Úvod > Kalendář akcí > Kutná Hora sametová
Kutná Hora sametová
"> "> ">
8.10.
30.11.
+ Přidat foto

Kutná Hora sametová

Kdy 8. říjen 2019 - 30. listopad 2019 Výstavy
Vzpomínky na Kutnou Horu v odbobí Sametové revoluce.

Návštěvníci si mohou prohlédnout například autentické fotografie z generální stávky v Kutné Hoře 27. listopadu, nebo ručně psané plakáty a transparenty a vzpomínky pamětníků. Cílem výstavy je připomenout si touto formou letošní důležité výročí a především dětem umožnit vhled do této doby i prostřednictvím předmětů denní potřeby, jako jsou domácí vybavení, oblečení nebo hračky.

Proto nechybí ani edukační program k výstavě, který je zaměřen na žáky základních škol. Děti se během programu seznámí se základními informacemi týkající se listopadové revoluce a dále budou moci nahlédnout do této doby pro ně atraktivní formou. Dozví se například, jak to bylo s cestováním, nebo jaké byly k dostání potraviny. Vyzkouší si psaní na stroji a hry jako Kloboučku hop nebo legendární digitální hru Jen počkej zajíci. Naučí se vázat pionýrský šátek a nakonec dostanou trikolóru a z programu si odnesou i malou pozornost.

Výstava potrvá do 30. listopadu 2019. Ještě v říjnu však budou mít návštěvníci možnost navštívit výstavu zdarma v pondělí 28. října během Dne Středočeského kraje. Od 11:00 a 15:00 hodin navíc proběhne komentovaná prohlídka výstavy s jejím kurátorem Bc. Josefem Kremlou.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel U Kata

Hotel U Kata

Kutná Hora, Střední Čechy