Úvod > Kalendář akcí > Kantoři - folkový koncert

Kantoři - folkový koncert

Kdy 29. září 2020 19:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Kantoři 50 let - „Tři šťastní hudci – evropské písně, keltský folk“.
Folková skupina Kantoři působí na české hudební scéně už od roku 1970, čímž se řadí k hrstce kapel s tak dlouhou tradicí nejen u nás, ale i v Evropě. Navíc po celou dobu své existence ctí Kantoři žánr, který je proslavil a jenž byl inspirací i pro řadu jiných skupin – lidové písně z celého světa v osobité úpravě a ve špičkovém podání jak ve vokální, tak v nástrojové složce, kde kapela uplatňuje i celou řadu historických nástrojů. V poslední době kapela stále více inklinuje k muzice z oblasti keltského folku, tedy Irska, Skotska a Bretaně.

Unikátní styl v kombinaci s notnou dávkou emocí, jež Kantoři vkládají do své interpretace, jim po léta přináší obdiv a uznání posluchačů prakticky všech generací, a to nejen u nás, ale i v řadě zemí světa, kam je jejich umění zaneslo. Skvělý ohlas vždy měla i jejich četná televizní a rozhlasová vystoupení a v neposlední řadě i jejich 13 řadových alb, jež vždy patřila k nejžádanějším titulům, ať už vyšla na LP nebo na CD. Podobné je to i s vydanými DVD, jež zachycují kromě kumštu Kantorů i pozoruhodnosti východních Čech, kam se Kantoři po celé půlstoletí navzdory všem lákavým nabídkám pokorně vracejí.

O mluvené slovo a humor se na koncertech Kantorů stará dlouholetý televizní moderátor a konferenciér Pragokoncertu Jindřich Honzík.

Účinkují: Jan Filip,    Martina Vejrová,    Miloš Panchartek,   Jindřich Honzík. 

 
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 7. 2020