!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Jezdecký areál Jakubův Nový Dvůr v zámku Volovka u přehrady Rozkoš

Jezdecký areál Jakubův Nový Dvůr v zámku Volovka u přehrady Rozkoš

Letní sporty
Jezdecký areál v bývalém zámečku Volovka nabízí výuku jezdců a koní, včetně ustájení. Součástí areálu je také tříhvězdičkový hotel s restaurací. Areál se nachází u Velké Jesenice a asi 2,5 km od rekreanty oblíbené vodní nádrže Rozkoš.
Jezdecký areál u obce Volovka (Velká Jesenice) leží mezi Jaroměří a Novým Městem nad Metují. Nabízí pronájem 12 boxů v historické stáji, jezdeckou halu a venkovní ohrazenou jízdárnu s osvětlením - vše s kvalitními povrchy. Dále zde najdete zimní zpevněné výběhy, letní výběhy, sedlovnu, mycí box, sociální zařízení a šatnu i klubovnu s krbem. Cena ustájení je 4000 Kč za koně na měsíc. Ve výbězích jsou koně přikrmováni senem a mají k dispozici čerstvou vodu.
 
Dále se zde můžete ubytovat ve tříhvězdičkovém hotelu a dobře najíst v přilehlé restauraci. Hotel nabízí 10 dvoulůžkových pokojů, 2 dvoulůžkové bezbariérové pokoje a apartmán pro 4 osoby. Na pokojích je k dispozici televizní přijímač a čtyřiadvacetihodinová služba. Vše v nádherném a klidném prostředí starobylého areálu. Součástí ubytování je vždy snídaně, lze objednat rovněž polopenzi či plnou penzi.
 
Součástí areálu je také restaurace, která nabízí obědy a večeře, lze objednat také sváteční menu. V restauraci lze pořádat rauty, večírky, svatební hostiny, školení, dětské i seniorské akce apod. K dispozici je rovněž posezení pod krytou verandou pro unavené poutníky a cyklisty.
 

Z historie zámku

Nový Dvůr byl založen koncem 70. let 17. století majitelem novoměstského panství hrabětem Jakubem Leslie, který v roce 1676 přikoupil jesenické panství k novoměstskému. Po svém zakladateli byl dvůr dlouho nazýván "Jakobihof" (Jakubův dvůr). Současný zámek stojí v místě jesenického svobodného dvora a svým průčelím je obrácen k východu a zároveň přímo k zámku v Novém Městě nad Metují, který je vidět, když se projíždí stromovou alejí od Nového Dvora k Novému Městu. Na konci 18. století získal dvůr František Šperling, který objekt zcela přestavěl a vybudoval zde cukrovar a jednopatrový pozdně barokní zámek. Od této doby je dvůr nazýván Novým Dvorem.

Další majitel zámku nechal vše zpustnout a pozemky pronajal obyvatelům Velké Jesenice. Po roce 1880 byl zámek zmodernizován a přilehlé budovy opraveny. Během minulého století byl znovu přestavěn a zmodernizován pro bytové účely a sklady. Současná podoba je výsledkem rozsáhlé rekonstrukce jak zámečku, tak hospodářského dvora v letech 2010-2014 současným soukromým majitelem.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Tencar u přehrady Rozkoš

Pension Tencar u přehrady Rozkoš

Nahořany, Královéhradecko
Autocamping Rozkoš - rozkoš u vody

Autocamping Rozkoš - rozkoš u vody

Česká Skalice, Královéhradecko
Penzion a Autokemp Wolf Česká Skalice

Penzion a Autokemp Wolf Česká Skalice

Provodov-Šonov, Královéhradecko