Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství pod Radobýlem v obci Žalhostice
Gurmánská turistika

Vinařství pod Radobýlem v obci Žalhostice

Mladé vinařství nedaleko Litoměřic pod vrchem Radobýl založili manželé, které láska k vínu vedla až k uskutečnění snu. Jejich Vinařství pod Radobýlem, které se věnuje výrobě suchých odrůdových vín, navazuje na místní vinařskou historii.

Vinařství pod Radobýlem vzniklo v roce 2012 se záměrem stát se inovativním vinařstvím. Vznikem vinařství si zakladatel a velký milovník vína splnil svůj sen. Záliba ve vínu přerostla z celoživotního koníčku až do podoby ambiciózního projektu vinařství.

Vinice k litoměřické oblasti patří odnepaměti, jsou součástí nejstarší viniční oblasti v Čechách založené již v roce 1057. K rozvoji místního vinařství  významně pomohl Karel IV., který v roce 1359 daroval vrch Radobýl Litoměřicím, aby byla na jeho stráních pěstována réva vinná. S kopcem Radobýl je též spjato jméno Karla Hynka Máchy, který zde na vrcholku s výhledem do Českého Středohoří nacházel inspiraci k tvoření svých básní. Nás tento kraj inspiruje k představení toho nejlepšího, co může réva v Čechách nabídnout.

Nově postavený vinařský dům je nad rámec funkčnosti zároveň i architektonickým skvostem. Kvalita vína je doplněna elegantním tvarem láhve, moderní etiketou a unikátním skleněným uzávěrem Vino-lok. Vino-lok je v současnosti nejlepším způsobem, jak víno uchránit před pronikáním vzduchu a jeho následným znehodnocením. Skleněný uzávěr s logem vinařství je též barevně sladěn s barvou vína. Bílá vína jsou opatřena průsvitným uzávěrem, zatímco růžová vína mají uzávěr růžový. Výjimkou jsou vína, která zrála v dubových sudech a ta jsou uzavřena korkem – jedná se o naše vína červená, ale i Rulandské bílé. 

V jejich portfoliu najdete vína bílá, růžová i červená.

Bílá vína: MOPR, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský 

Růžová vína: Medard (unikátní víno vzniká kombinací odrůd Ryzlink rýnský, Muller Thurgau, Mopr, Svatovavřinecké), Fratava rosé (růžové víno vyrobené z odrůdy Fratava)

Červená vína: Fratava (potomek odrůd Frankovka a Svatovavřinecké), Pinot Noir (Rulandské modré)

Good Wine Lover nabízí profesionální služby v oblasti vína:
 

Řízené degustace

Degustace podle přání klienta s různými styly zaměření formou odborné přednášky nebo populárně vzdělávací.

  • Tato degustace je vždy vedena profesionálním sommelierem (dvě hodiny 3000 Kč, každá další započatá hodina 550 Kč)
  • Použití audiotechniky (nad 20 osob) 350 Kč
  • Zajištění vhodného prostoru
  • Doprava po Praze zdarma, mimo Prahu 2,90 Kč/Km

V ceně je obsažen inventář a mobiliář, úklid po akci.
 

Zřízení a správa vinného sklepa

Společnost nabízí také možnost zřízení a následnou správu vinného sklepa. Na vaše konkrétní dotazy k zakládání a správě vašeho vinného sklepa jsme Vám plně k dispozici a proto nás neváhejte kontaktovat.

 

Seminář o víně

Každý seminář je rozložen do deseti jednotlivých výukových hodin, začátek vždy v 10.00 a konec cca. v 16.00. Seminář bude vždy zakončen praktickou degustací a bude následovat diskuze s lektorem. Výklad bude probíhat ve dvou dnech po 5 hodinách.

Provozovatel

Good Wine Lover s.r.o.

Žalhostice 81
411 01 Žalhostice
Tel.:
+420 602 487 341
Email:
info@gwl.cz
WWW:
https://www.vinny...
GPS:
50,523712 14,086067
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Litoměřická vinařská oblast

Litoměřická vinařská oblast

Litoměřice, Ústecký kraj
Rodinné vinařství Mikulenkovi

Rodinné vinařství Mikulenkovi

Velké Žernoseky, Ústecký kraj
Restaurace U Kašpara

Restaurace U Kašpara

Lovosice, Ústecký kraj