Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > 11. ročník festivalu Teplický cimes
Kommuna Lux
Festivaly

11. ročník festivalu Teplický cimes

Již příští středu 2. listopadu začíná 11. ročník festivalu Teplický cimes – Dny židovské kultury. Rok se s rokem sešel a návštěvníci budou mít opět celý listopad z čeho vybírat!
Festival bude slavnostně zahájen ve středu 2. listopadu v Krušnohorském divadle, kde bude od 19.00 uvedena břitká izraelská komedie Neperte se, prosím Vás! v podání Divadla Palace. Poprvé v historii festivalu budou letos moci návštěvníci absolvovat taneční workshop – tradiční izraelské tance se budeme učit v sobotu 5. listopadu od 15.00 v tělocvičně teplického gymnázia. První festivalový týden pak v Hotelu U Kozičky uzavírá kulinářský workshop Noama Daroma, který se tentokrát zaměří na izraelskou kuchyni 50. let.

Kdo neochutná izraelskou kuchyni v neděli, nemusí zoufat. Ve čtvrtek 10. listopadu v 18.00 totiž bude moci ochutnat nejen židovské hudbu, ale poslechne si u toho i tradiční židovské speciality – toto nevšední spojení nabídne ve svém vystoupení v Beuronské kapli Gymnázia Teplice česko-slovenské kvarteto Hudba na talíři. A v Beuronské kapli GT se hudba rozezní ještě jednou, a to v sobotu 12. listopadu od 20.00. V jazyce ladino představí své nové album izraelská zpěvačka Nani. A také letos návštěvníkům odkryjeme židovskou historii našeho města – v neděli 13. listopadu se vydáme na architektonickou procházku, která nám tentokrát přiblíží osudy teplických židů, kteří žili v samotném centru města.  

Osobnost Franze Kafky se na festivalu mihla hned v jeho začátcích. Letos nám ji znovu přiblíží Martin Rak, učitel GT a autor historických publikací. Jeho pohled na osobnost Franze Kafky si můžete přijít poslechnout v úterý 15. listopadu od 17.30 do přednáškové místnosti Beuronské kaple GT. A hned následující sobotu přijde jeden z vrcholů letošního Teplického cimesu – se svou stand-up comedy Profesionálny Žid zavítá do Teplic Michael Szatmary, jedno z největších a nejzářivějších jmen slovenské stand-up comedy scény. Nenechte si ujít tuto příležistost a přijďte v sobotu 19. listopadu do divadelního baru teplického divadla!

Izrael – posledních 25 let. To je téma pro Zbyňka Petráčka, jehož přednáška proběhne v úterý 22. 11. v Regionální knihovně Teplice.

V sobotu 26. listopadu pak přijde vrchol Teplického cimesu 2022 – do Knaku totiž zavítá Kommuna Lux, známý gang oděských hudebníků, světových vývozců chuligánského folklóru a ducha svého domovského města. Na všech akcích bude pro návštěvníky připraveno tradiční pohoštění.
 
 

Provozovatel

Ulpan Teplice spolek

Duchcovská 1505/3
415 01 Teplice
Tel.:
+420 732 649 666
Email:
hejhalovah@seznam.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.teplicky-cime...
GPS:
50,635812 13,818702
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Teplice
Tipy na výlet:
Teplice a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Křest publikace na teplickém zámku

Autoři: Petr Pauliš, Zdeněk Dvořák, Karel Babka a Petr Fuchs. Akce se uskuteční ve středu 7. 12. od 17 hodin v Jazz Clubu na teplickém zámku.
Teplice, Ústecký kraj

Komentovaná prohlídka výstavy Příběh jednoho pekařství

čtvrtek 8. 12. v 17:00 – Jízdárna teplického zámku / vstup hlavním vchodem. Výstavou provede kurátorka výstavy Mgr. Pavlína Boušková.
Teplice, Ústecký kraj

Tradiční vánoční dílna na teplickém zámku

Sobota a neděle 10. a 11. 12. 2022 – Místnost pro návštěvníky teplického zámku.
Teplice, Ústecký kraj

Autorské čtení před Svatvečerem

Místnost pro návštěvníky teplického zámku.
Teplice, Ústecký kraj

Lanový park Teplice

Přijďte do největšího lanového parku v Ústeckém kraji a užijte 3 různé trasy, více než 25 atrakcí a kavárnu s terasou. Všechny trasy jsou pro dospělé i děti; jedna z nich pro nejmenší již od 3 let.
Teplice, Ústecký kraj

Biopark Gymnázia Teplice

Věděli jste, že i Teplice mají svou malou zoologickou zahradu? Za zdmi teplického gymnázia se totiž už od roku 2008 nachází Biopark GT, ve kterém můžete vidět přes 100 druhů zvířat a 50 druhů rostlin z celého světa. Nevěříte? Přijeďte se podívat! Rádi vás provedou šikovní studenti.
Teplice, Ústecký kraj

Mýdlárna U Zámku Teplice – voňavý svět mýdel

Nechte se okouzlit voňavým světem mýdel a navštivte Mýdlárnu U Zámku Teplice. Ručně vyráběná mýdla vás překvapí vůněmi i svými tvary. Výrobkům z této mýdlárny byla udělena ochranná známka Krušnohoří – regionální produkt.
Teplice, Ústecký kraj

Hotel Prince de Ligne

Nabídka na ubytování v hotelu Prince de Ligne v Teplicích s možností využití i lázeňských služeb v Lázeňském domě Beethoven a výletů do okolí Teplic.
Teplice, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Lagarto J&J

V roce 2019 otevřená restaurace s výhledem na samotné srdce Teplic je dalším dílkem skládanky severočeského kavárenského řetězce Lagarto. Jan Hawelka vede pět kaváren s velkou cukrářskou výrobou, ale v jeho šestém podniku Lagarto J&J se vaří.
Teplice, Ústecký kraj

Hotel Paradies v Teplicích

Malý hotel rodinného typu se nachází v lázeňské části města, 100 m od centra města. Naší snahou je zajistit pohodlí hostů a vytvořit pro ně příjemnou domácí atmosféru. Klademe důraz na osobní přístup k hostům.
Teplice, Ústecký kraj

Bartholomeus Gallery & Café

Přijďte a vychutnejte si výbornou sicilskou kávu a originální gastro produkty.
Teplice, Ústecký kraj

Hotel a restaurace Monopol v Teplicích

Hotel a restaurace se nachází centru Teplic v původním secesním domě, který byl postaven kolem roku 1850 jako Variete zum Schwan (Varieté u Labutě). V současné době je zde v provozu také pivovar a kavárna.
Teplice, Ústecký kraj