Úvod > Kalendář akcí > Sergej Prokofjev
Hudební a divadelní akce

Sergej Prokofjev

Sergej Sergejevič Prokofjev byl skladatel, pianista a dirigent, jenž je považován za jednoho z nejvýznamnějších skladatelů 20. století.
Sergej Prokofjev
Symfonie č. 1 D dur op. 25 ,,Klasická“
Koncert pro housle a orchestr č. 1 D dur op.19
Suita z baletu Romeo a Julie
 
 
Jakub Sedláček, koncertní mistr KSO – housle
Jiří Štrunc – dirigent

Mezi jeho nejznámější práce patří „Tanec rytířů“ z baletu Romeo a Julie (balet je známý též jako „Montekové a Kapuleti“), „Marš“ z opery Láska ke třem pomerančům a scénická hudba Péťa a vlk. Mimo jiné také složil pět klavírních koncertů, devět klavírních sonát a sedm symfonií. Narodil se na dnešní Ukrajině, studoval v Petrohradu a následně emigroval na západ (USA, Francie).

Jakub Sedláček patří k předním houslistům své generace, je vyhledávaným komorním hráčem a sólistou. Studoval Pražskou konzervatoř, konzervatoř v Plzni a na mistrovských kurzech v USA. Účastnil se úspěšně řady soutěží. Jako sólista účinkuje s předními českými orchestry, vystupuje rovněž na festivalech doma i v zahraničí. Působil pedagogicky a koncertně v Bangkoku na Mahidol University, jako koncertní mistr působil v Západočeském symfonickém orchestru Mariánské Lázně, v Plzeňské filharmonii a v Thüringer Symphoniker v Německu. Od března 2013 působí v KSO.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Charleston

Restaurace Charleston

Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Lékárna by City Roasters

Lékárna by City Roasters

Karlovy Vary, Karlovarský kraj