Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Letecký den 2014 v Chrudimi
Sportovní akce

Letecký den 2014 v Chrudimi

Aeroklub Chrudim, Město Chrudim a Chrudimská beseda zvou na celodenní akci s názvem Letecký den 2014 „Žlutomodrý den Berry“.

Letošní airshow je věnovaná francouzskému spisovateli a zároveň civilnímu i vojenskému pilotovi Antoine de Saint-Exupérymu, který byl poslední den v červenci roku 1944 sestřelen ve svém letounu P-38 Lightning nad středozemním mořem. Ano, je to již 70 let!

Jeho díla jako například Letec, Noční Let, Země lidí a Malý princ v sobě skýtají mnoho příběhů, které přímo vybízí k sestavení programu leteckého dne a doprovodných akcí. Proto se budeme věnovat civilnímu i vojenskému letectví, cestování a samozřejmě i dětem a jejich hravým snům.

Ve vzduchu bude k vidění mnoho velmi zajímavých letounů, akrobacie na motorových letadlech i kluzáku a dalších ukázek!

Velmi ojedinělou akcí bude otevření jednodenní pravidelné linky letiště Chrudim – letiště Pardubice, kde návštěvníci budou moci okusit kouzlo vzdušného cestování a zároveň se seznámit s fungováním velkého mezinárodního letiště a to včetně odbavení. Předpokládané dopravní letouny jsou An-2, L-410 a omezeně De havilland Dragon Rapide.

Doprovodný program bude složený opět z oblíbené gastronomické části, které se zůčastní i vítěz pardubického Apetit festivalu 2014 Krčma krále Artuše ze Slatiňan. Dále budeme mít připraveny atrakce a soutěže pro Vaše malé ratolesti, pozemní ukázky klubů vojenské historie a armády České republiky. Zajímavé jistě budou i přednášky známých leteckých cestovatelů. Na závěr celého dne se můžete těšit na koncert a diskotéku až do půlnoci.

Opět budete mít možnost svézt se letadlem či vrtulníkem za velmi příznivé ceny. Dopřejte si krásný konec prázdnin na chrudimském letišti. Naviděnou v sobotu 30. srpna 2014 od 9:00 hodin na letišti v Chrudimi.

Na silnici č. 340 (ulice Sečská) budou provedena rozsáhlá dopravní omezení. Vstupné pro pěší zdarma! Parkovné 50 Kč na celý den. 

 

Provozovatel

AEROKLUB ČR CHRUDIM

Sečská 25
537 01 Chrudim
Tel.:
+420 469 638 539
Email:
info@letistechrud...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.letistechrudi...
GPS:
49,936319 15,787045
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Marien

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby.
Chrudim, Pardubický kraj

Cesta za světlem – nová expozice v Muzeu loutkářských kultur v Chrudim

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá novou výstavu nazvanou „Cesta za světlem“. Luminiscenční loutky divadla Blackwits. Zažijte neopakovatelnou hru barev a světel v černém divadle Ivana Krause a Nadi Munzarové. Ponořte se do tmy v zářivé krajině podmořského světa v Luminoherně.
Chrudim, Pardubický kraj

Zimní prohlídky zámku Slatiňany

Státní zámek Slatiňany je od letoška přístupný po celý rok! Areál zámku prošel rozsáhlou obnovou, a proto by byla velká škoda nechat ho otevřený jen přes hlavní sezónu. Zimní prohlídkovou trasu můžete navštívit vždy ve čtvrtek až sobotu od 9:45 do 15 hod.
Slatiňany, Pardubický kraj

Zimní prohlídky zámku Slatiňany

Státní zámek Slatiňany je od letoška přístupný po celý rok! Areál zámku prošel rozsáhlou obnovou, a proto by byla velká škoda nechat ho otevřený jen přes hlavní sezónu. Zimní prohlídkovou trasu můžete navštívit vždy ve čtvrtek až sobotu od 9:45 do 15 hod.
Slatiňany, Pardubický kraj

Vlastivědná stezka krajem Chrudimky

Stezka na své dlouhé a náročné trase, jejíž osu tvoří řeka Chrudimka a také rozhraní dvou chráněných krajinných oblastí Žďárské vrchy a Železné hory, seznamuje s historickými, kulturními a přírodními zajímavostmi zdejšího kraje. Měří 82 km a začíná u pramene řeky nedaleko Svratky a končí v Chrudimi.
Chrudim, Pardubický kraj

Kaplička Čtyř svatých v Rabštejnské Lhotě

Netradiční kaple byla postavena u polní cesty jihozápadně od obce Sobětluchy. Tvoří jí rezavý sloup zaražený do země, který při pohledu z boků vytváří kříž. Kaple je zasvěcená sv. Václavovi, archandělu Michaelovi, sv. Isidorovi a sv. Kryštofovi.
Sobětuchy, Pardubický kraj

Stezka pravěkých fosilií nad obcí Stolany

Pokud rádi objevujete skrytá místa v přírodě, tak vaší pozornosti by neměla ujít poznávací stezka dokumentující výskyt pravěkých zkamenilých fosílií. Stezka se nachází pět kilometrů jihozápadním směrem od Chrudimského vlakového a autobusového nádraží v písčítem lomu nad obcí Stolany.
Chrudim, Pardubický kraj

Geopark Deblov – výlet na dno moře

Pokud rádi objevujete skrytá místa v přírodě, tak Vaší pozornosti by neměla ujít tato unikátnost prvohorního skalního masivu. Lokalita se nachází devět kilometrů jihozápadním směrem od Chrudimského vlakového a autobusového nádraží nedaleko vesnice Deblov, v obci Mladoňovice.
Chrudim, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Poznejte a ochutnejte speciality tak, jak je vaří la mama v Itálii

Mgr. Renata Kopecká pro vás připravuje s mistry z Itálie i Čech zajímavé semináře, kurzy vaření a degustace.
Chrudim, Pardubický kraj

Pivovar Loutkář

Městský pivovar Chrudim, později Chrudimský pivovar byl ve městě až do roku 1942, po II. světové válce již nebyl obnoven. Takže se dalo dohromady několik obyvatel a vznikl v Chrudimi pivovar. Jmenuje se Loutkář a místním patriotům jistě není třeba vysvětlovat proč.
Chrudim, Pardubický kraj

Penzion a PoloCafé U lávky v Chrudimi

Chcete se ubytovat kousek od historického centra Chrudimi a přitom mít téměř pod okny Chrudimku? Vyzkoušejte příjemné, klidné a kvalitní ubytování vhodné pro rodinnou rekreaci i pracovní pobyty.
Chrudim, Pardubický kraj

U Paluků

Zveme vás jménem rodiny Palukových do jejich restaurace U Paluků ve Filištínské ulici v malebném centru Chrudimi.
Chrudim, Pardubický kraj