!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Poutníkova pivní stezka v Pelhřimově a okolí
Letní sporty

Poutníkova pivní stezka v Pelhřimově a okolí

Pelhřimov, to nejsou jenom rekordy a městská památková rezervace. Pelhřimov, to je i nádherná okolní krajina, která se ne nadarmo nazývá Bránou Vysočiny a také vynikající nepasterizované pivo Poutník, které sbírá jedno ocenění za druhým.
Není nic krásnějšího, než si udělat žízeň pohybem po malebné krajině a průběžně ji hasit lahodným pivem! Projděte či projeďte si nejkrásnější místa Brány Vysočiny a svou žízeň uhaste v kouzelných hospůdkách lahodným pelhřimovským pivem. Délka celé stezky je 60 km, ale pokud projdete byť jen její část, určitě nebudete litovat! Stezka vás provede těmi nejkrásnějšími přírodními zákoutími Brány Vysočiny. Z Pelhřimova - města rekordů, přes poutní místo Křemešník, Novou Cerekev s židovskými památkami, Červenou Řečici s arcibiskupským zámkem zpátky do Pelhřimova.

Trasa je vedena po turistických trasách, cyklotrasách a málo frekventovaných silničkách, na rozcestích naleznete navigaci s logem stezky. Tímto logem jsou označeny i Poutníkovy hospůdky a restaurace na trase. Všechny mají v letních měsících venkovní posezení, kde můžete dohlédnout na své kolo.

Pelhřimovské pivo Poutník je nepasterizované pivo plzeňského typu vařené původní recepturou a bez chemických přísad.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 8. 2020
25.6.
26.6.
Jatka Fest 2021

Jatka Fest 2021

Pacov, Vysočina
12.3.
Sto zvířat: koncert v Humpolci

Sto zvířat: koncert v Humpolci

Humpolec, Vysočina
19.2.
Radůza

Radůza

Humpolec, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí