!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Benešovský běžecký festival
Sportovní akce

Benešovský běžecký festival

Kdy 22. září 2019
Pro medaili, pro charitu nebo jen tak pro radost proběhnou 22. září 2019 ulicemi Benešova příznivci pohybu.

Stane se tak v rámci 6. ročníku Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), který pořádá Sportovní klub BENEŠOV ŽIJE SPORTEM ve spolupráci s Triatlon Teamem ASTRA Benešov, Atletikou Benešov a Benešovským běžeckým klubem. Hlavní závod sportovního festivalu, Benešovská desítka, bude na rozdíl od předcházejících ročníků o dva kilometry kratší.
 
Vedle Benešovské desítky budou na programu BBF opět závody Benešovské juniorky pro děti a mládež od 3 do 20 let (150–975 m), minimaraton (4 000 m), charitativní běh (1 333 m) a Běh maminek a hospodyněk (650 m).
 
Startovné je od 80 do 300 korun podle druhu závodu a rychlosti přihlášení a uhrazení dané částky. Startovné na charitativní běh/chůzi bylo stanoveno na minimálně 60 Kč a v plné výši půjde na léčbu či rehabilitaci vybraného dítěte. Organizátoři k němu přidají ještě deset procent ze startovného z ostatních závodů. V letošním roce se běží pro Bedříška, chlapce s dětskou mozkovou obrnou.
 
Jako první odstartují v 8.30 hodin na benešovském Masarykově náměstí závody Benešovské juniorky. Tradiční Běh maminek a hospodyněk startuje v 10.40 a jedinou podmínkou účasti v něm je kuchyňská zástěra jako součást jejich sportovního oblečení. Nesoutěžní Charitativní běh/chůze začne v 12.10 a o 20 minut později se do ulic vydají účastníci Minimaratonu. Startovní výstřel hlavního závodu Benešovské desítky zazní v 13.10. Součástí BBF je už tradiční soutěž škol nazvaná NEsedíme, Neležíme, BĚŽÍME, do níž ceny věnoval SKI areál Monínec. A ani letos nebude chybět populární Derby Benešov–Vlašim, kde si změří síly běžci zastupující obě města.
 
Pořadatelé připravili i zajímavý doprovodný program. Návštěvníci budou mít mimo jiné k dispozici i lezeckou stěnu.
 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 7. 2019
10.9.
11.9.
Rock'N'Ride v Benešově

Rock'N'Ride v Benešově

Benešov, Střední Čechy
11.8.
14.8.
Mistrovství Evropy v discgolfu

Mistrovství Evropy v discgolfu

Benešov, Střední Čechy
3.10.
Mattoni FreeRun na Konopišti

Mattoni FreeRun na Konopišti

Benešov, Střední Čechy
31.7.
Bitva Mrač - historický festival 2021

Bitva Mrač - historický festival 2021

Mrač, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí