Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Jarní odemykání Labské stezky
Sportovní akce

Jarní odemykání Labské stezky

Turistická sezóna na Labské stezce bude slavnostně zahájena 9. dubna 2022. Akce se koná ve Velkých Žernosekách v Parku inspirace CS-BETON. Je připravený program pro děti, občerstvení, výletní vláček a také cyklojízda.
Symbolickým zahájením akce i samotné sezóny bude cyklojízda, která začne v 9:30 u cyklověže v Litoměřicích a jejím cílem bude právě Park inspirace ve Velkých Žernosekách. V cíli pak může každý účastník cyklojízdy otočit krásným klíčem a zahájit tak novou sezónu.

Samotná akce na břehu Píšťanského jezera nabídne soutěže a divadlo pro děti, naučnou cyklostezku, prezentační stánek destinační agentury a samozřejmě i občerstvení.

Na místo je možné vyrazit i výletním vláčkem, který vypraví destinační agentura z Litoměřic třikrát za den. Vláček vyjede ze zastávky Litoměřice, u pošty v 9:15, 11:15 a 13:15. Třikrát pojede vláček i zpět do Litoměřice a to v 10:30, 12:30 a 15:30. Cena jedné jízdy je 50 Kč.
 

Program otevírání Labské cyklostezky

  • 09:30 – Zahajovací cyklojízda – z Litoměřic od cyklověže do Parku inspirace ve Velkých Žernosekách
  • 10:00 – symbolické odemknutí Labské stezky s klíčem i zámkem a start doprovodného programu v Parku inspirace ve Velkých Žernosekách
  • 10:00 – 16:00 – celodenní program v Parku Inspirace CS beton: prezentační stánek Destinační agentury České středohoří - turistické materiály – mapy, tiskoviny a další
  • naučná cyklostezka s dopravními značkami pro děti
  • soutěže o ceny 
  • divadélko
  • občerstvení a spousta jarní inspirace

Turistický vláček pojede na trase Litoměřice, pošta – Park Inspirace Velké Žernoseky a zpět.
Pojede 3x denně – časy odjezdů:
  • z Litoměřic (autobusová zastávka Litoměřice, pošta) vlak odjíždí v 9:15, 11:15 a 13:15 hodin
  • z Parku Inspirace zpět do Litoměřice vláček vyjíždí 10:30, 12:30, 15:30 hodin

Mikulášská nadílka v Lovosicích

Čerti, andělé a Mikuláš (Krampus-Ďáblové ze severu).
Lovosice, Ústecký kraj

Alena Kučerová – Práce první a poslední

Na litoměřické výstavě bude představen průřez tvorbou Aleny Kučerové s důrazem na dosud nevystavované práce, kromě grafik z perforovaného plechu budou prezentovány i ilustrace a výšivky, kterým se autorka věnuje v posledních letech.
Litoměřice, Ústecký kraj

Jiří Nid Suchý – Zrání – Tavené sklo a obrazy

Výstava skleněných plastik, fotografií a obrazů malovaných akrylovými barvami a žhavými skleněnými vlákny představí umělecká díla výtvarníka Jiřího Nid Suchého – jedné z výrazných osobností současného českého uměleckého sklářství.
Litoměřice, Ústecký kraj

Vánoční trhy Zahrady Čech 2022

Program vánočních trhů bude plný koled, pohádek pro děti, soutěží i koncertů. Ani letos nepřijdete o oblíbenou Ježíškovu poštu a vánoční stromečky nazdobené litoměřickými mateřskými školkami a dalšími dětskými subjekty.
Litoměřice, Ústecký kraj

Park inspirace

Park inspirace je volně přístupný veřejnosti. Dvouhektarový zahradní areál se kaskádovitě svažuje k Žernoseckému jezeru a v jednotlivých zónách si můžete detailně prohlédnout jednotlivé typy betonových dlažeb, zídek, obrubníků a palisád.
Velké Žernoseky, Ústecký kraj

Kostel sv. Mikuláše ve Velkých Žernosekách

Kostel je pozdně gotická sakrální stavba ze 16. století, stojí na místě původního dřevěného kostela, z nějž se zachovala věž. Kostel je obklopen hřbitovem z roku 1875.
Velké Žernoseky, Ústecký kraj

Přívoz Malé Žernoseky – Velké Žernoseky

Provoz přívozu z Malých do Velkých Žernosek začíná zpravidla v dubnu a končí v listopadu. Přívoz jezdí vždy po půl hodině poslední jízdase koná 30 minut před koncem pracovní doby z Malých Žernosek.
Malé Žernoseky, Ústecký kraj

Píšťanské jezero u Žernosek

Píšťanské či Žernosecké jezero je uměle vytvořený písník, vzniklý v 50. – 60. letech průsaky vody z řeky Labe, která zde zatopila lom na štěrkopísek. Dnes je jezero oblíbeným rekreačním místem s písčitými břehy.
Píšťany, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinné vinařství Mikulenkovi – jedinečná vína z Českého středohoří

Malé rodinné vinařství, nacházející se ve velkožernosecké oblasti. Pěstuje a vyrábí vína z odrůd – Muller Thurgau, MOPR, Svatovavřinecké, Rulandské bílé, Tergus – jakostní likérové víno portského typu.
Velké Žernoseky, Ústecký kraj

Žernosecké vinařství – prohlídka dobových sudů a ochutnávka vín

Poznejte vinařství ve Velkých Žernosekách. Po rozsáhlé opravě zámku a rekonstrukci celého areálu vinařství rozšířila společnost svou činnost o degustace vína, firemní posezení při víně a další společenské akce pro přátele českého vína z Velkých Žernosek.
Velké Žernoseky, Ústecký kraj

Vinárna Vinařský klub Velké Žernoseky

Vinařský klub je stylová vinárna se zastřešenou letní terasou, který je otevřen v letních měsících o víkendech, jinak po rezervaci lze využít na společenské akce, firemní večírky, svatby, skupinové degustace či posezení u dobrého žernoseckého vína s přáteli.
Velké Žernoseky, Ústecký kraj

Turistická ubytovna Porta Bohemica ve Velkých Žernosekách

Ubytovna je vhodná především pro cyklisty a pěší turisty. Trasa vede romantickým Labským údolím, kde je k vidění mnoho turistických zajímavostí.
Velké Žernoseky, Ústecký kraj