Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Pokus o rekord na hradě Starý Jičín
Společenské akce

Pokus o rekord na hradě Starý Jičín

Pokus o vytvoření hada 1000 m dlouhého ze svítících tyčinek a zápis do české knihy rekordů.

V sobotu 27. 9. ve večerních hodinách proběhne ve spolupráci hradu Starý Jičín a obce pokus o vytvoření českého rekordu – hada ze spojených svítících tyčinek v délce okolo 1000 metrů, tak aby se podařilo propojit hradní a obecní náměstí. Hladkému průběhu této akce bude přihlížet komisař, vyslaný agenturou Dobrý den a následně bude vydán certifikát o uskutečněné akci.

Jedná se o aktivně medializovanou akci a díky štědrým sponzorům si mohou účastníci odnést kromě svítících tyčinek také velmi hodnotné ceny z tomboly. Hlavní cenou je letenka na vyhlídkový let balónem. Akce bude monitorována bezpilotním vrtulníkem.

Registrace účastníků bude zahájena v 18 hod. a k finálnímu propojení svítícího hada by mohlo dojít pravděpodobně v 19,30 hod. Všichni registrování účastníci budou srdečně pozváni po ukončení akce na hradní nádvoří k losování hodnotných cen z tomboly.

Provozovatel

Hrad Starý Jičín

Starý Jičín
742 31 Starý Jičín
Tel.:
+420 602 320 577
Email:
hradstaryjicin@em...
WWW:
www.hradstaryjici...
GPS:
49,580206 17,955936
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Za vůní punče a cukroví do Nového Jičína

Město Nový Jičín zve na tradiční adventní jarmark. Až do Vánoc zažijete tu pravou předvánoční atmosféru: kulturní program, vůně punče a cukroví. Na viděnou na Masarykově náměstí v Novém Jičíně!
Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Zimní prohlídky zámku Kunín – pouze pro předem objednané skupiny

Zámek v Kuníně je možné v zimních měsících navštívit pouze pro předem objednané skupiny od 10 osob po předchozí dohodě se správou zámku.Návštěvníci zavítají do jedenácti reprezentačních pokojů a soukromých apartmá čtyř rodin, vlastnících kunínské panství.
Kunín, Moravskoslezský kraj

Vůně zámeckého adventu

Čtyři adventní soboty – čtyři výtvarné dílny, v nichž si vyrobíte vlastní vánoční dekorace a nahlédnete do historie vánočních zvyků.
Lešná, Zlínský kraj

Vánoce na zámku Lešná u Valašského Meziříčí

Vyrazte o adventu do zámku Lešná u Valašského Meziříčí a nechte se unést krásou historických interiérů rozzářených krásou tisíců ručně vyráběných baněk a vánočních dekorací.
Lešná, Zlínský kraj

Zřícenina hradu Starý Jičín

Ve Starém Jičíně na severní Moravě se osamoceně vypíná Starojický kopec, na jehož vrcholu stojí zřícenina hradu Starý Jičín. Z vyhlídkové věže je krásný výhled do všech stran.
Starý Jičín, Moravskoslezský kraj

Oční studánka s kapličkou u Starého Jičína

Oční studánka se nachází v Přírodní rezervaci Svinec, 200 m jižně od její severozápadní hranice, 1,3 km jihovýchodně od obce Starý Jičín.
Starý Jičín, Moravskoslezský kraj

Přírodní rezervace Svinec u Nového Jičína

Vrchol Svinec se nachází v blízkosti města Nový Jičín v nadmořské výšce 547 metrů nad mořem. V roce 1994 byl vyhlášen za přírodní rezervaci.
Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Lyžařský areál Svinec u Nového Jičína

Ski areál Svinec se nachází v přilehlé blízkosti města Nový Jičín.
Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion U Haitlů

Rodinný penzion je vybudován ve zrekonstruované budově bývalého statku. K objektu přiléhá rozsáhlá zahrada, kde je oddělená část s výběhem pro koně a část pro odpočinek rekreantů s přírodním ohništěm a zahradním posezením.
Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Srub U medvěda

Srub u Medvěda je vystaven ve srubovém stylu, nachází se v malebném, klidném prostředí podhůří Beskyd na okraji města Nového Jičína. Rodinná atmosféra hotelu vás zavede do stylového prostředí s vůní dřeva, čistoty a pohody.
Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Penzion a kavárna U Holubů Nový Jičín

Penzion U Holubů prošel v roce 2010 celkovou rekonstrukcí a nyní nabízí hostům pohodlné ubytování v jednolůžkových až třílůžkových pokojích, které jsou vybaveny starožitným nábytkem.
Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Hotel McLimon v Šenově u Nového Jičína

Hotel a wellness McLimon v městě Nový Jičín je moderní hotel s rodinnou atmosférou, který nabízí kvalitní ubytování v apartmánech, masáže a odpočinek ve wellness a v neposlední řadě také chutné jídlo. Ubytováat se můžete v různých typech pokojů nebo apartmánů.
Šenov u Nového Jičína, Moravskoslezský kraj