!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Matthias a Maxime - Ozvěny 20. QFF Mezipatra

Matthias a Maxime - Ozvěny 20. QFF Mezipatra

Kdy 12. prosinec 2019 19:00 - 21:45 Festivaly
Filmové ozvěny festivalu MEZIPATRA s úvodem a besedou po filmu! Letos poprvé proběhnou ozvěny 20. ročníku festivalu Mezipatra QFF také v Kině Napajedla, a to v rámci filmového klubu.
Uvidíte nový film kanadského režiséra Xaviera Dolana, Matthias a Maxime, který na letošních Mezipatrech soutěžil o nejlepší celovečerní film.

Film uvede Vladimír Babica, lgbt rodič, který se po filmu v následné besedě dotkne života lgbt ve zlínskem kraji a také Czeslaw Walek / předseda Prague Pride a Jsme fér/ s příspěvkem k "manželství pro všechny", tématu, které částečně rozděluje současnou českou společnost.

Matthias a Maxime jsou nerozluční kamarádi už od dětství. Když jsou ale během natáčení studentského filmu vyzváni, aby se políbili před kamerou, vše se náhle promění. Zdánlivě nenarušitelné pouto je znejistěno pochybnostmi – jaké city k sobě opravdu chovají? Léta plynou a jejich cesty se rozchází, s třicítkou na krku však musí oba shodně učinit rozhodnutí, která zásadně ovlivní jejich budoucnost. V osmém snímku se Xavier Dolan opět pouští do témat přátelství, rodinných vztahů a zamilovanosti, aby přinesl intimní portrét dvou tápajících mužů, v nichž se jeden snaží potlačit svou přirozenost a druhý žít autenticky.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 12. 2019
4.2.
26.4.
Michal Bauer

Michal Bauer

Napajedla, Východní Morava
27.2.
3.5.
115 let včelařství v Napajedlích

115 let včelařství v Napajedlích

Napajedla, Východní Morava
26.4.
Otrokovická hobby burza

Otrokovická hobby burza

Otrokovice, Východní Morava
5.4.
Tuning show Brno

Tuning show Brno

Brno, Jižní Morava