Úvod > Kalendář akcí > Derflanské otevřené sklepy v Uherském Hradišti – Sadech
Otevrené sklepy v Derfli (Uherské Hradište – Sady)
"> Otevrené sklepy v Derfli (Uherské Hradište – Sady) Už tretím rocníkem porádáme komorní otevrené sklepy jako protest proti komercním masovým akcím. A dle reakcí návštevníku jsme se konceptem dobre trefili. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Pohoda v Sadech Na našich zahrádkách, vinohradech a piknikovacích plochách zpomalíte, abyste si mohli vychutnat vínko v klidu a pohode. Místo, kde se zpomalí cas. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Znacení sklepu Nemusíte se obávat, že byste na tom našem kilometru sklepu zabloudili. Po trase jsou šipky s oznacením a v ruce budete mít katalog s mapkou. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Fotografická soutež Mužete si zasoutežit o nejlepší flašky v naší fotografické souteži. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Vinarství Medek Josef Medek delá vína na prírodních kvasinkách, nefiltrovaná, minimálne sírená a bez další chemie. Díky tomu jsou bohatá na chute i vune a vhodná i pro alergiky. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Víno Blahuš První sklep na trase, adresa Pod Vinohrady 285. Zacít však mužete ve kterémkoli sklepe, všude budeme mít pripravené sklenky a mapky. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Víno Sedlár Pavel delá krásná vína, je jeden z nejoblíbenejších vinaru v Sadech a vyžívá ve sladších vínech. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Lojza Zatloukal Lojza je neuveritelne skromný, má výborná vína a osobitý prístup. A když zacne vyprávet, tak chcete dát nohy nahoru a vpíjet se do jeho vína. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Becica & Juracka Becica a Juracka loni posbírali nejvíce medailí na výstavách. Tomáš Becica se navíc zameruje na prírodní vína s minimálním obsahem síry. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Víno Hron Bratri Hronové vlastnorucne postavili svuj krásný, hluboce zakopaný sklep, kde se dobre schovává pred ostrým sluncem. Nad sklepem se dá také piknikovat prímo pod vinohradem s pekným výhledem. Autorem fotky je Aleš Duda. "> U Sedláre Náš nejvetší puntickár v Sadech! Je úžasný. V tomto sklepe by se dalo jíst z podlahy :) Autorem fotky je Aleš Duda. "> Pred zahrádkárským sklepem Víno je pekne vychlazené a osvežující. Autorem fotky je Aleš Duda. "> U Medku Pri krásném pocasí poteší posezení na venkovní pergole nebo zahrádce. Na travnatých plochách se dá piknikovat a užívat pohody. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Venkovní posezení pred sklepem u Hronu Ochutnávat mužete venku na cerstvém vzduchu nebo v príjemném chládku sklípku... volba je na vás :) nad tímto sklípkem je úžasný prostor na piknikování, tak budte vybaveni :) Autorem fotky je Aleš Duda.
25.5.
+ Přidat foto

Derflanské otevřené sklepy v Uherském Hradišti – Sadech

Kdy 25. květen 2019 14:00 - 20:00 Gastronomické akce
Ideální zastávka před jízdou králů ve Vlčnově. Odpoledne skočíte na otevřené sklepy v Sadech a večer na muziky ve vlčnovských búdách. Na komorní akci vám derflanští mikrovinaři osobně představí své vydřené vzorky podomácku vyráběných vín, letos navíc i vína slámová, ledová a archivní.
7 mikrovinařů roztroušených po vesnici
Vinaři jsou rozprostřeni ve vzdálenosti 1 kilometru, to si můžete projít opravdu loudavým krokem. Koštovat budete pod širým nebem nebo v příjemně chladivých sklepích.

Vinaře máte vždycky po ruce
To abyste mohli diskutovat o víně i životě. Vzorky naléváme bez čekání a vy sami si určujete tempo koštu. Vína jsou dobrá, spolek Vinaři Sady každoročně posbírá přes stovku vítězných medailí z okolních výstav vín. Jen na námi organizované výstavě vín jsme od hodnotitelů získali 35 zlatých medailí.

Piknik bude jasná volba
Vemte s sebou deku a svačinu, piknikovat můžete přímo ve vinohradech a s pěknými výhledy. Čepovaná voda zdarma je samozřejmostí, stejně jako domácí pomazánky, vinné pečivo a další dobroty k zakousnutí.

Výběrová, ledová i slámová vína
Letos se poprvé zúčastní i Ondřej Balíček, který si pro radost vinaří už dvacátým rokem, a zaměřuje se na výběrová, ledová a slámová vína. A na jeho Ryzlink rýnský 2009 se už sami nemůžeme dočkat.

Archivní vína
Ve Vinařství Medek bude možnost ochutnat archivní vína. Pokaždé bude otevřená jiná láhev a bude možnost se zeptat na vše, co je třeba k archivování vín znát — jaká vína se hodí na uložení, v jakých podmínkách skladovat, jak testovat, zda se víno vyvíjí správně, jak jej pak dekantovat a v jakém dekantéru, jak poznat, že je už dekantované a do jakých skleniček patří.

Fotografická soutěž o lahve
Přidejte se k soutěži o láhev dobrého vína! Je jedno, jestli máte starý telefon nebo zrcadlovku, počítá se nápad, um a zachycení momentu.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 5. 2019
27.9.
Burčení ve Vinařství Medek

Burčení ve Vinařství Medek

Uherské Hradiště, Východní Morava
28.3.
29.3.
Derflanská výstava vín v Uherském Hradišti

Derflanská výstava vín v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Východní Morava
11.11.
Žehnání svatomartinských vín Slovácka v Uherském Hradišti

Žehnání svatomartinských vín Slovácka v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Východní Morava
2.9.
31.12.
Výstava imitatio edition

Výstava imitatio edition

Uherské Hradiště, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Panský dvůr Kunovice

Restaurace Panský dvůr Kunovice

Kunovice, Východní Morava
Hotel a restaurace Koníček

Hotel a restaurace Koníček

Uherské Hradiště, Východní Morava
Měšťanské vinné sklepy v Uherském Hradišti

Měšťanské vinné sklepy v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Východní Morava