Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Předvánoční řemeslný jarmark – muzeum Mělník
Jarmark v muzeu Melník
Lidová řemesla a trhy

Předvánoční řemeslný jarmark – muzeum Mělník

Tradiční muzejní jarmark. Těšit se můžete na pět desítek jarmarečníků, dvanáct rukodělných dílniček, devatero předvádění a (více než) sedmnáct starých kočárků. Pravá vánoční jarmareční atmosféra a mnoho originálních dárků a vánočních dekorací.
Na oblíbené akci se můžete těšit na rozmanitou nabídkou zboží vánočního charakteru. Své originální výrobky představí hrnčíři, šperkaři, dráteníci, perníkářka či výrobci textilních produktů a skleněných figurek. Návštěvníky určitě osloví bylinkářský sortiment, dekorace z decoupage a scrapbookingu, malované obrázky, kamínky a háčkované dárky. Chybět nebudou sváteční vazby a dekorace ze sena. Pro své blízké tu objevíte dárky například mezi dřevěnými hračkami, knížkami, či drhanými výrobky.

Po roce k nám opět zavítá z Podkrkonoší rodinná společnost Juklových s ruční výrobou foukaných ozdob. Po duši pohladí originální motivy na perníčkách Emilie Jablonské, či dřevěné šperky řezbáře Josefa Mrňáka z Jizerských hor. V rámci jarmarku si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu o vánočním čase v zemi Joulupukkiho, ve Finsku. Navíc jsou připraveny dvě komentované prohlídky expozice historických kočárků (v 11.00, v 15.00). Nebude chybět ochutnávka sýrů, oliv a dalších pochutin.

Provozovatel

Regionální muzeum Mělník

náměstí Míru 54
276 01 Mělník
Tel.:
+420 728 620 651
Email:
marounkova@muzeum...
WWW:
www.muzeum-melnik.cz
GPS:
50,352461 14,474736
 
 

Vstupné

Cena: 20 Kč

Snížená cena: 10 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Mělnické vinobraní 2023

Tradiční třídenní slavnost vinařů, dobrého vína a zábavy, která bude probíhat na hlavní, country, dobové a dětské scéně na Mělníku. Naší snahou je vytvořit příjemnou atmosféru ve městě, přilákat širokou veřejnost, a to nejen na multižánrový program, ale také na gastronomické speciality.
Mělník, Středočeský kraj

Street food festival Mělník

Mělník zažije pořádný street food!
Mělník, Středočeský kraj

Mělnický masopust

Masopustní průvod, ve kterém nebudou chybět muzejní maškary vyráží z nám. Míru v 14:00 hod. Připojte se k nám! Masky vítány!
Mělník, Středočeský kraj

Mělnický masopust 2023

Mělnický masopust propukne v neděli 19. února. Kromě trhů, kde budou k dostání zabijačkové pochoutky, se bude zpívat a dovádět v masopustním průvodu, který vyrazí z náměstí Míru. Zakončení akce proběhne za doprovodu folklorních souborů.
Mělník, Středočeský kraj

Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Expozice mělnického muzea se snaží zachytit široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti. Muzeum se specializuje na historii výroby kočárků v Čechách a dokumentaci českého vinařství. Mělnické muzeum pořádá řadu akcí a výstav po celý rok.
Mělník, Středočeský kraj

Mělnické podzemí – historické podzemí s nejširší studnou

V Mělníku je možné podniknout prohlídku části podzemí a středověké studny ze 14. století, která je přístupná pouze 150 metrů dlouhou podzemní chodbou a je nejširší studnou v České republice.
Mělník, Středočeský kraj

Pocta Janu Palachovi v Mělníku

Naproti bývalému gymnáziu v mělnických Jungmannových sadech, kde roku 1966 Jan Palach maturoval stojí neobvyklý pomník s názvem Pocta Janu Palachovi.
Mělník, Středočeský kraj

Galerie Ve Věži Mělník

Gotická věž Pražské brány představuje nejstarší dochovanou součást středověkého městského opevnění. Současná podoba těla věže pochází z roku 1536. Věž sloužila i jako vězení, později zde byl vybudován vodojem. Od 60. let 20. století je Pražská brána využívána jako galerie výtvarného umění.
Mělník, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace na Hradbách v Mělníku

Restaurace se nachází v Mělníku v unikátních prostorách středověké fortifikace ze 13. století.
Mělník, Středočeský kraj

Němý Medvěd – Burger & Beer Bar Mělník

Minipivovarská pivnice se špičkovými burgery! Piva z vlastního, ale i jiných lokálních pivovarů, vyhlášená kuchyně, široký výběr rumů, příjemné prostředí.
Mělník, Středočeský kraj

Kafe Mělník ve Věži

Kafe Mělník je ikonickým místem každého milovníka kávy i čaje v Mělníku. Je umístně ve "věži", Pražské bráně na náměstí 5. května.
Mělník, Středočeský kraj

Kavárna TaStodola

Navštivte útulnou kavárnu v srdci Mělníka. TaStodola se nachází v uličce od náměstí a překvapí vás unikátním designem a dobrou kávou z lokální pražírny. Na výběr dostanete z klasických i bezlepkových dortů.
Mělník, Středočeský kraj