Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava Konec letu bombardéru B-17G
Výstavy

Výstava Konec letu bombardéru B-17G

Výstava v Muzeu Napajedla – konec letu bombardéru B-17G. Událost, jež se odehrála na sklonku 2. světové války v bezprostřední blízkosti Napajedel.

Město Napajedla společně s Muzeem Napajedla si 4. října 2014 připomenou nouzové přistání letounu B-17 i osudy jeho letců, z nichž byli dva po havárii zastřeleni. Od události uplyne 14. října 2014 přesně sedmdesát let.

V lokalitě Amerika v blízkosti Prusinek společně odhalíme památník věnovaný této události. Po návratu z místa neštěstí se uskuteční pietní akt u pomníku padlých pilotů na Masarykově náměstí. Poté, v 17 hodin proběhne v Muzeu Napajedla vernisáž výstavy, mapující celou tuto událost, jež se odehrála na sklonku 2. světové války v bezprostřední blízkosti Napajedel.

Výstava v muzeu potrvá do 4. 11. 2014. Na návrhu pomníku i výstavy v muzeu spolupracoval atelier prostorové tvorby Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Generálním sponzorem akce je firma Cemex a.s. Akce se koná pod záštitou starostky města.

Program akce 4. října:

  • 14:00 – odjezd autobusu k blízkosti místa havárie od budovy spořitelny
  • 14:30 – odhalení pomníku v Prusinkách
  • 16.40 – pietní akt u pomníku padlých letců na Masarykově náměstí
  • 17:00 – vernisáž výstavy v Muzeu Napajedla

Do depozitáře! – historie muzejnictví v Napajedlích

Výstava, která vás zavede i do depozitáře. Vernisáž se uskuteční 22. 9. 2022 od 18:00.
Napajedla, Zlínský kraj

Beata Hlavenková

Předvánoční koncert Beaty Hlavenkové v Klášterní kapli Nového Kláštera v Napajedlích.
Napajedla, Zlínský kraj

Psaníčko pro sv. Mikuláše

Loutkové divadlo Klubíčko si připravilo pohádku o cestě Jeníkova psaníčka pro svatého Mikuláše do nebe.
Napajedla, Zlínský kraj

Komentovaná prohlídka Muzea Napajedla

S průvodcem Do depozitáře!
Napajedla, Zlínský kraj

Muzeum Napajedla s expozicí hraček v bývalém klášteře

Muzeum Napajedla láká jak malé návštěvníky na stálou expozici hraček, tak i ty dospělé na dočasné výstavy a historické stálé expozice. Muzeum se nachází v objektu bývalého kláštera.
Napajedla, Zlínský kraj

Expozice Fatra v čase

80 let Fatry Napajedla v nápadité kostce. Tak by se dala stručně charakterizovat nová stálá expozice v Muzeu Napajedla, kterou ke kulatému výročí tohoto podniku připravila Fatra Napajedla společně s městem Napajedla a Klubem kultury Napajedla.
Napajedla, Zlínský kraj

Stezky Napajedelských emirátů

K plánování výletu v okolí Pohořelic pomáhá lokální turistické značení vycházkových tras, které vzniklo spoluprací města Napajedla a obcí Žlutava, Halenkovice, Spytihněv, Topolná, Komárov, Karlovice, Oldřichovice a Pohořelice.
Napajedla, Zlínský kraj

Kostel sv. Bartoloměje v Napajedlech

Kostel svatého Bartoloměje v Napajedlích byl vystavěn v letech 1710-1712. Nechal ho postavit tehdejší majitel napajedelského panství Adam Jáchym z Rotalu. Vysvěcen byl kostel až v roce 1741 olomouckým biskupem Jakubem Arnoštem.
Napajedla, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Baltaci Napajedla

Na malebném náměstí města Napajedla je situována nejstarší provozovna Baltaci – Restauce Baltaci Napajedla s více jak dvacetiletou tradicí.
Napajedla, Zlínský kraj

Hotel Baltaci Starý zámek – ubytování v centru Napajedel

V malebném městě Napajedla, necelých 15 km od města Zlína, se nachází historický Hotel Baltaci Starý Zámek Napajedla jsou skvělým místem pro strávení aktivní dovolené rodin s dětmi. Blízkost Baťova kanálu nabízí širokou škálu outdoorových aktivit. Vyhledávaná je hlavně kvůli nenáročným cyklotrasám.
Napajedla, Zlínský kraj

Rekreační areál Pahrbek Napajedla

Rekreační areál Pahrbek Napajedla se rozkládá v klidném prostředí na břehu slepého ramene řeky Moravy v blízkosti Baťova kanálu. Nabízí ubytování v nových bungalovech s vlastním sociálním zařízením, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a samostatnou ložnicí.
Napajedla, Zlínský kraj

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Na zámku v Napajedlích můžete kromě klasických zámeckých prohlídek využít také zámeckého ubytování. Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.
Napajedla, Zlínský kraj