Úvod > Kalendář akcí > Stříbrná stopa Nové Hamry
Sportovní akce

Stříbrná stopa Nové Hamry

Pojďte s námi společně poznat přírodu v okolí Nových Hamrů, vyšlápneme si do údolí zaniklých obcí Rolava, Chaloupky a Jelení a v cíli si popovídáme s krušnohorským spisovatelem Štěpánem Javůrkem.
Třetí etapa ze sérií turistických výšlapů po krušnohorské krajině Stříbrná stopa nás tentokrát provede krajem zaniklých obcí. Podél toku říčky Rolavy dojdeme skoro až k jejímu prameni, k hranicím s Německem.

V rozlehlých loukách na vás dýchne historie. Pozornému oku neuniknou zbytky základů dřívějších domů, sem tam můžete najít i střep z talíře. Před očima se vám budou odehrávat příběhy lidí, kteří zde žili a museli své domovy ze dne na den opustit.
 
Patronem třetí etapy není Štěpán Javůrek náhodou, právě do oblasti zaniklé obce Chaloupky totiž situoval děj svého prvního románu z Krušnohoří. V cíli si s ním o svých dojmech můžete popovídat a třeba si i nechat některou z jeho knížek podepsat. Na jednoho z vás opět čeká lákavá výhra – DAB rádio od patrona Stříbrné stopy Českého rozhlasu Karlovy Vary. Připraveny budeme mít i drobnosti pro ty nejrychlejší i pro ty, kteří nás něčím zajímavým překvapí. Za organizační tým děkujeme starostce obce Nové Hamry a Skiareálu U řeky za jejich laskavý a vstřícný přístup.
 
Na start se můžete dostavit v čase 9–11 hodin, u registrace od nás dostanete mapu, menší občerstvení na cestu (pití a sušenka) a malý dárek. Rozhodnutí, zda běžet nebo jít, necháme na vás. Seriál Stříbrná stopa organizuje Nadace St. Joachim ve spolupráci s Českým rozhlasem Karlovy Vary.
 
Čtvrtá (13. srpna) etapa povede kolem Ryžovny a v jejím závěru se můžete těšit i na hudbu, táborák a buřty. Partner etapy si zde pro děti připravil i soutěže o drobné ceny. Poslední, pátá etapa (17. září), nás zavede na nejvyšší vrchol Krušných hor. Na závěr celého seriálu u pohodové muziky předáme ocenění všem, kteří s námi všech pět etap zvládli nebo se na trati zařadili mezi nejrychlejší. Patrony dalších etap budou ředitel Montanregionu Krušnohoří Michal Urban a hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, který nad Stříbrnou stopou převzal záštitu.
 

Provozovatel

Krušnohorsko

Třída Dukelských hrdinů 339
362 51 Jáchymov
Tel.:
+420 720 770 697
Email:
redakce@krusnohor...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://krusnohor...
GPS:
50,364561 12,923667
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Poznámka:Každý účastník obdrží mapu, občerstvení a drobný dárek.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 
16.7.
Stříbrná stopa

Stříbrná stopa

Jáchymov, Karlovarský kraj
13.8.
Stříbrná stopa

Stříbrná stopa

Jáchymov, Karlovarský kraj
20.8.
Prvorepublikový piknik v Jáchymově

Prvorepublikový piknik v Jáchymově

Jáchymov, Karlovarský kraj
17.9.
Stříbrná stopa

Stříbrná stopa

Jáchymov, Karlovarský kraj
Aquacentrum Agricola

Aquacentrum Agricola

Jáchymov, Karlovarský kraj
Hotel Běhounek Superior

Hotel Běhounek Superior

Jáchymov, Karlovarský kraj