Úvod > Aktuality > Vánoční trhy začnou na Bělišti v Železném Brodě ve středu

Vánoční trhy začnou na Bělišti v Železném Brodě ve středu

Vydáno 3. prosince 2018 Kultura
V prostorách národopisné expozice na Bělišti v Železném Brodě je od 5. do 9. prosince připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží, těšit se můžete také na výrobky Sdružení zdravotně postižených či studentů železnobrodské sklářské školy.
Vánoční trhy na Bělišti v Železném BroděOd středy do neděle proběhne další ročník tradičních Vánočních trhů. V prostorách národopisné expozice Městského muzea v Železném Brodě na Bělišti bude připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží, těšit se můžete také na výrobky Sdružení zdravotně postižených či studentů sklářské školy.

Možnost nákupu vánočních dárků a naladění se na adventní čas. Trhy budou probíhat téměř celý týden v termínu 5.-9. 12. 2018 vždy v čase 9-17 hodin.
Městské muzeum Železný Brod - vypravte se za skleněnou krásou

Městské muzeum Železný Brod - vypravte se za skleněnou krásou

Sklářská expozice Městského muzea je orientována na vývoj železnobrodského sklářství. V prostoru roubeného průčelí Klemencovska je instalována expozice dokumentující podobu podomácké výroby skla v druhé polovině 19. století, kdy se ze sousedního Jablonecka začal rozšiřovat tehdy nový způsob obživy.

Běliště - Národopisná expozice Městského muzea

Běliště - Národopisná expozice Městského muzea

V největší železnobrodské roubené stavbě z roku 1807 zvané Běliště je umístěna národopisná expozice Městského muzea. Každá z devíti světnic je zaměřena na určitou oblast historie Železného Brodu a nejbližšího okolí.

Městské muzeum v Železném Brodě

Městské muzeum v Železném Brodě

Muzeum má dvě stálé expozice umístěné odděleně ve dvou historicky zajímavých budovách. Sklářská expozice se nachází na náměstí ve funkcionalistické budově z r. 1936, národopisná expozice sídlí od roku 1998 v roubeném stavení zvaném Běliště z r. 1807.

Minimuzeum skleněných betlémů Železný Brod

Minimuzeum skleněných betlémů Železný Brod

Přijďte si prohlédnout sbírku Aleny Kortanové s více než 60 skleněnými betlémy, ty jsou fenoménem Železného Brodu. Je zde také prodejna skla s figurkami, korálky a betlémy, ale i kreativní dílnička pro děti. V létě uvidíte po většinu dní i živé předvádění výroby korálků u sklářského kahanu.