Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Hurááá, prázdniny 2019
Společenské akce

Hurááá, prázdniny 2019

Třetí týden v červnu v Sokolově patří velkolepé sportovně kulturní akci Hurááá, prázdniny, jejíž součástí je například Sokolovský čtvrtmaraton, Barevný běh a pro děti pak Stezka skřítka Sokolníčka, plná her, hádanek a překvapení.
V areálu Bohemia to totiž bude žít už od úterý 18. června, kdy na fotbalové hřiště vyskládají své náčiní řezbáři z celé republiky. Jejich úkolem bude za pět dní s pomocí brousku a dláta vyhotovit dřevěnou sochu s pohádkovým motivem. Chainsaw masters, jak si tito velcí muži s pilou říkají, svá díla představí porotě v sobotu 22. června a ta v 16 hodin vyhlásí řezbářského vítěze. S dřevařským uměním souvisí rovněž nedělní akce, která nabývá na popularitě a nese označení Timbersports. Od 14 hodin se na pódiu v areálu Bohemia utkají nejlepší čeští dřevorubci v šesti nevšedních disciplínách.

My se ale vrátíme zpět do pátku 21. června, kdy v podvečer rozezní lesopark melodie legendární kapely Queen. Nejen, že v 19:30 hodin zahraje plzeňská revivalová skupina Pilsen Queen tribute band, ale od 20:30 pustíme na velkoplošnou obrazovku trhák toho roku Bohemian Rhapsody. Předskokana těmto velikánům budou dělat hoši z End Of Scream, jejichž symfonický rock rozpumpuje návštěvníky už v 18 hodin. Ani pátek ale nezůstane bez známek potu, v hale ISŠTE se proti sobě utkají v přátelském duchu zastupitelé města Sokolova a florbalový klub Florbal Sokolov. K tomu všemu budou mít závodníci Sokolovského ¼ maratonu a Barevného běhu možnost od 17 do 21 hodin si vyzvednout své startovní balíčky nebo se případně ještě přihlásit do závodu.

V sobotu 22. června už není sportu a zábavě úniku. Na hřišti vedle haly ISŠTE budou registrační stánky otevřené od 8 hodin. Nadšené sportovce bude zahřívat moderátor, hudba, taneční skupiny a především v 10:45 Fitness Ural a jejich svižná rozcvička. V 11 hodin zazní výstřel startovací pistole a dav čtvrtmaratonců se vydá po obvyklé trase v délce necelých 11 km. I letos čeká na startující Sokolovského ¼ maratonu tričko s motivem závodu a sportovní doplňky od firmy Lasting. Jen co vítěze vyhlásí, už za rohem startuje krásná pohádková akce pro děti Stezka skřítka Sokolníčka. Od 13 do 17 hodin budou za workoutovým hřištěm vypouštět skřítci malé odvážlivce do lesíka plného her, hádanek a překvapení.

Mezitím už od 12:30 napínají svaly borci na parkovišti před Fitness Ural při převracení pneumatik. Ural Strongman vítá do svých startovních řad opět i amatérské závodníky. Pomalu se přesuneme na Staré náměstí, které už od 11 hodin rozhýbává boky kolemjdoucích známé západočeské duo DJane MEJSI a Deadly Groove. Chystají se především na další masu závodníků s barevným maskováním. Druhý ročník Barevného běhu odstartuje ve 14 hodin a běžci (popobíhající i chodci) se mohou těšit na novou 4,5 km dlouhou trasu nabitou pestrými práškovými barvami, hudbou a salvami smíchu. V záplavě barev bude pokračovat párty v cíli na Starém náměstí s rozjetými DJ‘s a tanečními skupinami.

A vracíme se zpět do areálu Bohemia. Od 14 do 18 hodin zde bude prezentovat svou práci Hasičský záchranný sbor ČR při příležitosti výročí 65 let profesionální požární ochrany v Sokolově. Na malé i velké zde čeká přes 20 hasičských vozů, ukázky základního vybavení hasiče i nebezpečných dechberoucích zásahů. A konečně v 16 hodin se na hudební pódium postaví první účinkující v rámci festivalu Hurááá, prázdniny. Metalová kapela Hand Grenade z Jižních Čech představí songy z debutového alba Pravá tvář. Metal vystřídá punk-rock v podání kdyňské skupiny Zvlášňý škola, jež se proslavila svým nevšedním knajp'n'rollem. S dalším interpretem ještě trochu zvolníme a zavlníme do rytmu písní držitele Českého slavíka Miroslava Slodičáka. Lépe ho asi fanoušci budou znát pod pseudonymem Marek Ztracený. Sobotní večer se pomalu chýlí ke konci, ale to nejlepší teprve přijde. Česká rocková legenda Harlej to na sokolovském vítání prázdnin rozjede po 21. hodině. S peckami jako je Svařák, Pověste ho vejš nebo Proč pocit mám přivítáme čtyři země s jejich pyrotechnickou show. Mezinárodní soutěže ohňostrojů se i letos zúčastní český, polský, německý a slovenský tým. Začíná se ve 22.50.

A to je až na nedělní dřevorubecké klání vše. Pestrý pětidenní program nabízí pro každého něco, pro někoho dokonce všechno.

Těšíme se na viděnou!

Zimní prohlídky na hradě Loket

Hrad Loket si můžete prohlédnout s průvodcem nebo si ho projít od sklepů až po půdu sami. V několika patrech studených a vlhkých kobek naleznete expozici útrpného práva. Hrad je pro návštěvníky otevřen denně.
Loket, Karlovarský kraj

Divadelní komedie Instalace

Satirická komedie z prostředí výtvarné galerie, která vás rozesměje zápletkou a vtipnými zvraty. Osudy uměleckých děl mohou být nevyzpytatelné. Na scénu vstupují svérázní právníci a delikátní situace si nakonec vyžádá i pomoc instalatéra. Přijďte se podívat, jak to celé dopadne.
Nové Sedlo, Karlovarský kraj

Fesťáček Karlovy Vary

Druhý ročník největšího festivalu pro děti! Bývalý Kinder fest se mění na Fesťáček!
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Dvořák, Wagner, Strauss

Zbyněk Müller - dirigent.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Planetární stezka v Horním Slavkově

Planetární stezka v Horním Slavkově je model sluneční soustavy. Jedná se o model v měřítku 1:1 miliardě. Každý metr na cestě má stejnou úměru jako milion kilometrů ve vesmíru.
Horní Slavkov, Karlovarský kraj

Špitální kostel sv. Anny v Horním Slavkově

Kostel nacházející se u příjezdu do města ve směru od Lokte je na první pohled poměrně nenápadnou stavbou.
Horní Slavkov, Karlovarský kraj

Naučná stezka Uranová golgota – po stopách těžby uranu v Horním Slavkově

Naučná stezka v okolí Horního Slavkova mapuje dobu padesátých let minulého století, kdy se zde těžily uranové rudy. Na celkem 13 tabulích se dozvíte o důlních dílech a dalších zajímavostech, které s těžbou uranu v Horním Slavkově souvisejí.
Horní Slavkov, Karlovarský kraj

Zaniklá renesanční radnice v Horním Slavkově

Až do poloviny 20. století se dochoval ojedinělý ráz ryze renesančního Horního Slavkova.
Horní Slavkov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Art-hotel Royal Golf – hotel s vlastními ekologicky pěstovanými produkty

Na jednom z nejkrásnějších míst Karlových Varů, v překrásném prostředí údolí říčky Teplé, na vrchu Tančírna v severní části Slavkovského lesa stojí zámeček – hotel Royal Golf. Netradiční nabídkou golfového hotelu Royal Golf v Karlových Varech jsou vlastní ekologicky pěstované produkty.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Rodinný lihovar U Bílého koně

Rodinný lihovar a pěstitelská pálenice situovaná v hotelu U Bílého koně v Lokti.
Loket, Karlovarský kraj

Restaurace Atmosféra v Lokti

Restaurace Atmosféra, která leží přímo v historickém centru města Loket je zaměřena na českou a mezinárodní kuchyni.
Loket, Karlovarský kraj

Pension a restaurace Atmosféra v historickém centru Lokte

Přímo v historickém centru Lokte, které patří k nejhezčím městečkám v České republice, najdete pension a restauraci Atmosféra. Můžete se zde ubytovat v příjemném prostředí, nebo se zúčastnit některé z akcí, které se v Atmosféře pořádají. Rádi zde pro vás zařídí také catering.
Loket, Karlovarský kraj