Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Otevřené posezení ve Vinařství Medek
Ochutnejte naše vyhlášené přírodní víno, se kterým je vám dobře... i ráno. Z domácích dobrot budou nachystané Jožkovy klobásky, masová pomazánka z dlouho pečeného vepřového na víně, nebo čerstvě pražené mandle. Kdo by odolal? My rozhodně ne.
Víkendový výlet na Slovácko může okořenit návštěva naší otevřené zahrady ve Vinařství Medek, kde na vás čeká zážitek na míru vašim chutím.

Naše vinařství je ukryté v klidné vesnici Sady, kde máte možnost zapomenout na shon rušného města. Na naší pohodové zahradě s výhledem do krajiný můžete sednout s pohárkem na jednu ze dvou zahradních pergol nebo si rozbalit piknik v posečené trávě mezi hlavami vinné révy.

Těšit se můžete na naše nefiltrovaná vína s jen minimálním množstvím síry, a žádnými dalšími přídavky. Naše vína tak bohatší ve vůni i chuti a navíc je po nich dobře bez náročných bolehlavů a břichobolů.

Ať už jste milovníci vína, turisté, cyklisté nebo pejskaři, naše brána do vinařství je pro vás otevřená. Po krásné procházce z města (jen 3 km od centra Uherského Hradiště) si u nás můžete odpočinout a vychutnat si v klidu sklenku dobrého vína.

Stálá nabídka vzorků k vychutnání bude 8-10 vín. Abyste si vyzkoušeli i něco nového, připravili jsme pro vás na jednotlivé termíny následující tematická menu:

Mladá vína ročníku 2022
Ochutnejte svěží a živý ročník 2022. Vína kolem 10 měsíců stáří jsou dokonalá v tom, že už jsou dostatečně harmonická, ale zůstávají ještě živá – tedy ve vůni i chuti hravá a divoká. Ve skleničce baví úplně stejně, jako paprsky začínajícího léta.

Termíny:
5.5. – 6.5.
12.5. – 13.5.
26.5. – 27.5.

Pálava, 5x jinak
5 naprosto odlišných Pálav, 5 odlišných zážitků. Přijďte ochutnat nejoblíbenější českou odrůdu v podobě od medového výběru z bobulí, přes suchou meruňkovou Pálavu až po barikovanou, tradičním způsobem zpracovanou kořenitou Pálavu.

Termíny:
2.6. – 3.6.
16.6. – 17.6.

Moderní odrůdy
Nejznámějším zástupcem moderních odrůd je Hibernal. Hravý, plný, silný po Rýňáku, trochu divoký a rozmanitý. Prochutnáte se broskví, angreštovým džemem až po bylinkové tóny zakončené pepřem. K ochutnání budou další, méně známé, ale neméně zajímavé odrůdy: ananasová Saphira, hruškový Johanniter nebo Solaris se svojí tropickou mísou ovoce.

Termíny:
30.6 – 1.7.
7.7. – 8.7.

Srovnání moderního a tradičního vinařského stylu
Proč každá odrůda chutná jinak? Pálava zpracovaná moderním způsobem je svěží, tradičním způsobem získává bylinkové a kořenité tóny. Zastavte se porovnat hravá, lehká a moderní vína s náročnějším a tradičnějším přístupem vyžadující větší trpělivost při prochutnávání. K porovnání na vlastní chuťové pohárky v termínu:
28.7. – 29.7.

Tradiční odrůdy
Sylvánské zelené už se moc nevidí, mnoho ho nemáme, ale přitom je to pro nás naprosto dokonalé víno. Jedno z našich nejlepších. Stejně tak pěkne zralý Ryzlink rýnský, který už není pro každého. Pokud jste vinný klasik, nenechte si ujít tento termín:
4.8. – 5.8.

Zrání ve dřevě
Všechna naše červená vína jsou barikovaná ve francouzských dubových sudech. Mají tak mnohem teplejší projev než by člověk u moravského červeného čekal. Přijďte prochutnat tradiční vína z dřevěných sudů, bílá i červená. Některá dokonce zcela bez síry. Do kalendáře si zapište termín:
25.8. – 26.8.

Dezert ve sklenici
Někdo to rád sladké. Přijďte ochutnat naše výběry z hroznů a výběry z bobulí, které ponechaly přirozený zbytkový cukr. Život si osladíte ve dnech:
22.9. – 23.9.

Máme rádi bublinky
Burčáky a různé fáze rozkvašenosti u hroznové šťávy a mladého vína mají nejblíže k hroznům samotným, a některé vůně a chutě nejlépe nachutnáte. Zastavte se na veselé bublinky bez jediné kapky síry:
6.10. – 7.10.

Proč u vinaře chutná nejlíp?

Co je pro mě pohodová vinařská akce? Rozpozná někdo z našich hostů suchou barikovanou Pálavu? Mrkněte, jak to u nás vypadá, když otevíráme sklep i zahradu vám, našim fanouškům.

Provozovatel

Vinařství Medek

Na Kopci 68
686 01 Uherské Hradiště
Tel.:
+420 773 581 566
Tel.:
+420 773 580 566
Email:
vase@vinarstvimed...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.vinar...
GPS:
49,051622 17,482237
 
 

Vstupné

Poznámka:Platí se za každý koštovaný vzorek (od 25 Kč za deci).

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Workshop verbuňku

Pánové, chcete se zdokonalit v mužském lidovém tanci zvaném verbuňk?
Kunovice, Zlínský kraj

Workshop verbuňku

Pánové, chcete se zdokonalit v mužském lidovém tanci zvaném verbuňk?
Kunovice, Zlínský kraj

Workshop verbuňku

Pánové, chcete se zdokonalit v mužském lidovém tanci zvaném verbuňk?
Kunovice, Zlínský kraj

Hody s právem v Kunovicích

Hody s právem v Kunovicích proběhnou ve dnech 29. 9. – 1. 10. 2023.
Kunovice, Zlínský kraj

Jízda králů Kunovice 2024

Každé dva roky pořádaná folklorní slavnost v Kunovicích – přijďte i vy pokochat se krásnými kroji a vozy taženými koňmi v nejrůznějším provedení. Letos se bude konat ve dnech 17. až 19. května 2024.
Kunovice, Zlínský kraj

Tvoříme v muzeu – Vázání tureckého šátku

Podzimní období je věnováno hodovým obchůzkám, ke kterým obléká celé vesnické společenství slavnostní kroj. Důležitou součástí odívání do kroje je úprava hlavy, u ženského kroje jde o vázání tureckého šátku. Základní techniku i speciální finesy naučí zájemce zkušená vazačka Lucie Michková z Mařatic.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Kdo nemá kožucha, zima mu bude!

Výstava věnovaná zimnímu kroji na Slovácku se zaměřením na kožichy, kožíšky, lajbly, haleny, kacabaje, kabaně představí tyto jednotlivé součásti lidového oděvu, ale také specifika jejich oblékání při všedních, svátečních a obřadních příležitostech od podzimu do jara.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Podzimní tvořivá dílna

O podzimních prázdninách se uskuteční dílnička, kde si mohou všichni, malí i velcí, vyrobit podzimního skřítka a drobné podzimní dekorace.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Archeologická lokalita Uherské Hradiště – Výšina sv. Metoděje

V místech, kde se vytvářely stopy dávné historie, můžete navštívit volně přístupnou archeologickou lokalitu z 9. století. Ta patří k jednomu z míst, kde mohl údajně být hrob svatého Metoděje.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Alpinning Kunovice

Alpinning je skupinové cvičení na speciální strojích (alpitrek), lekce jsou vedené vyškolenými lektory.
Kunovice, Zlínský kraj

Dětská herna Smajlíkov v Uherském Hradišti

Dětská herna Smajlíkov v Uherském Hradišti je ideálním tipem, kam zajít s dětmi pokud venku prší, když si chcete v klidu popovídat s přáteli, vypít si kávičku nebo si pochutnat na zákusku. Smajlíkov nabízí také originální oslavu narozenin bez starostí a navíc s neobvyklým zážitkem.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Památkový domek v Kunovicích

Památkový objekt v ulici Záhumní čp. 679 se podařilo v roce 2002 zrekonstruovat. Jde o jedno z posledních tradičních stavení, která byla svědkem minulosti a jsou ukázkou tradičního lidového bydlení.
Kunovice, Zlínský kraj

Kostel sv. Petra a Pavla v Kunovicích

Historie kostela sahá až do 16. století. K další přestavbě došlo v 18.století za faráře Jana Nepomuka Merttena v letech 1759 – 1761, kdy byl kostel zvětšen a prodloužen přibližně o třetinu. Vystavěna byla věž a skladištěm v prvním patře.
Kunovice, Zlínský kraj

Areál Jízdy králů v Kunovicích

V přírodním multifunkčním zařízení se snoubí tradice se současností. V jednom prostoru se zde setkává kultura, sport i relaxace.
Kunovice, Zlínský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Uherském Hradišti

Kostel Nanebevzetí Panny Marie se nachází v uherskohradišťských Mařeticích.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Aquapark Uherské Hradiště – za vodními a saunovými zážitky

Vodní a saunový svět Aquaparku nabízí návštěvníkům celou řadu možností, jak si užít skvělý den. Pod jednou střechou najdete řadu atrakcí, plaveckých a zábavních bazénů, saun, odpočinkových zón a restaurací. A navíc v období letní sezóny jsou prostory vnitřního areálu rozšířeny o venkovní koupání.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Medek – degustace přírodních nefiltrovaných vín u vinaře

Našim vínům říkáme živá. Kvasíme na přírodních kvasinkách z vinohradu, sírou šetříme a nefiltrujeme. Do vína nepřidáváme nic, co tam nepatří, proto jsou naše košty oblíbené i u alergiků... a navíc ráno hlava poděkuje.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Restaurace Panský dvůr Kunovice

Restaurace s moderním a pohodlným interiérem nabízí příjemnou atmosféru. Nabídka staromoravských jídel uspokojí i náročného hosta. Dále ochutnáte šťavnaté steaky na grilu, pokrmy z ryb a speciality ze zvěřiny.
Kunovice, Zlínský kraj

Hotel a restaurace Koníček

Hotel a restaurace Koníček se nachází v klidné části královského města Uherské Hradiště. Příjemná procházka mařatickým zákoutím pohladí každého návštěvníka svou vůní, pohostí dobrým vínem, vyléčí duši slováckou slivovicí a při zaznění tónů lidové písničky i láskyplně uloží k spánku.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Měšťanské vinné sklepy v Uherském Hradišti

Návštěvu Uherského Hradiště si spojte s procházkou po areálu měšťanských vinných sklepů v Mařaticích. Nejstarší z nich pocházejí z 18. století!
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Vinný sklep Synot v Mařaticích

Citlivě rekonstruovaný historický vinný sklep z roku 1827 se nachází v Mařaticích v Uherském Hradišti.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Penzion s wellness Uherské Hradiště – wellness pobyt v srdci Slovácka

Nové ubytovací zařízení ve zrekonstruované budově zimního stadionu v Uherském Hradišti. Penzion má k dispozici 13 pokojů, které nabízí celkovou kapacitu 37 lůžek plus přistýlky. Pokoje jsou dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Penzion s wellness na zimním stadionu v Uherském Hradišti

Nové ubytovací zařízení ve zrekonstruované budově zimního stadionu v Uherském Hradišti.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Apartmán a penzion Pod kopcem Uherské Hradiště

Penzion leží přímo na Vinařské cyklostezce, která protíná "hrozen" Mařatských vinných sklepů, nacházejících se v těsné blízkosti penzionu. Penzion vám může posloužit jako základna ke kulturním a turistickým výletům nejen po Uherském Hradišti a okolí, ale i v rámci celého regionu Slovácko.
Uherské Hradiště, Zlínský kraj