!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Bílá hora 1620 - osudový mezník našich dějin
Bílá hora 1620 - osudový mezník našich dějin
"> ">
21.10.
19.11.
+ Přidat foto
Výstavy

Bílá hora 1620 - osudový mezník našich dějin

Kdy 21. říjen 2020 – 19. listopad 2020 23:45
Na pražském Staroměstském náměstí byla zahájena unikátní streetová výstava Bílá hora 1620 – Osudový mezník našich dějin. Na výstavních panelech najdou návštěvníci až do 19. listopadu ucelený přehled historických souvislostí spojených s touto významnou historickou událostí.
Prostřednictvím QR kódů se návštěvníci budou moci na svém chytrém telefonu či tabletu sledovat i původní krátká videa z míst s bitvou spojenými, která autoři výstavy natočili. Tato videa se na náměstí promítají na interaktivním panelu.

Záměrem výstavy je představit široké veřejnost konfesně vyvážený pohled nejen na bitvu samotnou, ale také to, co jí předcházelo a její následky. Připomenuty budou náboženské poměry v Evropě a v Čechách, pražská defenestrace místodržících, peripetie stavovského povstání, volba Fridricha Falckého českým králem, bitva samotná, potrestání stavů a počátky i důsledky Třicetileté války.

Na projektu spolupracuje Univerzita Karlova v Praze svým odborným zázemím. Odborným garantem projektu je profesor Jan Royt, prorektor pro tvůrčí a ediční činnost Univerzity Karlovy s kolektivem historiků a na výstavě spolupracoval i historik Petr Blažek.


 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 29. 10. 2020