Úvod > Kalendář akcí > Hudební prohlídky s Petrem Jiříčkem
Hudební prohlídky s Petrem Jiříčkem
">
28.7.
29.9.
+ Přidat foto

Hudební prohlídky s Petrem Jiříčkem

Kdy 28. červenec 2019 10:30 - 29. září 2019 12:00 Hudební a divadelní akce
Od neděle 28. července v chrámu Nalezení sv. Kříže v Litomyšli začaly hudební prohlídky s významným litomyšlským hudebníkem, skladatelem Petrem Jiříčkem. Jedinečné hudební setkání bude probíhat každou neděli, až do 29. září 2019.
Unikátní prohlídka začne vždy v 10.30 hod varhanním koncertem, na který naváže samotné povídání s Petrem Jiříčkem a pokračovat bude klasická prohlídka chrámu.

Srdečně vás zveme na hudební prohlídky v chrámu Nalezení sv. Kříže v Litomyšli s významným litomyšlským hudebníkem, skladatelem Petrem Jiříčkem. Zvuk varhan zaplní nádherné prostředí této barokní perly každou neděli v 10.30 hod. Samotný koncert je zdarma. Následovat bude 15 minutová komentovaná prohlídka vedená právě varhaníkem Petrem Jiříčkem. Dozvíte se spoustu zajímavostí týkající se nejen kostela, ale také varhan a hudby.  Poté vás průvodce seznámí s expozici Andělé na návrší a na závěr se můžete kochat pohledem na naše krásné město z vyhlídky kostela. Cena vstupného je 70,- Kč. Prohlídky se konají v období od 28. 7. do 29. 9. 2019, od 11.00 do 12. 00 hod.

Přijďte nasát jedinečnou atmosféru a zhoupnout se na hudební vlně „alá Petr Jiříček“. Milovníci hudby a humoru, kterým Vás Petr určitě potěší, prožijí krásné nedělní dopoledne. Petr Jiříček je významnou osobností města Litomyšl v oblasti společenského života. V roce 2017 obdržel Plaketu Rady města za své letité působení v Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Litomyšli, kde vychovává nové talenty.  Umělcův archív kompozic tvoří skladby pro zpěv, sbor, sólové hudební nástroje i větší ansámbly. V roce 2003 až 2010 vedl komorní pěvecký sbor L’oktet a v roce 2011 se svými přáteli založil smíšený pěvecký sbor Vox humana, primárně určený na realizaci nových kompozic. Z nich je možné jmenovat muzikály Živé pašije a Píseň písní, či scénickou kantátu Hodinky, Mši As dur a jiné.

Vedle tvory hudební se zabývá také literaturou, kromě textů a libret věnuje každou zimu hodně času zaznamenávání zážitků z cyklistického putování po evropských poutních místech. První série s názvem „Na kole z Litomyšle do Říma, Osla a Taizé“ vyšla v roce 2010, druhá s názvem „Na kole z Litomyšle do Medžugorie, Londýna a k Hoře křížů“ vyšla v roce 2018.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí