!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Broumovské diskuse - promluvy na téma Hodnoty a společnost
Společenské akce

Broumovské diskuse - promluvy na téma Hodnoty a společnost

Kdy 18. duben 2021 – 30. duben 2021
Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském klášteře, přichází v těchto týdnech se zajímavým online obsahem. Na svých sociálních sítích uveřejňuje sérii promluv, ve kterých se zajímavé osobnosti zamýšlejí nad tématem Hodnoty a společnost.
Do videoseriálu se již zapojily téměř dvě desítky osobností: předseda Senátu PČR Miloš Vystrčil, bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ještě v roli ministra), senátorka Miroslava Němcová, neurolog Martin Jan Stránský, komeniolog Jan Hábl, novinář David Klimeš, diplomat Petr Kolář, poslankyně Olga Richterová, filozof Daniel Kroupa, břevnovsko-broumovský arciopat Petr Prokop Siostrzonek, publicista Roman Joch a další.

Všichni z respondentů odpovídají na stejné otázky:
  • Které tři hodnoty vám chybí v současné české a evropské společnosti?
  • Mají být politici nositeli hodnot, a pokud ano, kterých?
  • Jak ovlivňuje koronavirová zkušenost naše hodnoty?

Inspirativní osobnosti, které v duchu Broumovských diskusí cítí spoluzodpověd­nost za svět, v němž žijeme, představuje i nový podcast Broumovských diskusí nazvaný Broumovské rozmluvy. Pozvá­ní k mikrofonu Martiny Maškové přímo v klášterním nahrávacím studiu již přijal např. ochránce přírody Jiří Malík, kritička umění Noemi Smolik, farářka Jana Wienerová nebo zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová. Jednotlivé epizody publikujeme postupně a je možné poslouchat na Soundcloudu nebo Spotify.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 4. 2021
1.5.
28.9.
Za poklady Broumovska 2021

Za poklady Broumovska 2021

Broumov, Královéhradecko
12.8.
15.8.
Meditační pobyt v Klášteře Broumov

Meditační pobyt v Klášteře Broumov

Broumov, Královéhradecko
3.11.
6.11.
8. Broumovské diskuse

8. Broumovské diskuse

Broumov, Královéhradecko
17.7.
30.7.
Zrození mumie

Zrození mumie

Božanov, Královéhradecko