Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Evropská filmová inventura
Festivaly

Evropská filmová inventura

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Zlínský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Další ročník Evropské filmové inventury shrne to nejzajímavější ze současné filmové Evropy. – pátek a sobota 10.-11. 11. 2023 v kině Vatra.

Ve dnech 10. – 11. listopadu (pátek a sobota) se uskuteční v kině Vatra dvoudenní přehlídka současných evropských filmů. Vybráno je 9 festivalových snímků růžných žánrů i zemí původu. Oproti minulým letem byly do programu vloženy dvě minipřehlídky věnované Polsku a Francii. 
 
Made in Poland se v rámci Evropskoué filmové inventury uskuteční v pátek 10. 11., kdy v 17:00 promítneme intimní drama venkova Slon a následně v 19:10 sociální drama Chléb a sůl, odehrávající se pro změnu na sídlišti.
 
Made in France v sobotu odpoledne a večer celý program uzavře a nabídne mediálně nejdiskutovnější snímky. Nejdříve v 16:40 historický film Jeanne du Barry – Králova milenka, kde krále Ludvíka XV hraje populární Johnny Depp. A poté v 19:15 vítěz Zlaté palmy v Cannes, kriminální a psychologické drama Anatomie pádu. Poslední filmem přehlídky bude bizarní a zároveň brilantní komedie Neuvěřitelné, ale pravdivé od provokatéra Quentina Dupieux.
 
Diváci si mohou koupit vstupenky na jednotlivé filmy nebo zvýhodněné vstupné na 3, 6 či 9 filmů. Další slevu získají členové filmových klubů.
 
Vstupné:
1 film: 140 Kč
3 filmy: 330 Kč (110 Kč za jeden)
pro členy FK 300 Kč (100 Kč za jeden)
6 filmů: 600 Kč (100 Kč za jeden)
pro členy FK 510 Kč (85 Kč za jeden)
9 filmů: 810 Kč (90 Kč za jeden)
pro členy FK 630 Kč (70 Kč za jeden)
Průkaz FK: 80 Kč na kalendářní rok

Program přehlídky:
 
pátek 10. 11. 2023
 
17:00
SLON (Made in Poland)
Słoń / Polsko 2022 / 93 min / nepřístupné pro děti do 15 let / Kamil Krawczycki
Hledání sama sebe na malé vesnici. Intimní a jemný portrét vznikajícího vztahu.
 
19:10
CHLÉB A SŮL (Made in Poland)
Chleb i sól / Polsko 2022 / 99 min / nevhodné pro děti do 12 let / Damian Kocur
Líné léto na polském sídlišti. Kebab, street rap, Chopin. 
 
21:30
WHITE PLASTIC SKY
Műanyag égbolt / Maďarsko, Slovensko 2023 / 110 min / nepřístupné pro děti do 15 let / Tibor Bánóczki, Sarolta Szabó
Budapešť roku 2123. Animované drama z dystopické budoucnosti.
 
sobota 11. 11. 2022
 
9:30
R.M.N.
Rumunsko, Francie, Belgie, Švédsko 2022 / 125 min / nepřístupné pro děti do 15 let / Cristian Mungiu
Jaké jsou hnací síly lidského chování? Drama z transylvánské vesnice. 
 
12:10
ZÁZRAČNÝ APARÁT
And the King Said, What a Fantastic Machine / Švédsko, Dánsko 2023 / 88 min / přístupné bez omezení / Axel Danielson, Maximilien Van Aertryck
Poutavý a provokativní dokument o vývoji médií v posledních 150 letech.
 
14:10
LETNÍ SVĚTLO, A PAK PŘIJDE NOC
Sumarljós og svo kemur nóttin / Island 2022 / 111 min / nevhodné pro děti do 12 let / Elfar Aðalsteins 
Hravý příběh o vztazích, strastích a radostech na islandském venkově. 
 
16:40
JEANNE DU BARRY – KRÁLOVA MILENKA (Made in France)
Jeanne du Barry / Francie 2023 / 117 min / nepřístupné pro děti do 15 let / Maïwenn
Příběh poslední milenky krále Ludvíka XV (Johnny Depp).
 
19:15
ANATOMIE PÁDU (Made in France)
Anatomie d'une chute / Francie 2023 / 150 min / nevhodné pro děti do 12 let / Justine Triet
Úspěšná spisovatelka je podezřelá z vraždy. Zlatá palma na MFF v Cannes. 
 
22:15
NEUVĚŘITELNÉ, ALE PRAVIVÉ (Made in France)
Incroyable mais vrai / Francie, Belgie 2022 / 74 min / nepřístupné pro děti do 15 let / Quentin Dupieux
Brilantní a bizarní komedie o tajemství jednoho domu na předměstí.

Provozovatel

Filmový klub Vsetín

Svárov 1080
755 01 Vsetín
Tel.:
+420 732 734 736
Email:
fialaj@seznam.cz
GPS:
49,338040 17,993598
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Beskydy – Valašsko
Město:
Vsetín
Tipy na výlet:
Vsetín a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Zámecké adventní kouzlení

Nechte se unést pohodovou atmosférou Vánoc na tradiční akci plné lidových zvyků a řemesel, tvoření, foklorních vystoupení a jarmarečního veselí.
Vsetín, Zlínský kraj

Rybí speciality na Kapce

Čeká nás v pořadí již třetí tematický večer v naši restauraci, tentokrát budou v hlavní roli mořské ryby a živočichové. Připravte se na nezapomenutelnou chuťovou jízdu, kterou jsme pro vás pečlivě sestavili ze tří kontinentů, aby každé sousto bylo opravdovým dobrodružstvím.
Lhota u Vsetína, Zlínský kraj

Adventní bruslení na Kapce

Vánoční kouzlo, radost na ledě, perníčky a svařák! Svátky jsou již za rohem a my jsme tu pro vás s tím nejlepším, co Vánoce nabízejí. Z ledové plochy se na toto krásné období stane pohádkové prostředí. Rozehřejte se s námi každou neděli při adventním bruslení!
Lhota u Vsetína, Zlínský kraj

Adventní bruslení na Kapce

Vánoční kouzlo, radost na ledě, perníčky a svařák! Svátky jsou již za rohem a my jsme tu pro vás s tím nejlepším, co Vánoce nabízejí. Z ledové plochy se na toto krásné období stane pohádkové prostředí. Rozehřejte se s námi každou neděli při adventním bruslení!
Lhota u Vsetína, Zlínský kraj

Adventní bruslení na Kapce

Vánoční kouzlo, radost na ledě, perníčky a svařák! Svátky jsou již za rohem a my jsme tu pro vás s tím nejlepším, co Vánoce nabízejí. Z ledové plochy se na toto krásné období stane pohádkové prostředí. Rozehřejte se s námi každou neděli při adventním bruslení!
Lhota u Vsetína, Zlínský kraj

Vánoce na ledu

Vánoční kouzlo, radost na ledě, perníčky a svařák! Svátky jsou již za rohem a my jsme tu pro vás s tím nejlepším, co Vánoce nabízejí. Z ledové plochy se na toto krásné období stane pohádkové prostředí.
Vsetín, Zlínský kraj

Valašská výstava betlémů

Již po čtrnácté zveme na předvánoční výstavu betlémů, ukázku lidových řemesel. V sobotu uvidíte výrobky z včelího vosku, perníkářku, psaní jmen na baňky, vánoční dekorace, pečení perníčků. Součástí bude i výstava perníkovek.
Neubuz, Zlínský kraj

Litomyšl – hlavní město současné české architektury

Reprezentativní výstava Petra Volfa s názvem Litomyšl – hlavní město současné české architektury představující Litomyšl jako jedno z klíčových center soudobé české architektury je součástí valašskomeziříčských Dnů architektury.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Občanská záložna ve Vsetíně

Vedle hostince Snaha postavil stavitel Urbánek roku 1896 budovu záložny, pro kterou téhož roku jeho přítel Mikuláš Aleš navrhl a rozkreslil sgrafitové výzdoby průčelí. Alšovy kresby na omítku přenesl mistr sgrafitář Josef Bosáček z Plzně.
Vsetín, Zlínský kraj

Horní náměstí ve Vsetíně s nejstaršími vsetínskými stavbami

Horní náměstí ve Vsetíně je tvořeno budovami zámku Vsetín, Staré radnice, hotelu Nová radnice, Maštalisek a Okresního soudu. Jeho součástí jsou také dvě barokní plastiky a kašna.
Vsetín, Zlínský kraj

Městský park Panská zahrada ve Vsetíně

Oblíbeným místem odpočinku obyvatel Vsetína je Panská zahrada, tedy park s rybníčkem. Největší z městských parků je také místem konání kulturních akcí v letních měsících. Panská zahrada je půvabnou relaxační zónou města.
Vsetín, Zlínský kraj

Kamenná plastika planetky Vsetín na Dolním náměstí

Na Dolním náměstí ve Vsetíně najdete kamennou plastiku planetky, která byla vytvořena podle skutečné planetky Vsetín objevené v roce 1998. Planetka nabízí řadu informací, přístroje zprostředkovávají tepelné hodnoty, vlhkost vzduchu v procentech a barometrický tlak.
Vsetín, Zlínský kraj

Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Doslova od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1. Od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou projedete více než 160 km po značené cyklotrase vinoucí se podél řeky Bečvy.
Vsetín, Zlínský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vsetíně

Na jižní straně Horního náměstí ve Vsetíně najdete Kostel Nanebevzetí Panny Marie, který pochází z doby pobělohorského baroka z roku 1683. Podle data založení se jedná o kostel jediný svého druhu na Vsetínsku.
Vsetín, Zlínský kraj

Zámek Vsetín – Muzeum regionu Valašsko

Už přes tři staletí střeží vsetínský zámek a jeho 60 metrů vysoká věž prastarou cestu k beskydským horským průsmykům. Jednu z nejvýznamnějších kulturních památek Zlínského kraje dnes spravuje Muzeum regionu Valašsko a objekt slouží jako místo zajímavého poznání, zábavy i zážitků pro děti i dospělé.
Vsetín, Zlínský kraj

Hvězdárna Vsetín

Hvězdárna Vsetín je přístupná ve všech ročních obdobích a nabízí velkou škálu programů. Hvězdárna pořádá pravidelná pozorování hvězdné oblohy a slunce.
Vsetín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Horská chata na Vsackém Cábu

V centru Vsetínských vrchů najdete turistickou chatu Vsacký Cáb. Chata se nachází kousek pod vrcholem hory Cáb (841 m) v nadm. výšce asi 820 m na důležité křižovatce turistických a cykloturistických tras.
Vsetín, Zlínský kraj

Hotel Magistr v centru Vsetína

Nabízíme ubytování v klidném historickém centru Vsetína. Samozřejmostí je vlastní uzavřené parkoviště přímo u vchodu do hotelu. Příjemné venkovní posezení v teplých měsících roku nabízí letní zahrádka.
Vsetín, Zlínský kraj

U Tří slunečnic – můžete vybírat z nepřeberného množství chutí

Restaurace nabízí jídla tradiční české (moravské) kuchyně i pochoutky ze všech možných koutů světa. Příjemné posezení, kde společně s kabátem odložíte všechny své starosti a necháte se pozvat na cestu do nitra labužníkovy duše.
Vsetín, Zlínský kraj

Hotel Smetanova

Hotel Smetanova ocení všichni milovníci moderního designu. Má strategickou polohu v centru Vsetín.
Vsetín, Zlínský kraj

Restaurace Snaha Vsetín

Stylová restaurace s valašskými specialitami a sálem vhodným pro svatební hostiny, rodinné oslavy, firemní večírky a školení.
Vsetín, Zlínský kraj

Hotel Nová radnice Vsetín

Hotel Nová radnice se nachází ve Vsetíně na Horním městě v těsné blízkosti místního klasicistního zámku z počátku 17. století, budovy Staré radnice z první poloviny 18. století a soudu.
Vsetín, Zlínský kraj

Penzion Rozmarýn ve Vsetíně – komfortní ubytování s rodinnou atmosférou

Penzion Rozmarýn nabízí kvalitní ubytování a výbornou kuchyni v útulném rodinném prostředí. Součástí je stylová restaurace s krbem, bar, salonek s TV, krytá letní terasa a zahrada s dětským hřištěm.
Vsetín, Zlínský kraj

Kapka resort u Vsetína

Navštivte místo uprostřed beskydské přírody, kde vám ani celý víkend nevystačí na to, abyste si vše stihli užít. Čeká na vás skvělé jídlo, aktivní pohyb, relaxace a aktivity pro celou rodinu.
Lhota u Vsetína, Zlínský kraj