Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Nenechte mozek zlenivět!
Společenské akce

Nenechte mozek zlenivět!

Kurz Nenechte mozek zlenivět bude probíhat do 8. října.

Městská knihovna Pelhřimov pořádá pro zájemce z řad seniorů a osob se ZP bezplatný kurz trénování paměti. Kurz Nenechte mozek zlenivět! bude probíhat ve společenském sálku ve 2. patře knihovny.

Začátek: 10. září 2014. Termín: každá středa od 11.00 – 13.30 h. Rozsah kurzu: 5 lekcí (1 lekce = 120 minut)

Kurzovné: ZDARMA!

Lektorka: Jana Vejsadová certifikovaný trenér paměti 3. stupně s bohatými zkušenostmi v oblasti trénování paměti a práce se seniory. 

Maximální počet účastníků: 20. Pouze pro vážné zájemce! Přihlásit se je potřeba osobně v hudebním oddělení, které najdete v 1. patře knihovny u Ing. Radany Vaňkové: Po, St, Pá 7.30 -11.00 a 12.00 -17.00 h. Út, Čt 7.30 -11.00 h. Informace o kurzu: 565 321 093, 564 103 322 hudebni@knih-pe.cz, info@knih-pe.cz

Program je určen seniorům a lidem se ZP, které znepokojuje občasné zapomínání, proto si chtějí ověřit své schopnosti a získat více informací, co ovlivňuje kvalitu paměti a dalších poznávacích funkcí, jak o ně pečovat a jak je cvičit. Cílem tohoto aktivizačního programu je stabilizace či zlepšení poznávacích funkcí. Obsahem bude procvičení co nejširšího spektra těchto funkcí, zejména paměti a pozornosti.

Každý účastník si vyzkouší a zvolí to, co mu pomůže ke zlepšení. Výsledky testů v průběhu všech lekcí jsou anonymní a slouží jen pro vlastní sebekontrolu účastníka. Využijte této nabídky a přijďte se v cyklu 5 setkání přesvědčit, že to, k čemu se doma sami nepřinutíte, v příjemném kolektivu snadno zvládnete. Cvičení paměti nebolí, ale prospívá.

Zábavná stezka s čertovskými a adventními rekordy

Pelhřimovské Muzeum rekordů hlásí: od čtvrtka 1.prosince u nás funguje zábavná stezka s čertovskými a adventními rekordy. Návštěvníci se na ní například dozvědí, kolik čertů vytvořilo nejdelší živý řetěz, kolik andělů se vejde na 1m2 nebo kolik vážil největší český Mikuláš.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Adventní víkend v želivském klášteře

Jedinečné adventní programy v želivském klášteře.
Želiv, Kraj Vysočina

Bokomara

Legendární kapela.
Želiv, Kraj Vysočina

Mikulášská audience v želivském klášteře

Tradiční akce je zpět!
Želiv, Kraj Vysočina

Muzeum strašidel Pelhřimov

V pelhřimovském Muzeu strašidel naleznete unikátní naučnou expozici strašidel vyskytujících se v minulosti i současnosti na Vysočině. Muzeum naleznete ve středověkém sklepení purkrabského domu čp. 17 na Masarykově náměstí v Pelhřimově.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Fárův dům v Pelhřimově

Ve Fárově domě, původně s barokní fasádou a mansardovou střechou, býval hostinec „U zlatého soudku“. V letech 1913–1914 byl, podle návrhu významného pražského architekta Pavla Janáka, přestavěn v kubistickém slohu.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Expozice Městská šatlava v Pelhřimově

Expozice je koncipována jako historická, kdy se vycházelo z autenticity místa a bohatého pramenného materiálu. Můžete navštívit nádvoří, celu, mučírnu a vězeňskou kapli.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Pelhřimovské peklo

Ve městě rekordů naleznete strašidelný turistický cíl pro děti i dospělé – ve sklepení budovy, kde sídlí městské informační centrum se totiž nachází Pelhřimovské peklo.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Hodovna Na Kolíbce Pelhřimov

Restaurace Hodovna Na Kolíbce se nachází poblíž historického centra Pelhřimova, vedle městské brány "Kolíbka", odkud pochází také název restaurace.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Gábl bistro

Karolína Hájíčková a Martin Písařík přišli do Pelhřimova s dvěma malými dětmi tak trochu unavení prací v Praze a otevřeli v “Pejru” podnik, se kterým konečně přišel pořádný “gábl”. Dělají burgery a domácí hrancle a také sezónní vegetariánské polévky.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Hotel Slávie Pelhřimov

Hotel Slávie najdete v centrum města, přímo na pelhřimovském náměstí. Ubytovat se zde můžete v celkem devíti pokojích, ze kterých se naskýtá výhled na malebné náměstí.
Pelhřimov, Kraj Vysočina

Restaurace a pivovar Na Čtyrce

Zdejší restaurace vystřídala různé názvy. Štamgasti, kteří se tu scházeli, však chodili raději „na čtyrku“, to kvůli číslu popisnému. Na jaře 2016 byla dokončena výstavba vlastního minipivovaru ve sklepních prostorách domu.
Pelhřimov, Kraj Vysočina