Úvod > Kalendář akcí > Doubledeckery z DOVu do Zoo Ostrava – vyhlídková linka v Ostravě
Doubledeckery z DOVu do Zoo Ostrava - vyhlídková linka v Ostravě
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
30.4.
31.8.
Přidat foto
Akce pro děti

Doubledeckery z DOVu do Zoo Ostrava – vyhlídková linka v Ostravě

Nenechte si ujít pohledy na dominanty Ostravy z výšky, kterou neznáte! Dopravní podnik Ostrava (DPO) zve na jízdu po nové vyhlídkové trase linky č. 88 obsluhované tyrkysovými doubledeckery.

Atraktivní patrové autobusy budou od první červnové soboty pravidelně o víkendech a svátcích propojovat dva nejnavštěvovanější turistické cíle Moravskoslezského kraje: Dolní oblast Vítkovice a Zoo Ostrava.

Po zimní přestávce byl obnoven provoz vyhlídkové linky č. 88 spojující nejnavštěvovanější turistické cíle Ostravy i celého moravskoslezského regionu – Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava. Nově propojí i nejlidnatější městské části: Porubu a Jih. Na lince budou primárně jezdit atraktivní dvoupodlažní autobusy.

Provoz doubledeckerů bude zahájen v sobotu 30. dubna. Do ostravské zoologické zahrady se tak můžete opět nechat přivézt atraktivními dvoupodlažními autobusy. V minulém roce pendlovaly vozy mezi Dolními Vítkovicemi a Zoo Ostrava, v letošním roce budou nově propojovat i dva nejlidnatější ostravské obvody – Porubu a Jih. Jízdu doubledeckery budete moci využívat o víkendech a svátcích až do podzimu. Zájemci si mohou doubledecker pořídit i domů – v zooshopu u vstupu do zoo se prodává jeho věrná zmenšenina…

Nová trasa vede přes zastávky: Poruba, Opavská – Duha – Poruba, Alšovo nám. – Francouzská – Hrabůvka, Poliklinika – Dolní Vítkovice – Karolina – Most Pionýrů – zoo. Autobusy budou jezdit v hodinovém intervalu, v určených časech dokonce v půlhodinovém. První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská v 8:12, od zoo pak v 11:30. Na lince platí běžný tarif, cestující nepotřebují žádné speciální jízdné

Provozovatel

Dopravní podnik Ostrava

Trasa DOV - Zoo Ostrava
Moravská Ostrava
702 00 Ostrava
Tel.:
+420 597 401 111
Tel.:
+420 597 608 508
Email:
info@kodis.cz
GPS:
49,844767 18,270990
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Dlouhá 100ry

Restaurace Dlouhá 100ry

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Hotel city.city

Hotel city.city

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Pivovar Ostravar

Pivovar Ostravar

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Loft v Ostravě

Loft v Ostravě

Ostrava, Moravskoslezský kraj