Úvod > Kalendář akcí > Průhonický park dětem
Průhonický park dětem
"> ">
1.7.
31.8.
+ Přidat foto

Průhonický park dětem

Kdy 1. červenec 2020 - 31. srpen 2020 Akce pro děti
Botanický ústav AV ČR naděluje k prvnímu prázdninovému dni všem návštěvníkům Průhonického parku dárek – novou trasu „Nejkrásnější park“ ve výletní aplikaci Skryté příběhy.
Děti, rodiče i ostatní hraví dospělí mohou od léta objevovat Průhonický park tak, jako nikdy předtím.  A tím zábava v parku během prázdnin rozhodně nekončí!
 
 
Trasa „Nejkrásnější park“ v mobilní aplikaci Skryté příběhy, má 3,5 km a 7 zastavení, na kterých děti pomáhají hraběti zdolávat různé překážky při budování parku. Dozví se tak zábavnou formou informace o vzniku parku, životu hraběte a rostlinách, které zde rostou. Děti také mohou v parku zachraňovat trosečníky v rámci velké letní soutěže ČT Déčko nebo hledat putovní kamínky, které mohou směnit za sladkou odměnu.

Geolokační hra „Nejkrásnější park“
Píše se rok 1885 a hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca se žení s komtesou Marií Antonií Nostitz-Rieneckovou a přichází do Průhonic. Od té doby začíná zlatá éra průhonického zámeckého areálu. Hrabě s nadšením upravuje a rozšiřuje zanedbaný park i zámek. Jeho sen, vybudovat přenádherný živý obraz v krajině, se začíná naplňovat a živelnou přírodou pohlcený kus země se postupně stává obdivovaným a vyhledávaným místem odborníků i veřejnosti. Na své cestě, ale musí zdolat nejednu překážku a srny, které mu ničí porost, jsou jen jednou z nich. Naštěstí mu mohou návštěvníci pomoci a společně zvládnou proměnit hraběcí sen ve skutečnost.
 
Venkovní hra Skryté příběhy je určena pro děti od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci na Google Play nebo iTunes, zaregistrovat se do hry, vybrat si trasu „Nejkrásnější park“ a vyrazit. Vstup do parku je zpoplatněn dle ceníku Průhonického parku. Více informací ke hře naleznete na skrytepribehy.cz.

Léto s Déčkem „Zachraň trosečníky“
Nová trasa ovšem není jedinou zábavou, kterou děti v parku o prázdninách naleznou. Průhonický park také vyráží na prázdninovou plavbu s ČT :D. V rámci velké letní soutěže „Zachraň trosečníky“, kterou pořádá Česká televize, mohou návštěvníci nalézt v okolí parku schránku s kódem a pomoci tak kamarádům z Déčka vrátit se zpět domů. Více informací zde (zachrantrosecniky.cz).
 
Sladká odměna za putovní kamínky
Malované putovní kamínky jsou hitem tohoto léta a oblíbenou zábavou českých výletníků. V Průhonickém parku jich lze nalézt několik. Některé do parku umístili návštěvníci a sledují, kdo je najde a kam až doputují, ale jen 4 pocházejí z dílny parku a jsou označeny #rostlinynasfascinuji. Nesou vždy motiv rostliny typické pro park a nálezce si je může schovat na památku, přenést na další výletní místo nebo je vyměnit v zámecké kavárně za sladkou odměnu – Prima Pribináček zmrzku.
 
Kromě novinek mohou děti navštívit stávající expozici Botanické příběhy, která je interaktivně seznámí s vybranými botanickými tématy nebo si zahrát hru Hledej listy, která je k dostání na pokladně u hlavního vstupu.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí