Úvod > Kalendář akcí > Letní prázdniny v Rokytnici nad Jizerou

Letní prázdniny v Rokytnici nad Jizerou

Kdy 1. červenec 2019 - 31. srpen 2019 Sportovní akce
Rokytnice nad Jizerou rozšiřuje od 1. července provoz lanové dráhy Horní Domky a bikeparku Rock-it nice. Celý červenec a srpen bude lanovka i bikepark v provozu denně. Naplánujte si výlet a přijeďte do Rokytnice poznávat krásy západních Krkonoš!
Rokytnice nad Jizerou leží v jednom z nejmalebnějších horských údolí a představuje pomyslnou bránu do Krkonoš i Jizerských hor. Jak v zimě, tak v létě sem proto míří spousta turistů, kteří chtějí aktivně odpočívat nebo jen tak lenošit a kochat se zdejší krásnou přírodou. Ze dvou lanovek, které převážejí návštěvníky na hřebeny západních Krkonoš v rámci zimní lyžařské sezóny, bude tradičně v provozu pouze jedna, a to lanová dráha Horní Domky. Pouhých 500 m od výstupní stanice lanovky Horní Domky se nachází známé rozcestí Ručičky, odkud vede řada turistických cest k zajímavým místům západních Krkonoš. Můžete odtud vyrazit třeba na Dvoračky, k prameni Labe nebo do sousedního Harrachova. V místním infocentru je k dispozici nepřeberné množství propagačních materiálů a turistických map, ze kterých mohou turisté a milovníci cyklo výletů čerpat inspiraci.

Celé prázdniny bude v provozu také bikepark Rock-it-nice, který ocení zejména vyznavači adrenalinové cyklistiky.  Rokytnický bikepark nabízí tři sjezdové tratě všech úrovní obtížnosti v celkové délce 5 km. Černá trať je vhodná výhradně pro zkušené sjezdaře, kteří se nezaleknou žádné překážky. Pro méně zkušené, ale odvážné, je zde červená trať, po modré se pak mohou vydat i nezkušení sjezdaři, pokud jsou však zdatnými cyklisty. Pro letošní sezonu jsme nově upravili začátky všech tratí, na www.skiroky.cz je nově dostupná virtuální prohlídka v panoramatickém formátu. Rádi bychom letos navázali na tradici závodů ve sjezdu horských kol Rock-it-nice Race, termín závodu je stanoven na neděli 28. července 2019.

Přímo u nástupiště lanovky najdete také lanový park v korunách stromů a otevřena bude celé léto i půjčovna kol v odbavovací hale lanové dráhy Horní Domky.

Od 1. července do konce srpna bude lanovka i bikepark v provozu denně, od září pak přejedeme na víkendový provoz. Provozní doba lanovky a bikeparku: 9:00 – 17:00 hodin, lanovka jezdí každých 30 minut, jízda ve 12:30 vynechána (polední pauza).
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 6. 2019
Vyhlídka Finkstein u Smržovky

Vyhlídka Finkstein u Smržovky

Smržovka, Českolipsko a Jizerské hory
Fitness Nautilus

Fitness Nautilus

Vrchlabí, Krkonoše a Podkrkonoší
Kostel sv. Vavřince v Tatobitech

Kostel sv. Vavřince v Tatobitech

Tatobity, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupa U Potoka - skvělé ubytování v srdci Jizerských hor

Chalupa U Potoka - skvělé ubytování v srdci Jizerských hor

Josefův Důl, Českolipsko a Jizerské hory
Chata Smetánka nad Pecí pod Sněžkou

Chata Smetánka nad Pecí pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou, Krkonoše a Podkrkonoší
Horský hotel Tetřeví boudy Krkonoše

Horský hotel Tetřeví boudy Krkonoše

Dolní Dvůr, Krkonoše a Podkrkonoší
Medvědí bouda ve Špindlerově Mlýně

Medvědí bouda ve Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší