Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Hlubiny písní romantismu – Uramová & Kosar & Dušek
HLUBINY PÍSNÍ ROMANTISMU – URAMOVÁ & KOSAR
Hudební a divadelní akce

Hlubiny písní romantismu – Uramová & Kosar & Dušek

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Písňový koncert.
Atrium ve spolupráci s Lieder Company si dovoluje pozvat na mimořádný koncert písňových cyklů.
Ester Kosar (mezzosoprán) a Nikola Uramová (soprán) Vás společně s klavíristou Janem Duškem naladí šarmem evropských autorů romantismu a folklorismu. Pokusí se Vám přiblížit žánr písně jako jeden ze základních hudebních projevů, který v dnešní době bývá často zastřen popularitou a dramatičností opery, populárního zpěvu a elektronické hudby.

Trojice hudebníků se snaží o co nejautentičtější pojetí anglických, českých, španělských a německých písní se snahou podtrhnout důležitost folklóru a následného vývoje až ke komplexnosti moderní tvorby.

Za klavírního doprovodu Jana Duška Vám Ester Kosar přiblíží v Čechách méně často prováděné cykly Mořské obrazy (Sea pictures) od Edwarda Elgara, Sedm španělských lidových písní (7 Canciones populares Españolas) Manuela de Fally a cyklus Pět básní pro ženský hlas (Wesendonck Lieder) od Richarda Wagnera. Nikola Uramová zazpívá Dvořákovy slavné Cigánské melodie a svým zvonivým hlasem zavede posluchače také do výjimečného světa písní Richarda Strausse.

Přijďte se nechat naladit na hravou i něžnou strunu. Vždyť právě přirozenost zpěvu s klavírem vzbuzuje velmi intimní a niterní prožitek jak u interpretů, tak u posluchačů.

Program:
Edward Elgar: Sea Pictures, op. 37
Antonín Dvořák: Cigánské melodie, op. 55
Manuel de Falla: 7 Canciones populares Españolas
Richard Wagner: Wesendonck Lieder, WWV 91
Richard Strauss: 4 Lieder, Op.27

Účinkující:
Nikola Uramová – soprán
Ester Kosar – mezzosoprán
Jan Dušek – klavír

Skladby budou provedeny v originále a doplněny českými titulky.

Filharmoniště – Sólo pro hoboj

Nejznámější skladby Francise Poulence a Maurice Ravela. Hobojistka Marta Bílá a klavírista Martin Levický zahrají pro úplně nejmenší diváky a jejich rodiče. Vezměte své nejmenší na nefalšovaný zážitek z koncertních síní.
Praha 3, Praha

Atrium má Vážný zájem – Německý klasický romantismus

Skladby tří německých autorů (L. Van Beethoven, R. Schumann a J. Brahms) naplní narozeninový koncert ke 40. výročí Atria Žižkov ve spolupráci se spolkem Vážný zájem.
Praha 3, Praha

Komorní řada – Ševčík Quartet

Výrazní mladí čeští interpreti, absolventi pražské konzervatoře, kteří od založení kvarteta v roce 2020 sesbírali řadu významných cen. Prostory Atria rozezní spolu s výrazným českým violoncellistou Michalem Kaňkou.
Praha 3, Praha

První čtvrtky – Žižkov & Karlín V

Společná pravidelná akce žižkovských a karlínských galerií současného umění.
Praha 3, Praha

Tělo v těle

Lidské tělo jako známé i neznámé území. Výstava představuje nejrůznější podoby těla a zdůrazňuje téma odlišnosti jako nositele pozitivních impulsů a změn ve společnosti.
Praha 3, Praha

Háčkovací posezení v Kafé Atrium

Začátečníci*ce, pokročilí*é nebo profíci. Poklidný čas a prostor pro to naučit se něco nového nebo sdílet zkušenosti a ,,fígle“. Každý druhý čtvrtek v Kafe Atrium se Zdeňkou Kršíkovou, naší žižkovskou sousedkou a odbornicí na háčkování. 
Praha 3, Praha

Hudba o Třetí – Martin Šulc

Mladý hudebník, který se do povědomí dostal například díky výhře v televizní show Virtuosos V4+, má na svém kontě řadu úspěchů a spoluprací se zvučnými jmény – a o podmanivosti akordeonu přesvědčí díky svému umění i vás.
Praha 3, Praha

Kytkobraní – Městské pěstování a kompostování

Pěstovat ve městě není nemožné!
Praha 3, Praha

Aktivity v okolí

Atrium Žižkov

Atrium Žižkov je zasvěcené umění. Chodí se k nám za hudbou, do galerie a na výjimečné komunitní akce.
Praha 3, Praha

Restaurace Slušnej kanál – exkluzivní restaurant Fajn Rock TV v Praze

Pod taktovkou Alfedus music a hlavičkou Fajn Rock TV vznikla v Praze na Žižkově nová restaurace a music bar ve stylu "rock and brews", kde se servírují jak skvělé speciality, tak taky muzika.
Praha 3, Praha

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.
Praha 3, Praha

Minigolf pod Žižkovskou věží

Osmnáct jamek na certifikovaném minigolfovém hřišti v areálu garden restaurantu Miminoo pod Žižkovskou věží.
Praha 3, Praha

Mural Vodopád na žižkovském paneláku

Na stěně panelového domu na rohu Kubelíkovy a Táboritské ulice u Olšanského náměstí na pražském Žižkově vznikla roku 2020, jako součást festivalu Landscape, malba o rozměrech 40 x 8 metrů.
Praha 3, Praha

Solná jeskyně U Tří kamenů na Žižkově

Solná jeskyně se nachází v centru Prahy. Oproti jiným jeskyním, kde vzduch jen odsávají, my přivádíme čerstvý přes stěny i solné cihly. Je to nákladnější na provoz, ale nám jde především o Vaše zdraví.
Praha 3, Praha

Starý židovský hřbitov na Žižkově s památníkem z dlažebních kostek

Starý židovský hřbitov na Žižkově v Mahlerových sadech byl založen v roce 1680 jako morové pohřebiště pražské židovské obce a je významnou historickou památkou. Bylo zde pohřbeno na 40 000 osob, mezi nimi řada významných rabínů a učenců.
Praha 3, Praha

Pomník Jaroslava Seiferta na Žižkově

Památník žižkovského rodáka je umístěn poblíž míst, kde básník žil, na malém pozemku mezi ulicemi Seifertova, Chelčického a Táboritská. Má podobu kamenné stuhy s citátem ze Seifertovy básně Prosinec 1920.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro 66

Dejte si drink 66 metrů nad zemí na žižkovské věži. Užívejte si nádherný výhled na prahu s úžasnou atmosférou v neformálním prostředí.
Praha, Praha

Restaurace Oblaca v Žižkovské věži – gastronomický zážitek 66 metrů nad zemí

Restaurace Oblaca představuje unikátní kombinaci moderní kuchyně s nádherným výhledem na metropoli. Zdejší filozofií je použít ty nejlepší domácí produkty a nabídnout sezónní jídla, která uspokojí každého návštěvníka.
Praha 3, Praha

Garden Restaurant Miminoo pod Žižkovskou věží

Klidné místo s uvolněnou atmosférou a nabídkou skvělých jídel a dobrého pití, to vše nabízí zahradní restaurace přímo pod Žižkovskou věží. Elegantní stavba v parku je příjemným místem, kde můžete v letních měsících relaxovat v houpačkách, zapůjčit si piknikový set nebo se usadit na zahrádce.
Praha 3, Praha

Sky Suite Hotel – luxusní ubytování na Žižkovské věži

Ubytujte se v šestihvězdičkovém jednopokojovém hotelu – apartmá. Položte se do prostorné postele a pozorujte Prahu z ptačí perspektivy obklopeni nejmodernějšími technologiemi a profesionálním personálem.
Praha 3, Praha

U Mariánského obrazu

Restaurace U Mariánského obrazu kousek od. Žižkovské věže podává tradiční českou i steakovou kuchyni.
Praha, Praha

Pizza Gatto Nero Vinohrady

Italské bistro na Vinohradech nabízí poctivou pizzu z těch nejkvalitnějších surovin.
Praha 3, Praha

Sugar MaMa – netradiční sladké v centru Prahy

Mezi pražským Žižkovem a Vinohrady najdete krásnou cukrárnu s domácími netradičními dezerty – věnečky, dorty nebo třeba punčové řezy na prodej i na zakázku.
Praha 3, Praha

Mr G's Asian

Asijské bistro s velkým thajským vlivem, společný koncept šéfkuchaře a restauratéra Riccarda Lucque a šéfkuchaře Grega Haynese.
Praha, Praha