!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní den památek - Příběh valdštejnských stropů na hradě Švihov - odloženo
Historické a vojenské akce

Mezinárodní den památek - Příběh valdštejnských stropů na hradě Švihov - odloženo

Kdy 18. duben 2020 11:0019. duben 2020 15:00
Speciální prohlídka v rámci tzv. Valdštejnského roku.

Speciální prohlídka v rámci tzv. Valdštejnského roku představí při příležitosti Mezinárodního dne památek (MDP) dva stropy z původně valdštejnského  zámku Dobrovice, které se v současnosti nacházejí na Švihově.

V 50. letech 20. století byl na hrad Švihov přenesen a instalován rozměrný renesanční strop ze zámku Dobrovice u Mladé Boleslavi, který Valdštejnové v první  polovině 19. Století nechali přestavět na lihovar. Zdobné a cenné historické stropy pak uložili do sýpky v Bělé pod Bezdězem.  Dnes zdobí Taneční sál hradu. Málo známou skutečností je, že se na Švihově nachází i druhý z dobrovických stropů, který jednou bude instalován v severním paláci hradu. Oba stropy, jejich historii i výzdobu představí speciální prohlídka hradu, která návštěvníky zavede z Tanečního sálu i do běžně nepřístupné prostory severního paláce, kam by měl být umístěn druhý z unikátního souboru stropů.

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 4. 2020

Ubytování a restaurace v okolí