Úvod > Aktuality > Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžovačku a Roky Open Cup

Rokytnice nad Jizerou zve na jarní lyžovačku a Roky Open Cup

Vydáno 8. března 2018 Zimní sporty
První březnový týden s sebou přinesl sněhovou nadílku, takže se lyžaři mohou těšit na další porci čerstvého prašanu. Sjezdovky v Rokytnici jsou díky mrazivému počasí předchozích dnů ve skvělé kondici a slibují vydatnou jarní lyžovačku až do konce sezóny. V důsledku odlivu prázdninových návštěvníků je nyní na svazích méně lyžařů a od 5. 3. 2018 se navíc lyžujeme za ceny vedlejší sezóny. V neděli 11. března proběhne ve středisku Horní Domky čtvrtý díl seriálu veřejných závodů ve slalomu Roky Open Cup, kde můžete otestovat své schopnosti.
Ski areál RokytniceDíky příznivému mrazivému počasí se ve Skiareálu v Rokytnici nad Jizerou podařilo vytvořit na sjezdovkách kvalitní základ, který nyní budou vlekaři dle potřeby udržovat, aby návštěvníkům zajistili skvělé podmínky pro lyžování až do 2. dubna, kdy bude letošní lyžařská sezóna ukončena. Jižní svahy Lysé hory jsou přirozeně náchylnější vůči jarnímu počasí a sníh zde taje dříve, ale letošní zima provozovatelům dovolila se na závěrečnou etapu sezóny dostatečně připravit. Sjezdaře určitě potěší, že se od 5. března lyžuje za ceny vedlejší sezóny! Jednodenní permanentku tak pořídíte za 550 Kč.

Ski Rokytniceneděli 11. března se uskuteční předposlední veřejný závod ve slalomu Roky Open Cup. Pokud máte chuť a odvahu, přijeďte poměřit své síly. Tuto sérii veřejných závodů zakončí neděle 25. 3. 2018. Lyžařskou sezónu v Rokytnici pak definitivně uzavře akce s názvem Pomlázka na lyžích.
 
Lyžařská střediska Horní Domky a Studenov jsou v provozu denně od 8:00 do 16:00 hodin. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře bezplatný skibus, který jezdí od 5. 3. 2018 v půlhodinových intervalech.
Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Ski areál Spartak Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 – 933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a poměrně širokým svahům především u rodin s dětmi a snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek.

Lanová dráha Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou

Lanová dráha Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou

Díky lanové dráze Horní Domky je možné přiblížení turistů a cyklistů k hlavním krkonošským turistickým trasám a cyklotrasám. Lanová dráha Horní Domky (A1) vede z rohu parkoviště Rokytka k chatě Lovčenka v Horních Domkách.

Lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka na Lysou horu, která byla vystavěna v roce 1996 je ojedinělá tím, že jako jediná v ČR vede do I. zóny KRNAP. Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu. V letním období tato lanová dráha nejezdí.

Skiareál Spartak Horní Domky - lyžování pro celou rodinu v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Spartak Horní Domky - lyžování pro celou rodinu v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Horní Domky, který se rozkládá v Horní Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory, nabízí 2 lanovky, 6 vleků a 14,5 km sjezdovek všech náročností (modrá, červená, černá). Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR.

Lysá hora v Krkonoších

Lysá hora v Krkonoších

Lysá hora (1344 m.n.m.) se nachází zhruba 4 km severovýchodně od zimního střediska Rokytnice nad Jizerou. Z Rokytnice míří k vrcholu sedačková lanovka. Ve výše 1310 m je položena její horní stanice. Lanovka je součástí ski areálu Rokytnice nad Jizerou a v provozu je v zimním i letním období.

Další aktuality

9.4.
2019
Mapa republiky roztaje asi až v červenci

Mapa republiky roztaje asi až v červenci

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
13.3.
2019
Pec pod Sněžkou bude o víkendu hostit Evropský pohár ve snowboardingu

Pec pod Sněžkou bude o víkendu hostit Evropský pohár ve snowboardingu

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty