Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Noc vědců v iQLANDII: Objevte své Buňky pro vědu
Ohnivé tornádo
Akce pro děti

Noc vědců v iQLANDII: Objevte své Buňky pro vědu

Nudné vědecké pracovny či sáhodlouhé přednášky postarších vědců v bílých pláštích? Pokud si takto představujete vědu, rychle zapomeňte a přijďte v pátek 26. září na Noc vědců do liberecké iQLANDIE. Možná tu sami najdete Buňky pro vědu, tak se totiž jmenuje hlavní téma letošní akce.

Těšit se můžete na Chemikův masakr aneb reakce kůže na kyselinu, nebo se dozvíte odpověď na otázku, jak se chodí ve vesmíru na záchod. Vstupné na akci je zdarma.

První návštěvníky iQLANDIA přivítá v 17 hodin, kdy Noc vědců začíná. Průběžně bude v laboratořích probíhat řada workshopů. Chemikův masakr aneb bezpečně nebezpečná chemie například předvede, co se stane, když si polijete kůži kyselinou.

Připraveny jsou i bezpečnější aktivity – teplo „Céčku“ nesvědčí, což je praktická ukázka degradace vitamínu C teplotou. Tradiční tvořivá aktivita se letos jmenuje Zasej buňku. Vytvoříte si vlastní hnojivo a odnesete si domů zaseté semínko, které vám při správné péči vyroste.

Další program má svůj pevně stanovený čas. V 17.30 své šílené pokusy předvedou vědec Zweistein a princezna Vědomila v oceněné pohádce O chemickém království. V 18.15 ukáže docent Zdeněk Drozd z Karlovy univerzity unikátní science show Pár špeků z Drozdovy fyzikální kuchyně a v 19 hodin přijde na řadu další neméně zajímavé téma – show Kosmonautika převážně nevážně v podání Milana Halouska. To bude zlatý hřeb programu. Dozvíme se, jak chodí kosmonauti ve vesmíru na záchod, nebo zda je tam prostor na sex.

Vstup na Noc vědců je zdarma, volně přístupné budou expozice Vodní svět, Živly a Věda v domě. Mediálním partnerem akce je Kiss rádio. Více informací najdete na webových stránkách, kde se prosím zaregistrujte.

Workshopy a experimentování v laboratoři

  • Chemikův „masakr“ aneb bezpečně nebezpečná chemie. Co se stane, když si poleješ kůži kyselinou? Denaturace bílkovin chemickými látkami.
  • Svět pod mikroskopem.
  • Teplo „Céčku“ nesvědčí – degradace vitamínu C teplotou.
  • Zasej buňku – Vytvoř si vlastní hnojivo a vypěstuj rostlinu.
  • Science show, auditorium
  • 17.30 Pohádka O chemickém království – Šílený vědec Zweistein a princezna Vědomila experimentují.
  • 18.15 Unikátní science show „Pár špeků z Drozdovy fyzikální kuchyně“ v podání didaktika Matematicko-fyzikální fakulty UK doc. RNDr. Zdeňka Drozda, PhD.
  • 19.00 Kosmonautika převážně nevážně v podání Milana Halouska. Jak se kosmonauti myjí, jak relaxují nebo jak chodí na záchod? Je v kosmu místo na sex?

Provozovatel

iQLANDIA Science Center Liberec

Nitranská 10
460 07 Liberec
Tel.:
+420 485 249 924
Email:
info@iqlandia.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.iqlandia.cz
GPS:
50,760446 15,052496
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Jizerské hory
Město:
Liberec
Tipy na výlet:
Liberec a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Mikuláš v Babylonu

Do Centra Babylon i letos zavítá Mikuláš se svojí družinou. Srdečně zveme děti, rodiče i prarodiče na mikulášskou  besídku.
Liberec, Liberecký kraj

K pobytu neomezený vstup do Zoo Liberec v rámci ubytování

Máme skvělou novinku pro všechny milovníky ZOO!
Liberec, Liberecký kraj

Arteterapie

Od října pro vás v Centru RoSa Liberec chystáme arteterapii, kde si budete moci vyzkoušet různé formy rukodělného tvoření, které bude tematicky zaměřeno na roční období nebo sezónní svátky.
Liberec, Liberecký kraj

Lord of the Dance Liberec

Slavná irská taneční show Lord of the Dance se po 3 letech vrací do liberecké Home Credit arény. Přijďte si dobít baterky strhujícím přívalem pozitivní energie, precizně provedenými tanečními čísly, překrásnou hudbou a kostýmy i propracovanou scénou doplněnou kouzelnými projekcemi.
Liberec, Liberecký kraj

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.
Liberec, Liberecký kraj

Kriminálka iQlandia vyšetřuje – detektivní hra

Vžijte se do role ostříleného kriminalisty a vyzkoušejte si napínavou detektivní hru Kriminálka v libereckém science centru.
Liberec, Liberecký kraj

Bowling ve stylu amerických 50. let

Bowling je zábava pro celou rodinu!
Liberec, Liberecký kraj

4D Kino

Nechte hladinu adrenalinu vystoupat na maximum!
Liberec, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Jizerka

Samoobslužnou restauraci s nabídkou tradiční české i mezinárodní kuchyně najdete v libereckém zábavním Centru Babylon.
Liberec, Liberecký kraj

Restaurace Babu Burger

Babu Burger restauraci najdete přímo v libereckém Centru Babylon. Specializuje se zejména na hamburgery.
Liberec, Liberecký kraj

Nostalgia Restaurant

Restaurace zařízená v italském stylu se nachází v libereckém Centru Babylon.
Liberec, Liberecký kraj

Wellness Hotel Babylon

Apartmány pro nezapomenutelné romantické pobyty a výjimečné příležitosti nebo rodinné pokoje pro krásné chvilky s Vašimi blízkými! To vše a zábavu na celý den najdete u nás pod jednou střechou.
Liberec, Liberecký kraj