Úvod > Kalendář akcí > Tajemný podmořský svět – výstava fotografií na zámku Lysice
Tajemný podmořský svět – výstava fotografií na zámku Lysice
">
20.8.
25.9.
Přidat foto
Historické a vojenské akce

Tajemný podmořský svět – výstava fotografií na zámku Lysice

Výstava v renesančním salonku zámku.

Výstava prezentuje vybranou autorskou tvorbu fotografa a biologa Michala Štrose. Michal procestoval mnoho zemí a navštívil celou řadu špičkových potápěčských lokalit. I když se ze začátku potápěl bez fotoaparátu, krása australského Velkého bariérového útesu u něho probudila vášeň pro podvodní fotografii. Jeho prvotní ambice se příliš nelišily od většiny potápěčů, spatřit a vyfotografovat ty největší mořské tvory: velryby, žraloky, manty, tuleně a měsíčníky. Brzy ale objevil fascinující bizarní svět nejmenších mořských živočichů a začal se věnovat makrofotografii. Některé své podvodní fotografie umělecky zpracoval v grafických editorech a umožnil tak vzniknout podmanivým – někdy až surrealistickým – snímkům.

Michal získal několik ocenění v celosvětových soutěžích podvodní fotografie, např.  Ocean Art 2020/2021 a UnderwaterPhotography.com 2021, a také na mezinárodním festivalu filmů a podvodní fotografie PAF Tachov 2020/2021. Michal své fotografie pravidelně vystavuje a publikuje v časopisech, včetně prestižních britských časopisů Oceanographic a DIVE. Napsal také knihu o umělecké podvodní fotografii “The Silent World though the Lens of Underwater Art Photography”, kterou lze zakoupit na vernisáži výstavy nebo na Amazonu.

Výstava se koná v renesančním salonku zámku a přístupná je v otevíracích hodinách zámku. Vstup volný. Vernisáž proběhne 20. 8. 2022 v 17.00 hodin.

 

 

Provozovatel

Zámek Lysice

Zámecká 1
679 71 Lysice
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,453601 16,533060
 
 

Vstupné

Poznámka:0

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Tří volů Býkovice

Hotel U Tří volů Býkovice

Býkovice, Jihomoravský kraj
Pivovar Černá Hora – 60 minut s pivem

Pivovar Černá Hora – 60 minut s pivem

Černá Hora, Jihomoravský kraj
Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Rájec-Jestřebí, Jihomoravský kraj