Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Hlubiny písní romantismu – Uramová & Kosar & Dušek
HLUBINY PÍSNÍ ROMANTISMU – URAMOVÁ & KOSAR
Hudební a divadelní akce

Hlubiny písní romantismu – Uramová & Kosar & Dušek

Písňový koncert.
Atrium ve spolupráci s Lieder Company si dovoluje pozvat na mimořádný koncert písňových cyklů.
Ester Kosar (mezzosoprán) a Nikola Uramová (soprán) Vás společně s klavíristou Janem Duškem naladí šarmem evropských autorů romantismu a folklorismu. Pokusí se Vám přiblížit žánr písně jako jeden ze základních hudebních projevů, který v dnešní době bývá často zastřen popularitou a dramatičností opery, populárního zpěvu a elektronické hudby.

Trojice hudebníků se snaží o co nejautentičtější pojetí anglických, českých, španělských a německých písní se snahou podtrhnout důležitost folklóru a následného vývoje až ke komplexnosti moderní tvorby.

Za klavírního doprovodu Jana Duška Vám Ester Kosar přiblíží v Čechách méně často prováděné cykly Mořské obrazy (Sea pictures) od Edwarda Elgara, Sedm španělských lidových písní (7 Canciones populares Españolas) Manuela de Fally a cyklus Pět básní pro ženský hlas (Wesendonck Lieder) od Richarda Wagnera. Nikola Uramová zazpívá Dvořákovy slavné Cigánské melodie a svým zvonivým hlasem zavede posluchače také do výjimečného světa písní Richarda Strausse.

Přijďte se nechat naladit na hravou i něžnou strunu. Vždyť právě přirozenost zpěvu s klavírem vzbuzuje velmi intimní a niterní prožitek jak u interpretů, tak u posluchačů.

Program:
Edward Elgar: Sea Pictures, op. 37
Antonín Dvořák: Cigánské melodie, op. 55
Manuel de Falla: 7 Canciones populares Españolas
Richard Wagner: Wesendonck Lieder, WWV 91
Richard Strauss: 4 Lieder, Op.27

Účinkující:
Nikola Uramová – soprán
Ester Kosar – mezzosoprán
Jan Dušek – klavír

Skladby budou provedeny v originále a doplněny českými titulky.

Or Bareket Quartet

Or Bareket se narodil v Jeruzalémě rodičům marockého, iráckého, argentinského a východoevropského původu, vyrůstal mezi Buenos Aires a Tel Avivem a od roku 2011 žije v Brooklynu.
Praha 3, Praha

Neboj, neboj! – malá výstava o velkém strachu

Strach je jedna ze čtyř základních lidských emocí, stejně tak jako radost, smutek a vztek. Víte o něm dost, nebo se ho bojíte? Výstava Neboj, neboj! je inspirována stejnojmennou oblíbenou knihou, která se zabývá se emocemi.
Praha 3, Praha

Dudù Kouate – Emil Viklický – Pavel Hrubý

Dudù Kouate se narodil v Senegalu v rodině griotů, kteří jsou známí jako konzervativci africké kulturní a hudební tradice. Po humanitních studiích ve své zemi odešel do Evropy. Žije v Bergamu, kde již řadu let vyučuje africké perkuse.
Praha 3, Praha

Prima Hvězdné léto – Hledám ženu, nástup ihned

Nová komedie Divadla Palace s Markem Adamczykem, Martou Dancingerovou a Nelou Boudovou v hlavní roli.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Atrium na Žižkově – koncertní a výstavní síň

Koncertní a výstavní síň se nachází v objektu památkově chráněného bývalého barokního kostelíka sv. Kříže z 18. století.
Praha 3, Praha

Restaurace Slušnej kanál – exkluzivní restaurant Fajn Rock TV v Praze

Pod taktovkou Alfedus music a hlavičkou Fajn Rock TV vznikla v Praze na Žižkově nová restaurace a music bar ve stylu "rock and brews", kde se servírují jak skvělé speciality, tak taky muzika.
Praha 3, Praha

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.
Praha 3, Praha

Minigolf pod Žižkovskou věží

Osmnáct jamek na certifikovaném minigolfovém hřišti v areálu garden restaurantu Miminoo pod Žižkovskou věží.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro 66

Dejte si drink 66 metrů nad zemí na žižkovské věži. Užívejte si nádherný výhled na prahu s úžasnou atmosférou v neformálním prostředí.
Praha, Praha

Restaurace Oblaca v Žižkovské věži – gastronomický zážitek 66 metrů nad zemí

Restaurace Oblaca představuje unikátní kombinaci moderní kuchyně s nádherným výhledem na metropoli. Zdejší filozofií je použít ty nejlepší domácí produkty a nabídnout sezónní jídla, která uspokojí každého návštěvníka.
Praha 3, Praha

Garden Restaurant Miminoo pod Žižkovskou věží

Klidné místo s uvolněnou atmosférou a nabídkou skvělých jídel a dobrého pití, to vše nabízí zahradní restaurace přímo pod Žižkovskou věží. Elegantní stavba v parku je příjemným místem, kde můžete v letních měsících relaxovat v houpačkách, zapůjčit si piknikový set nebo se usadit na zahrádce.
Praha 3, Praha

U Mariánského obrazu

Restaurace U Mariánského obrazu kousek od. Žižkovské věže podává tradiční českou i steakovou kuchyni.
Praha, Praha