Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Febiofest Pardubice do Cinestaru a Svítání
Festivaly

Febiofest Pardubice do Cinestaru a Svítání

Filmový festival Febiofest, letos již ve svém 21. ročníku, opět navštíví Pardubice. Filmy byly vybrány ze tří festivalových sekcí – Panorama světového filmu, Světla severu a Zvláštní uvedení.

Diváci se tedy dočkají komedie, romantiky i dramatu a to za jednotné vstupné 89 Kč. Pořádájící agentura WAMAK CZ připravila od čtvrtka 10. dubna do soboty 12. dubna regionální ozvěny Febiofestu, které se budou konat v pardubickém multikině CineStar.

Po slavnostním večeru za účasti prezidenta festivalu Fero Feniče a projekci zahajovacího filmu, kterým bude komedie Láska, soudruhu! vyrobená v česko-finské koprodukci, bude možné ve veřejné produkci shlédnout 9 filmů.

V rámci festivalu proběhne představení Pojedeme k moři, které je určeno pro žáky základních škol. A díky podpoře Magistrátu města Pardubice je představení bezplatné.

Letos přichází Febiofest i s pozváním na promítání v netradičním prostředí, kterým se letos stanou prostory Základní a Praktické školy Svítání o.p.s. v Pardubičkách. Film Už zase skáču přes kaluže bude uveden v pátek 11. 4. 2014 od 19 hod pro širokou veřejnost zdarma.

Podrobnější informace o filmech a programu regionálních ozvěn získáte na internetových stránkách akce.

Přednáška – Svět andělů

Andělé v dějinách a dnes.
Pardubice, Pardubický kraj

Advent na Zelené bráně

Užijte si nezapomenutelné pohledy z vyhlídky Zelené brány. Potěšíme romantiky, dobrodruhy i bohémy nebo milovníky fotografování a Vánoc.
Pardubice, Pardubický kraj

Advent s vůní perníku v Pardubicích

Kavárny v Pardubicích nabízejí typickou pochoutku v mnoha variantách – nezaměnitelná vůně tohoto lahodného pečiva se letos bude linout od perníkářů, cukrářů, pekařů i kavárníků, kteří lákají na rumové perníčky, žitný perník, perníkový cheescake i jiné zákusky.
Pardubice, Pardubický kraj

Vánoční koncert

Skvělý soubor IL BOHEMO vystoupí letos v novém složení a s novým vánočním repertoárem v neděli 4.12.2022 od půl jedenácté dopoledne v Aule Univerzity Pardubice.
Pardubice, Pardubický kraj

IQ Park Ideon v Pardubicích

V Pardubicích najdete od roku 2021 IQ Park Ideon, nové centrum zábavy. Nachází se v přízemí kulturního a kongresového centra Ideon. Místo je zasvěceno především virtuální realitě.
Pardubice, Pardubický kraj

Aquacentrum Pardubice – vodní radovánky pro celou rodinu

Aquacentrum Pardubice je nově zrekonstruovaný aquapark s padesátimetrovým bazénem, wellness centrem a tobogány či divokou řekou pro děti a v průběhu léta i pláž.
Pardubice, Pardubický kraj

Východočeské divadlo Pardubice

Městské divadlo Pardubice je secesní divadlo, postavené v letech 1907–1909 v Pardubicích. Je největší divadelní scénou ve městě a zároveň domovskou scénou souboru Východočeského divadla Pardubice.
Pardubice, Pardubický kraj

Evropská stezka hradů a zámků

Evropská stezka hradů a zámků se zaměřuje na milovníky oblíbeného kulturního turismu, kterým nabízí putovnání po památkách v česko-polském pohraničí. Na české straně je zapojeno 25 památkových objektů z východních Čech, na území Polska pak 16 hradů a zámků.
Pardubice, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Baloon Café – rodinná internetová kavárna v Pardubicích

Baloon café – to je rodinná internetová kavárna s dětským hřištěm v centru Pardubic. Přijďte se sem pobavit a zažít nezapomenutelné chvíle s vaší rodinou či přáteli.
Pardubice, Pardubický kraj

Hotel Euro Pardubice

Čtyřhvězdičkový Hotel Euro se nachází v blízkosti historického centra Pardubic, pět minut pěšky od Pernštýnského náměstí. V restauraci se připravují pokrmy české i mezinárodní kuchyně.
Pardubice, Pardubický kraj

Restaurace Na Staré Rybárně

Restaurace se nachází v blízkosti centra Pardubic a přitom v nádherném a klidném parku. Rodiny s dětmi zde mohou využít venkovní dětské hřiště s prostornou zahradou.
Pardubice, Pardubický kraj

Kafe, víno, kokino

Malá, tak trochu zašitá, kavárna v centru Pardubic.
Pardubice, Pardubický kraj