Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Jiří Bartůněk a plenér absolventů Favu v Galerii Luxfer – výstava
Výstavy

Jiří Bartůněk a plenér absolventů Favu v Galerii Luxfer – výstava

V Galerii Luxfer se umělecké dění rozhýbe na počátku července hned na dvou frontách.
Tradiční výstava představí Jiřího Bartůňka. Jiří Bartůněk (*1946) dlouhodobě působil jako profesor na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Jeho tvorba však dalece přesahuje regionální rámec – samostatně se představil například v pražské Galerii Václava Špály, Galerii Jelení či brněnském Domě umění, zúčastnil se také mnoha skupinových výstav. Doménou Jiřího Bartůňka je malba, v níž bystře kombinuje aktuální konceptuální přesah s tradičním malířským formátem, což jej přibližuje i k nejmladší umělecké generaci.

V den vernisáže výstavy, tj. v pátek 17. července, vyvrcholí také plenér absolventů ateliéru malby brněnské Fakulty výtvarných umění, jež vede Luděk Rathouský a Jiří Franta. Právě páteční odpoledne bude probíhat ve znamení akcí, happeningů či instalací ve veřejném prostoru města Česká Skalice. Někteří z absolventů se, ještě jako studenti, již zúčastnili dvou plenérů předchozích s tématy Tužka a Barva ve veřejném prostoru. 

Mikulášská merenda

Zveme vás na Mikulášskou merendu 2022 v Malé Skalici.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Adventní koncert 2022 na zámku v Ratibořicích

Užijte si české koledy a pastorely a vánoční skladby z evropských zemí.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Advent v Babiččině údolí

V Rudrově mlýně v Babiččině údolí vás obdobím Adventu a Vánoc na českém venkově provedou členové folklorního souboru Barunka.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Bratři Ebenové – benefiční koncert pro Domov sv. Josefa

8.12.2022 od 19 hodin zahrají Bratři Ebenové již po několikáté v divadle Dr. J. Čížka v Náchodě. Výtěžek bude využit na výstavbu nového lůžkového výtahu pro odlehčovací službu v Domově sv. Josefa, v celé ČR zatím jediném lůžkovém zařízení pro lidi nemocné roztroušenou sklerózou.
Náchod, Královéhradecký kraj

Stará radnice v České Skalici

Stará radnice stojí na Husově náměstí a pochází z roku 1586. Po požáru v roce 1864 byla přestavěna v novogotickém slohu.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Půjčovna kol ČD Česká Skalice

Nechce se vám trmácet s kolem na dovolenou? Nevadí, nechte kolo doma a půjčte si ho u nás. Přímo na nádraží si můžete vypůjčit kvalitní trekingové kolo a vydat se na cestu. Kolo můžete obvykle vrátit i v jiné stanici než jste si ho vypůjčili.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Z podzemí až do zámeckých komnat Ratibořického zámku

Poznejte kraj Babičky Boženy Němcové. Největším lákadlem pro návštěvníky České Skalice je muzeum Boženy Němcové, které je nejstarším českým literárním muzeem a nabízí kromě expozice věnované známé spisovatelce i stálou výstavu o prusko-rakouské válce a historii města.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Viktorčin splav v Ratibořicích

Viktorčin splav je romantickým zákoutím, které se nachází přímo za Starým bělidlem. Místo připomíná dobovou atmosféru z doby dětství Boženy Němcové. Právě zde měla šílená Viktorka hodit své děťátko do řeky Úpy.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Autocamping Rozkoš – rozkoš u vody

Autocamping Rozkoš se nachází v atraktivní oblasti v blízkosti údolní nádrže Rozkoš. Poloha kempu je ideální pro milovníky přírody, turistiky i cykloturistiky.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Restaurant & Café Zahradní

V kraji spisovatelky Boženy Němcové, blízko vodní nádrže Rozkoš, se zchátralé zahradnictví rozparcelovalo na rodinné domky a v nové ulici Zahradní vznikl i penzion s restaurací.
Česká Skalice, Královéhradecký kraj

Penzion a Autokemp Wolf Česká Skalice

Rodinný penzion se nachází na Náchodsku, nedaleko vodní nádrže Rozkoš, u Ratibořic, ve východních Čechách. V tomto kraji jsou ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku, koupání nebo rybaření v přilehlé přehradě Rozkoš.
Provodov-Šonov, Královéhradecký kraj

Stellplatz Rozkoš

Stellplatz Rozkoš ve Velké Jesenici u České Skalice nabízí stání a parkování pro obytné automobily a není určen pro stanování.
Velká Jesenice, Královéhradecký kraj