Úvod > Kalendář akcí > Jitka Zelenková

Jitka Zelenková

Kdy 24. leden 2020 19:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Jitka Zelenková - "Sametový hlas" - recitál.
Ve svém hlase má takovou sílu, že je nezaměnitelná a jedinečná. Když se řekne Sametový hlas, je jasné, že je řeč o Jitce Zelenkové. Česko-slovenská stálice, která nedávno oslavila 50 let své hudební kariéry, patří mezi nejvyhledávanější interpretky balad a swingových písní. Zpívá ale i šanson a jazz.
Vystupuje s velkými big bandy zvučných jmen, jako je Orchestr Gustava Broma nebo Bigband Felixe Slováčka. Skvělou atmosféru ale mají i její recitály, na kterých ji doprovází kontrabasista František Raba a klavírista Lev Rybalkin - jako v tomto případě v KC12. 

Loni Jitka obdržela multiplatinovou desku Supraphonu a vydala svoje 18. album. Jmenuje se Intimity a jeho název vystihuje všechno. „Jsou to písničky, které zpívám nejraději. Velmi niterné, s krásnými texty, které mi napsali skvělí autoři.“ Kromě nových písniček ale Jitka Zelenková svým posluchačům dál zpívá i starší hity – Zázemí, Ty mně smíš i lhát, Rád, Bez láska není a jiné.

Jak sama říká, v její hudební kariéře ji nejvíc ovlivnila doba, kdy byla sólistkou u Karla Gotta. Se zlatým slavíkem za 14 let projezdila skoro celý svět a získala zkušenosti, které by mohla každá zpěvačka vyvažovat zlatem. V kombinaci s brilantními texty a jejím nezaměnitelným sametovým hlasem patří Jitka Zelenková ke špičce české hudby, která má ovšem své oddané publikum i na Slovensku. 

 
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 11. 2019