Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Ostravské Vánoce 2022
Ostravské Vánoce
Lidová řemesla a trhy

Ostravské Vánoce 2022

Ostravské Vánoce se letos uskuteční na 5 scénách a přinesou bohatý kulturní i doprovodný program včetně vánočního kluziště a vyhlídkového kola.

Právě vyhlídkové kolo bude mít letos poprvé k dispozici také bezbariérovou kabinu pro přepravu cestujících s omezenou mobilitou.

Ostravské Vánoce letos proběhnou v centru města hned na pěti scénách. Hlavní scéna bude tradičně umístěna na Masarykově náměstí, kde bude probíhat většina kulturního programu. Zároveň zde návštěvníci najdou oblíbené stánky s gastro sortimentem i dárkovým zbožím.

Vánoční kluziště už druhým rokem vyroste na náměstí Dr. Edvarda Beneše a jeho provoz zajistí společnost Sareza. Program pro rodiny s dětmi tradičně ovládne Jiráskovo náměstí a pozadu nezůstane ani Prokešovo náměstí, kde znovu vznikne takzvaná Umělecká scéna. Novinkou letošního ročníku je pak tzv. Řemeslná scéna, která vznikne v Husově sadu, a na jejímž programu, zaměřujícím se na řemesla a tradice, spolupracuje realizátor s Centrem kultury a vzdělávání Moravská Ostrava.

Program Hlavní scény na Masarykově náměstí v rámci své dramaturgie zohledňuje širokou cílovou skupinu návštěvníků akce. I proto jsou jednotlivé body kulturního programu rozčleněny do tematických dnů.

Program dle tématických dnů:
Každé úterý – Vánoční kuchyně – kuchařská show přímo na Hlavní scéně a cimbálové muziky (Iršava, Šmykňa a další),
Každou středu – Vánoční Kafrárna (talkshow) Petra Kubaly se zajímavými hosty a doprovodnou kapelou,
Každý čtvrtek – Barevné Vánoce – ve spolupráci s dramaturgií Colours of Ostrava vystoupí v rámci Barevných Vánoc čtyři zahraniční kapely (Polsko, Balkán, Skotsko, Slovensko), moderátorka Anna Bangoura provází programem a přibližuje návštěvníkům, jak se slaví Vánoce v dané zemi,
Každý pátek – Podvečerní koncert a Melodie Vánoc,
Každou sobotu – ChristmARTs – divadla a další formy umění, nejen koncerty, následuje Vánoční nostalgie – swingové kapely,
Každou neděli – vrchol adventního týdne, pěvecký sbor a hlavní hvězdy Vánoc (Adam Ďurica, Pokáč, Martin Chodúr a Ondřej G. Brzobohatý).

Provozovatel

Černá louka s.r.o.

Černá louka 3235
702 00 Ostrava
Tel.:
+420 606 070 620
Email:
ostravskevanoce@c...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.cerna-louka.cz
WWW:
www.ostravskevano...
GPS:
49,833071 18,293254
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ostravské Fauna trhy

Chovatelská burza pro širokou veřejnost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Vánoce na Slezskoostravském hradě

Pravá vánoční atmosféra na Slezskoostravském hradě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Festival Spectaculo Interesse 2021 v Ostravě

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek a který se měl uskutečnit od 3. do 8. října 2021, neproběhne. Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Vyhlídkové kolo v Ostravě

Oblíbené vyhlídkové kolo bude stejně jako v minulých letech umístěno na Masarykově náměstí, jeho provozní doba bude od 26. 11. 2022 do 2. 1. 2023 vždy od 10:00 do 20:00 v soboty, neděle a ve svátky a od 12:00 do 20:00 ve všední dny.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Nový kampus v Ostravě na Černé louce

V roce 2022 dojde v Ostravě k velké proměně. Vzniknou zde nové dva kampusy Ostravské univerzity a další stavby. Vznikne zde zázemí pro sport, zdraví a technologie, rovněž i nové parkovací garáže.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Rovninské balvany v Ostravě

Skupina bludných balvanů je charakteristickým vzorkem velkých eratických bloků, transportovaných pevninským ledovcem. Byly objeveny při těžbě písků v Hlučíně-Rovninách a po uzavření a rekultivaci pískovny v první polovině šedesátých let byly balvany převezeny do Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pohádkový orloj v Ostravě

Orloj tvoří hvězdná obloha s hodinami a troje pohyblivé dveře, za kterými jsou skryty tři dvojice pohádkových postav – Král s Královnou, Anděl a Ďábel a také Kašpárek a Smrtka.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Heiwa kafé – japonská kavárna

Česko-japonské kulturní centrum provozuje malou Japonskou kavárničku Heiwa kafé, ve které můžete ochutnat speciality přímo z Japonska. Originální čaj, japonská piva, pravé saké, spoustu sladkostí a jiných dobrot. Pochutnat si můžete i na kávě, kterou si dopřávají Japonci.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dock Ostrava

Dock je především neformální prostor. Přes den spíše kavárna a bistro, a večer bar s posezením nebo na stojáka. Nezřídka u nás pácháme i kultůru.
Ostrava, Moravskoslezský kraj