Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Santiniho barokní slavnosti v Humpolci
Festivaly

Santiniho barokní slavnosti v Humpolci

Výjimečnou postavu barokního stavitelství, architekta Jan Blažeje Sanitniho-Aichla, připomínají letos na Vysočině milovníkům architektury Santiniho barokní slavnosti. Zahájí je setkání v kostele svatého Mikuláše v Humpolci v neděli 28. května.
Zřejmě málokdo by si od pohledu humpolecký kostel spojoval právě se Santinim, ale i on byl jedním z jeho stavitelů. Kostel svatého Mikuláše v Humpolci pochází ze 13. století; je nejstarší dochovanou stavbou ve městě a patří k nejstarším gotickým chrámovým stavbám v České republice. Několikrát byl poškozen a opravován – kolem roku 1600 ho zasáhl požár, později zase drancování Švédy. Je dokladováno, že Santini je autorem barokně-gotické přestavby kostela z let 1721 až 1722. Koncem devatenáctého století byl však kostel přestavěn v novogotickém stylu, takže vyhlíží jinak, než bychom u Santiniho stavby čekali...

Do programu Santiniho slavností v humpoleckém kostele uvede příchozí v 15 hodin varhanní hudba, v 15.30 začne komponovaná přednáška Stanislava Růžičky nazvaná Jan Santini – život a dílo a v 16.30 koncert barokní hudby. V 18 hodin začne mše svatá.
 

Program

15:00 Varhanní introdukce
15:30 Jan Santini – život a dílo, komponovaná přednáška Stanislava Růžičky (předseda „Putování za Santinim“, z. s.)
16:30 Koncert barokní hudby – Martina Macko a soubor Belldona Trio
18:00 Mše svatá

Vánoční kluziště v parku Stromovka v Humpolci

Město Humpolec připravilo na letošní Humpolecké Vánoce v parku Stromovka vánoční kluziště. Vánoční kluziště je tím pravým místem pro ty, kteří si chtějí užít především vánoční atmosféru spojenou s pobytem a pohybem na čerstvém vzduchu i třeba s něčím dobrým na zub z blízké kavárny.
Humpolec, Kraj Vysočina

Silvestr na zřícenině hradu Orlík nad Humpolcem

Vydejte se na zajímavý výlet na zříceninu hradu Orlík nad Humpolcem.
Humpolec, Kraj Vysočina

Adventní víkend v želivském klášteře

Jedinečné adventní programy v želivském klášteře.
Želiv, Kraj Vysočina

Bokomara

Legendární kapela.
Želiv, Kraj Vysočina

Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci

Obnovená antropologická expozice je od června 2019 otevřena. Mimo jiné zde uvidíte postavu neandrtálce v životní velikosti.
Humpolec, Kraj Vysočina

Rozhledna pivovaru Bernard v Humpolci

Rozhledna je součástí nového návštěvnického centra.
Humpolec, Kraj Vysočina

Skanzen Zichpil na Humpolecku – okénko do života méně majetných

Nahlédněte do starého Humpolce, jehož součástí byla a je původně chudinská zástavba lokality zvané Zichpil a v těsném sousedství stojící bývalé Židovské město. Otevírá se zde skanzen méně majetných.
Humpolec, Kraj Vysočina

Skákací boty v Humpolci

Hopsa hejsa do Humpolce! – je název nové zážitkové atraktivity, kterou nabízí v Humpolci. Vyzkoušejte skákací boty – na hodinové lekci s instruktorem zažijete spoustu adrenalinu a zábavy! Pozor, ministerstvo zážitků varuje: skákání je silně návykové!
Humpolec, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a letní terasa Hotelu Kotyza

Vyhlášená restaurace hotelu Kotyza v Humpolci navazuje na odkaz rodinné tradice a splňuje i ty náročné gurmánské požadavky.
Humpolec, Kraj Vysočina

Cafe 8smička

Bára a Zdeněk Rýznerovi, milovníci umění, se rozhodli v Humpolci zrevitalizovat zchátralou textilku a otevřít v ní originální zónu pro umění. A v ní je také kavárna Báry Lamačové, která s láskou peče už od 19 let. Ve hře je s ní její mamka, Ivana Tošerová.
Humpolec, Kraj Vysočina

Na větvi – glamping v lůně přírody

Přijeďte relaxovat do náruče přírody a zažít nevšední romantiku! Restartujte svoje tělo i duši a utečte daleko od civilizace tam, kde bory šumí a voda hučí po lučinách?
Humpolec, Kraj Vysočina

Rekreační středisko Kletečná

Rekreační středisko v srdci Českomoravské vysočiny s krásnými výhledy na chraněné území.
Humpolec, Kraj Vysočina