!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Hradozámecká noc na zámku Kratochvíle
Historické a vojenské akce

Hradozámecká noc na zámku Kratochvíle

Kdy 29. srpen 2020 20:00 - 22:00
Hradozámecká noc na Kratochvíli.

Hradozámecká noc na Kratochvíli je vždy kouzelným, tichým setkáním s renesancí. Letos se uskuteční dne 29. srpna 2020 od 20.00 hodin.

Večer je komponován jako tichá procházka. Cesta nás povede zahradou slavnostně iluminovanou živými svícemi, navštívíme zahradní pavilón Markéta s dřevěnými plastikami sochaře Jiřího Kobra, prohlédneme si také jeho sochy instalované ve volném prostoru zahrady.

 V průběhu večera nás čeká volná procházka bez průvodce všemi večerně nasvícenými interiéry srdce zámku – renesanční vily. V Horním sále se zastavíme při setkání s mladým klavíristou a komponistou Radimem Leherem.

Kostel Narození Panny Marie nabídne příležitost k rozjímání s hudbou souboru renesančních fléten Harmonia pod vedením pana Jana Matouška (dále nám budou hrát Jan Matoušek ml., Iva Matoušková, Eliška Holečková a Jan Čížek) 

Ve vstupní zámecké věži si prohlédneme výstavu fotografií Ivany Řandové zachycující atmosféru venkovského zámečku Petrkova, místa, kde žil a tvořil básník a výtvarník Bohuslav Reynek.

K občerstvení budete moci využít zámeckou kavárnu - cukrárnu, která nabídne posezení ve večerní zahradě i v zahradním pavilónu Sloní bašta.

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 27. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Podroužek u Netolic

Autokemp Podroužek u Netolic

Netolice, Jižní Čechy
Hotel Rychta Netolice

Hotel Rychta Netolice

Netolice, Jižní Čechy
Penzion Na Horánku Netolice

Penzion Na Horánku Netolice

Netolice, Jižní Čechy