Úvod > Kalendář akcí > Ivana Bachová – K vodě
Výstavy

Ivana Bachová – K vodě

  • 1. červenec 2021 – 3. říjen 2021
Srdečně vás zveme na výstavu obrazů Ivany Bachové (1995).
Jsem malířka, která se ve svojí tvorbě zaměřuje na přírodu. Zobrazuji ji tak, jak jí vidím, vnímám, cítím a postupně poznávám. Malé obrazy tvořím v plenéru přímo na místě a poté z nich v ateliéru vytvářím větší kompozice.

Obraz poskytuje jedinečnou možnost vyjádření, podává výpovědi o samotném autorovi i námětu, který zobrazuje a hraje významnou roli v mezilidské komunikaci a vzájemném sdílení. Barvy nahrazují slova a pomáhají nám pojmout, poznat a procítit ten neuchopitelný svět kolem nás i v nás. Když člověk navštíví nějakou oblast, neodnáší si pouze vizuální vzpomínku na to, co viděl, ale prožitek a specifičnost místa se do něj zapíše na několika dalších rovinách, přičemž ovlivní a prohloubí jeho vnímání. Naše těla i ostatní živé formy se tvoří ve vzájemné propojenosti se Zemí, a tudíž jsou podmíněny jejím zákonitostem. Její procesy formují a ovlivňují naše bytí, stejně jako i my utváříme podobu přírody. Touha poznat a spatřit spletitost a celistvost těchto forem je základním puzení tvorby.

Poslední dobou mě fascinuje živel vody. Zachycuji její nekonečné podoby a rozmanité proměny, její jemnost i sílu. Zkoumám zákonitosti vzniku utvářejí jejích proudů, které následně formují tělo rostlin i živočichů a celý svět kolem nás.

Ivana Bachová
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Poděbradský hotel Zámeček

Poděbradský hotel Zámeček

Poděbrady, Střední Čechy
Pension Fontána Poděbrady

Pension Fontána Poděbrady

Poděbrady, Střední Čechy
Bistro a Grill Sotto Ponte v Poděbradech

Bistro a Grill Sotto Ponte v Poděbradech

Poděbrady, Střední Čechy
Diamant bar & club

Diamant bar & club

Poděbrady, Střední Čechy