!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2022
Festivaly

Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2022

  • 19. srpen 2022 15:3020. srpen 2022 22:00
Festival navazuje a zapadá do celosvětového trendu hledání nových souvislostí mezi tradiční, klasickou a soudobou hudbou a vytváří tak svým charakterem jedinečnou událost, která by přinejmenším na české hudební scéně těžko našla srovnání.
Současně dává nový impulz k setkávání světových hudebníků a českého publika v jižních Čechách na místě s krásnou přírodou a významnými památkami, pro mnohé návštěvníky netradičním, s dlouhou tradicí a to také hudební, přesto však mimo tradiční české metropole.

Jednotlivé koncerty festivalu se uskuteční na různých místech Dobrše. Většina vystoupení se uskuteční v areálu tvrze a zámku, jiná u kaple sv. Jana a Pavla.  Komorní koncerty jsou předpokládány v kostele Zvěstování Panny Marie. Posluchači i hudebníci z celého světa se tak seznámí s Dobrší a jejími památkami vč. významných sakrálních zblízka.

Festival navazuje a zapadá do celosvětového trendu hledání nových souvislostí mezi tradiční, klasickou a soudobou hudbou a vytváří tak svým charakterem jedinečnou hudební událost, která by na české hudební scéně těžko našla srovnání. Festival současně dává nový impulz k setkávání světových hudebníků a českého publika na místě pro mnohé návštěvníky netradičním, přesto s dlouhou tradicí a to také hudební, přesto však mimo tradiční české metropole.

Zazní jazz různorodý, ve všech podobách a barvách, i lidové písně, skladby, komponované na odkazu národního folkloru i kompozice určené přímo pro ty které konkrétní interprety nebo interpretky.
Zobrazit více

Provozovatel

Sdružení pro obnovu Dobrše,z.s.

Dobrš č.p.1
384 73 Drážov
Tel.:
+420 777 641 164
Email:
info@dobrsskabran...
WWW:
www.dobrsskabrana...
GPS:
49,155388 13,751878
 
 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 
12.3.
15.3.
Zadovská 30

Zadovská 30

Stachy, Jižní Čechy
5.2.
Vepřové a husí hody Strakonice

Vepřové a husí hody Strakonice

Strakonice, Jižní Čechy
17.1.
Talk show Petra Fejka

Talk show Petra Fejka

Strakonice, Jižní Čechy
18.1.
Na zlatém jezeře

Na zlatém jezeře

Strakonice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Vítovce na Šumavě

Penzion Vítovce na Šumavě

Vacov, Jižní Čechy
Chalupa v Nahořanech na Šumavě

Chalupa v Nahořanech na Šumavě

Čestice, Jižní Čechy
Divoký Bistro

Divoký Bistro

Stachy, Jižní Čechy