Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Ostrava Beach Pro 2023
Sportovní akce

Ostrava Beach Pro 2023

Ostrava se stane centrem nejlepšího světového plážového volejbalu. Vše se odehraje v jedinečném prostředí Dolních Vítkovic.

Turnaj světové série FIVB v plážovém volejbale navazuje na velmi úspěšné akce z 2018, 2019, 2021 a 2022 (v 2020 byla akce zrušena). 

Pětidenní akce se bude konat na kurtech, které vyrostou přímo v areálu Dolních Vítkovic – objektu zapsaném v seznamu Evropského kulturního dědictví, místě, kde se každoročně konají velké kulturní i sportovní akce (např. Colours of Ostrava).

Ostravský turnaj v plážovém volejbale kategorie 4* se stal stabilní zastávkou světové série FIVB. Kontrast letního sportu a chladného industriálního prostředí je světovým unikátem. V roce 2022 se změnil formát a také název série na VOLLEYBALL WORLD BEACH PRO TOUR. K úpravě došlo i v úrovni turnajů. Nejvyšší kategorie se nově nazývá ELITE 16 a Ostrava povýšila do této úrovně! 

S touto změnou se změnil také název turnaje, z Ostrava Beach Open se stal Ostrava Beach Pro.

Turnaje kategorie ELITE 16 se účastní třicet dva týmů, šestnáct ženských dvojic a šestnáct mužských. Jistou účast má jedenáct nejlepších ženských a mužských párů světa podle světového žebříčku. Dvanáctý pár nominuje domácí národní federace, takže díky pořádání elitního turnaje v České republice se do špičkového turnaje přímo dostanou dva české týmy. Další čtveřice týmů si musí účast vybojovat v kvalifikaci.
 

Ženské hvězdy v Ostravě

Nasazenými jedničkami turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro úrovně ELITE 16 budou brazilské úřadující světové mistryně Eduarda „Duda“ Santos Lisboa a Ana Patrícia Silva, kterým patří čelní pozice světového rankingu. O premiérový medailový zápis budou v Ostravě usilovat také Australanky Taliqua Clancy a Mariafe Artacho del Solar, které letos stály na stupních vítězek na všech třech turnajích elitní kategorie. Český beachvolejbal budou v hlavní soutěži zastupovat Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou, o postup z nabité kvalifikace mezi elitu si zahrají Markéta Nausch Sluková s Helenou Havelkovou a sestry Anna a Kateřina Pavelkovy.

V ostravském turnaji se ještě žádnému z párů nepodařilo v ženské soutěži obhájit vítězství. Zlato tak v roce 2018 braly domácí Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou, o rok později populární Brazilky Agatha a Duda (Agatha Bednarczuk, Eduarda Santos Lisboa). Předloni zvítězily Američanky Kelly Claes a Sarah Sponcil, vítězkami J&T Banka Ostrava Beach Pro 2022 se staly Němky Svenja Müller a Cinja Tillman, které se k titulu probojovaly přes kvalifikaci, hlavní soutěž a play off.
 

Mužské hvězdy v Ostravě

Ostravský turnaj úrovně ELITE 16 slibuje v kategorii mužů nejvyšší světovou kvalitu a velkou motivaci získat trofej a cenné body do olympijské kvalifikace. Fanouškům se představí norští Vikingové Anders Mol a Christian Sørum, specifičtí Švédové David Åhman a Jonatan Hellvig i domácí jedničky a šampioni z posledního elitního turnaje v Brazílii Ondřej Perušič a David Schweiner. Díky divoké kartě se přímo v hlavní soutěži představí Kryštof Jan Oliva a Tadeáš Trousil. Z kvalifikace se budou chtít co nejvýše probít Jakub Šépka s Tomášem Semerádem, nebo premiéroví ostravští vítězové Pablo Herrera a Adrian Gavira ze Španělska i Brazilci Andre s Georgem, kteří v roce 2021 pod vysokou pecí vybojovali bronz.
 

Program turnaje

středa 31. 5. 2023 – kvalifikace (2 kurty, 8:30 – 19:00)
čtvrtek 1. 6. 2023 – zápasy ve skupinách (2 kurty, 8:30 – 19:00)
pátek 2. 6. 2023 – zápasy ve skupinách (2 kurty, 8:30 – 19:00)
sobota 3. 6. 2023 – play-off: round of 12 (2 kurty, 10:00 – 14:00), čtvrtfinále (2 kurty, 14:30 – 18:30)
neděle 4. 6. 2023 – semifinále (1 kurt, 9:00 – 13:00), finále (1 kurt 13:30 – 17:30)

Provozovatel

J&T Banka

Ruská 2993
Areál Dolní Vítkovice
703 00 Ostrava
Email:
info@ostravabeach...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://ostravabe...
GPS:
49,818901 18,279978
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Celoturnajová vstupenka stojí na místě 1 500 Kč (v předprodeji 1 200 Kč), celovíkendová 1 000 Kč (800 Kč). Lze koupit vstupenku na jednotlivé dny (v předprodeji od 100 do 500 Kč, na místě od 200 do 600 Kč)

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

NaplnoFest Ostrava

Síť festivalů Naplno Fest zve na další ročníky s nejlepšími interprety z české a slovenské scény!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Rhythm of the Dance – Ostrava

Rhythm of the Dance přináší fanouškům po celém světě tradici irského tance a hudby. Nyní show míří poprvé také do Česka. Diváky čeká dvouhodinový výlet historií Irska, od dob keltských druidů přes cestu do Ameriky a nakonec zpět do pubů a uliček v Dublinu.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Gregorian – Ostrava

Světově úspěšná skupina Gregorian opět přijíždí do Česka. Charismatičtí mniši se představí v rámci světového turné The Best of World Tour – Pure Chants. Jejich velkolepého návratu se fanoušci dočkají v prosinci letošního roku. Koncert bude hostit Multifunkční aula Gong.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Beats for Love 2023

Beats for Love je festival taneční hudby pořádaný v jádru industriální národní kulturní památky. Prostředí Dolních Vítkovic plné železných kulis se na čtyři dny zaplní spoustou hudby a programu. Vzniká tak jedinečná atmosféra plná zábavy a zážitků.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Horsefeathers Iron Town Session 2023

Velký slopestylový závod, kde můžete na vlastní oči vidět neskutečné výkony top jezdců z ČR i ze zahraničí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

After Hours s Danou Drábovou

„Po zavíračce“ do science centra. 8. června od 18:30 diskuze s Danou Drábovou. Po skončení DJ, drinky, občerstvení.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pojez fest – poznejte gastronomii severovýchodu České republiky

Vychutnejte si nálož lahůdek severní Moravy a Slezska! Ať už jste vegani, milovníci masa nebo máte rádi sladké, přijdete si na své! Okuste, jak kvalitní gastronomii severovýchod České republiky nabízí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pojez fest – poznejte gastronomii severovýchodu České republiky

Vychutnejte si nálož lahůdek severní Moravy a Slezska! Ať už jste vegani, milovníci masa nebo máte rádi sladké, přijdete si na své! Okuste, jak kvalitní gastronomii severovýchod České republiky nabízí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Galerie Gong v Dolních Vítkovicích

Nová Galerie Gong vznikla rozšířením uměleckého záběru Milan Dobeš Musea a je součástí vzdělávacího komplexu, který nabízí Dolní oblast Vítkovice. Galerie byla otevřena v březnu 2022.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Museum+ v Ostravě

Nové státní muzeum sídlící v Ostravě, jehož cílem je zachránit vysoké pece 4 a 6 v bývalých Vítkovických železárnách.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Výdušná jáma v Dolních Vítkovicích – kreativní akademie

V památkově chráněných Dolních Vítkovicích v Ostravě prochází rekonstrukcí další průmyslová perla – budova staré výdušní jámy. Budovu z režného zdiva čeká nový kabát od architekta Kamila Mrvy, který pro ni navrhl velkou prosklenou nástavbu. Stavební práce by měly být hotovy do konce roku 2021.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Areál Dolní Vítkovice – unikátní industriální památka

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

KOX – Stará koksovna v Dolních Vítkovicích

Od července 2019 má památkově chráněný industriální areál Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě novou atrakci. Podařilo se zde zachránit významný objekt bývalé koksárenské baterie z roku 1831 číslo pět. Zájemci si mohou koksovnu prohlédnout pěkně zblízka a dozvědět se, jak se vyrábí železo.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Malý svět techniky U6 – uzavřeno do léta 2023

Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích je od 23. 10. 2022 uzavřen. Probíhá obnova expozic. U6 opět přivítá návštěvníky v průběhu léta 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Střešní zahrada u Světa techniky v Ostravě

Svět techniky v sobě neukrývá pouze vnitřní expozice, součástí jedné z nich, Světa přírody, je také venkovní zahrada. Vznikla na obdélníkovém půdorysu střechy podél „zrcadla" čelní fasády. Autory návrhu a tvůrci kompozice jsou Ing. Arch. Josef Pleskot, zahradní architekt Ing. Zdenek Sendler a zahrad
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cokafe Dolní Vítkovice

Areál ostravských Dolních Vítkovic skrývá kavárnu, pražírnu a cukrárnu Cokafe.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hotel Veronika Ostrava – Vítkovice

Hotel Veronika Ostrava se nachází v městské části Vítkovice, na hlavním náměstí tohoto městského obvodu, cca 2 km od centra Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Kavárna Starbucks v Ostravě

Kavárny Starbuck se staly majákem pro milovníky kávy po celém světě. Proč si vybrali právě Starbucks? Protože vědí, že zde vždy naleznou upřímné jednání, příjemnou atmosféru a fantastický šálek dokonale pražené a skvěle připravené kávy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Restaurace Roxbery

Roxbery je restaurace s mezinárodní kuchyní, kde si každý gurmán může najít v naší nabídce to, co právě jej zaujme.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Restaurant Stračena City Ostrava

Restaurant s výrobou domácích italských těstovin a ingerdiencí. Italský bufet s možností si namíchat oběd podle vlastní chuti. Vynikající steaky nejen z naší farmy Klokočov. Otevřená pekárna a kuchyně, rotující pípa (až 7 druhů piv) a nabídka kvalitních italských vín.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Modrá myš – cocktailový bar v Ostravě

Je to více než sto let, kdy se v baru Modrá myš poprvé rozezněly šejkry.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Palačinkárna Café au père tranquille v Ostravě

Francouzská kavárna Au père v Ostravě nabízí ve dvou patrech příjemné posezení nejen nad kávou. V nabídce jsou také palačinky na sladký i slaný způsob, polévky a steaky s bagetami.
Ostrava, Moravskoslezský kraj