Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si
aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte
aktuální akce v regionu Ústecký kraj nebo navštivte
Výstavy v celé ČR.
Společná prezentace děl bratrů Dalibora a Ivana Chatrného ve spojení s aktuálními intervencemi Štěpána Málka.
Ivan a
Dalibor Chatrní přinesli do světa umění druhé poloviny minulého století nové přístupy a způsoby, jak přemýšlet o tvorbě a vnímání uměleckých děl. Snažili se prolomit hranice mezi tím, co je považováno za „tradiční“ a tím, co bylo nové, neotřelé a inspirující.
Ivan přivedl diváky k přemýšlení o prostoru a pohybu, Dalibor navíc ukázal, jak moc může být jazyk a koncept důležitý v umění. Nebáli se experimentovat, a to je dělalo jedinečnými. Společný dialog děl bratrů Chatrných je ve výstavě prezentován bezmála
stovkou prací čistě ze sbírek Galerie Benedikta Rejta.
Současný výtvarník
Štěpán Málek, člen Klubu Konkretistů KK3, hudebník a básník, ve svém výtvarném projevu navazuje na dialog Chatrných a přináší novou perspektivu v hledání a zpochybňování prostorové geometrie. Svým osobitým přístupem přináší úvahy o alternativách a zároveň poukazuje na to, jak je v dnešní době tvorba konkretistů stále aktuální.
Prozkoumejte stovky uměleckých děl bratrů Chatrných spojené s novými intervencemi Štěpána Málka v Galerii Benedikta Rejta v Lounech.
Hlavními umělci jsou bratři Dalibor a Ivan Chatrní a současný výtvarník Štěpán Málek.
Bratři Chatrní přinesli nové přístupy a způsoby v umění každým svým experimentálním přístupem v druhé polovině minulého století.
Návštěvníci mohou vidět téměř sto prací bratrů Chatrných ze sbírek Galerie Benedikta Rejta a aktuální díla Štěpána Málka.
Tématem spojujícím práce na výstavě je prolomení hranic mezi tradičním a novým v umění a hledání nových perspektiv ve výtvarném umění.
Štěpán Málek reprezentuje konkretismus a svými díly navazuje na dialog bratrů Chatrných.
Experimenty umožňují bratrům Chatrným prolomit tradiční hranice a přinést nové, inspirující způsoby vnímání umění.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.