Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Rockové kurzy a Letní umělecká dílna
Rockové kurzy a Letní umělecká dílna
Hudební a divadelní akce

Rockové kurzy a Letní umělecká dílna

Tato kultovní, multižánrová akce proběhne letos v Domažlicích. Maratón workshopů, jamů, koncertů a výstav kombinuje výuku hudebních oborů s dalšími různými uměleckými kategoriemi.
Již devatenáctým rokem bude lektorský tým předávat zkušenosti muzikantům, zpěvákům, textařům, zvukařům, ale také tanečníkům, výtvarníkům, fotografům, grafikům, kameramanům nebo třeba šperkařům – prostě všem, kdo se chtějí nějak posunout ve svém oboru a zároveň zažít nezaměnitelnou atmosféru tohoto setkání hudebních nadšenců a kumštýřů. Akce nemá žádné limity – vítán je každý, kdo má zájem o informace bez ohledu na stupeň pokročilosti nebo věk, naprosté začátečníky nevyjímaje. Zahajovací koncert RK a LUD 17. 7. v KD Domažlice se ponese v jazzrockovém duchu, vystoupí lektorský band pod vedením kytaristy Honzy Militkého, chybět však nebudou ani lektoři všech ostatních letošních oborů. Jako zvláštní host na Rockových kurzech vystoupí Zdeněk Bína (ex -123 min.), který zde 18.7. představí novou desku se svým akustickým projektem a 19.7. povede se svým spoluhráčem, excelentním basistou Janem Urbancem, kreativní workshop. Akce vyvrcholí 25. 7. závěrečným koncertem.

Půlnoční turné

Už nyní se tak můžete těšit na známé a oblíbené písně jako Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Stín katedrál, Lady Jane, Ša-la-la-la-li, Suzanne, Časy se mění, Dr. Dam di Dam, Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Planetárium, My to spolu táhnem dál, Láska ztracená,
Domažlice, Plzeňský kraj

Novoroční výstup na Čerchov

Dosáhněte na Čerchově vrcholu! První lednový den se sem koná tradiční novoroční výstup.
Domažlice, Plzeňský kraj

Novoroční výstup na rozhlednu Bolfánek u Chudenic

Vstup bezplatný a u vchodu do rozhledny na vás budeme čekat s horkým čajem, grogem a masalou. Příspěvek dobrovolný.
Chudenice, Plzeňský kraj

Horolezecká boulderingová stěna Domažlice

Boulderingová 2,7 m vysoká stěna v bývalé městské vodárně.
Domažlice, Plzeňský kraj

Dům Boženy Němcové v Domažlicích s pamětní deskou

Dne 8. září 1895 proběhlo slavnostní odhalení pamětní desky věnované Boženě Němcové na domě, ve kterém v Domažlicích bydlela. Inicioval ji „Vlastenecký dobročinný spolek paní a dívek" nazvaný jejím jménem.
Domažlice, Plzeňský kraj

Vzdělávací centrum Knihovna v Domažlicích

Vybavené laboratoře, dílny, odborné a specializované učebny a další zázemí pro vzdělávání – to nabízí návštěvníkům jakéhokoliv věku Vzdělávací centrum Knihovna v Domažlicích.
Domažlice, Plzeňský kraj

Muzeum Chodska na Chodském hradu s bohatými etnografickými sbírkami

V Domažlicích můžete navštívit Muzeum Chodska, které vám přiblíží nejen historii Chodska, ale představí také bohaté etnografické sbírky. Muzeum je nejstarším muzeem na Domažlicku a sídlí na Chodském hradu.
Domažlice, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel a restaurace Sokolský dům

Rodinný 3*** hotel se stylovou restaurací a letní terasou, se nachází přímo na malebném historickém náměstí města Domažlice.
Domažlice, Plzeňský kraj

Kulturní centrum – Pivovar Domažlice

Ve zrekonstruované historické budově sladovny z konce 19. století najdete dnes: galerii Hvozd s prosklenými lávkami, komunitní centrum, klub, knihovnu se vzdělávacím centrem, Městský pivovar Domažlice s pivnicí, restauraci. Pote hyjtu!
Domažlice, Plzeňský kraj

Hotel Zlatá včela v Domažlicích

Tříhvězdičkový hotel Zlatá včela se nachází přímo v centru historicky významného města Domažlice v západních Čechách, nedaleko hranice se Spolkovou republikou Německo. Hotel Zlatá včela jde cestou luxusu a kvality za přijatelné ceny a nabízí svým návštěvníkům nadtandartní ubytování a služby.
Domažlice, Plzeňský kraj

Viola Domažlice

Nově zrekonstruovaný rodinný komplex Viola se nachází v blízkosti historického centra města Domažlice, v samém srdci Chodska.
Domažlice, Plzeňský kraj