Úvod > Kalendář akcí > Skibusy Krkonoše 2022
Skibusy Krkonoše 2022
">
15.12.
31.3.
Přidat foto
Sportovní akce

Skibusy Krkonoše 2022

V Krkonoších v letošní zimní sezoně můžete opět využít skibusů, abyste se pohodlně dostali do hor. Skibusy tu jezdí až do druhé poloviny března 2022, někde až do dubna!

Skibus do Herlíkovic

Pokud jste z Prahy a chcete si přijet zalyžovat do Herlíkovic jen na jeden den, tak nechte auto v garáži a využijte partnerský skibus, který vás přiveze až přímo k lanovce. Skiareál Herlíkovice nově spolupracuje se službou CITY SKI, která je největším poskytovatelem jednodenních lyžařských zájezdů v ČR. Autobusy CITY SKI odjíždějí z Prahy ze stanice metra Palmovka v 7:00 hodin ráno, pokud není uvedeno jinak. Trasa z Prahy vede přes Mladou Boleslav a je expresní. Autobus tedy nemá žádné plánované zastávky, aby vás dovezl do Herlíkovic co nejrychleji a vy si mohli vychutnat ranní manšestr. Pokud bydlíte na této trase a chtěli byste také vyzkoušet 400 metrů převýšení na našich sjezdovkách, stačí předem pěkně poprosit a možná Vám autobus přibrzdí u Vašeho města či vesnice. Jízdní řád najdete zde.
 

Skibusy ve SkiResortu Černá hora – Pec pod Sněžkou

Šetřete kroky, od hotelu nebo z parkoviště vás ke sjezdovkám dovezou CITY busy. Autobusové spojení mezi areály zajišťují barevné páteřní linky. Unikátním dopravním spojem je SkiTour – speciální rolba mezi areály, díky které se lyžaři z areálu na Černé hoře dostanou během pár minut do areálu Pec pod Sněžkou.
  • Páteřní linky zajištují zdarma přepravu mezi pěti areály SkiResortu. Červená linka na trase Pec pod Sněžkou – Velká Úpa – Janské Lázně (Černá hora) a zpět. Modrá linka na trase Černý Důl – Janské Lázně (Černá hora) a zpět. Žlutá linka na trase Svoboda nad Úpou – Janské Lázně (Černá hora) a zpět. Provoz červené linky: 25. 12. 2021 – 20. 3. 2022.
  • SkiTour Expresszrychlený skibus na trase Pec pod Sněžkou – Velká Úpa – Janské Lázně – Černý Důl a zpět. Provoz od 25. 12. 2021 do 20. 3. 2022.
  • Střediskové skibusy zajištují přesun lyžařů 
od parkovišť a hotelů k nejbližším sjezdovkám. V Peci pod Sněžkou jezdí CITY busy zdarma, v Černém Dole a Janských Lázních je nutné prokázat se při vstupu do skibusu kartou hotelu, či penzionu, který si tuto službu hradí (tzv.skibusenky).
  • Speciální rolba – Unikátní propojení, jediné svého druhu v Česku. Z areálu Černá hora (Janské Lázně), potažmo vrcholu Černé hory se můžete pomocí roleb a na lyžích přesunout do areálu Pec pod Sněžkou. Provoz roleb SkiTour od 25. 12. 2021 – 20. 03. 2022 v případě příznivých sněhových podmínek. Provoz v čase 9:00 – 15:30 (odjezdy v intervalu cca 15 min.) Jízda rolbou je s platným časovým skipasem zdarma. Jednotlivá jízda: 50 Kč. Informace o provozu roleb naleznete zde.
  • Večerní skibusy – Bezplatně přepravují lyžaře ke sjezdovkám s večerním lyžováním. Na trasách Janské Lázně; centrální parkoviště P1 – sjezdovka Protěž a zpět, dále na trase Velká Úpa; náměstí – Pec pod Sněžkou; sjezdovka Javor a zpět, a na lyžovačku v Pece pod Sněžkou.
 

Skibusy v Rokytnici nad Jizerou

V Rokytnici nad Jizerou je v zimní sezoně provozován Skibus, který jezdí mezi devíti zastávkami po celé Rokytnici. Bus jezdí denně od 8:00 do 14:20 od Hostince U Kroupů nebo náměstí přes Studenov a Modrou Hvězdu až na Horní Domky.

Rokytnický SKIBUS budou moci lyžaři v letošní sezóně opět využívat zcela zdarma, a to v období od 25.12.2021 do 31.3.2022.
 

Skibus Bedřichov – Hromovka – Špindlerův Mlýn (centrum) – Svatý Petr – Medvědín

Ve skiareálu můžete využít tyto linky skibusů:
• SKIBUS 1 – Bedřichov – Hromovka – Centrum – LD Svatý Petr – LD Medvědín (do 13. 3. 2022)
• SKIBUS 2 – Medvědín – Svatý Petr – Stoh (do 13. 3. 2022)
• SKIBUS 3 – Horal – Svatý Petr – Medvědín (do 13. 3. 2022)
• SKIBUS 4 – Labská – Hromovka – Medvědín – Svatý Petr (do 13. 3. 2022)

Info o skibusech najdete zde. Mimoto jezdí také MHD Špindlerův Mlýn, který bere lyže. Přibližně jedou za hodinu jede pro trase (Labská) – Montana – Jánošík – parkoviště Hromovka – parkoviště Medvědín – Skiareál Svatý Petr – Zvon – Olympie – Stoh – Zátiší – Skiareál Svatý Petr a parkoviště Hromovka. Více info zde.
 

SKIBUSem z Jilemnice na Mísečky

SKIBUS z Jilemnice na Mísečky jede od 27.12.2021 do 20.3.2022 vozem jilemnického střediska. Spoje SKIBUSu na Mísečky jsou pro cestující zajišťovány stále bezplatně. Autobus vyráží z Jilemnice v 8:00, nazpět z Míseček jede v 17:00 hodin.
 

Městský skibus Harrachov

Městský skibus v Harrachově vás sveze k sjezdovkám a na běžecké tratě v Jakuszycích 2x denně tam a 3x denně zpět. Pro držitele Harrachov Card je jízdné zdarma, pro ostatní: 20 Kč dospělí (nad 15 let), 10 Kč děti (do 15 let). Výhodou je, že autobus jezdí denně od 24.12.2021 do 20.3.2022.

Trasa skibusu: Jakuszyce – Harrachov – Rýžoviště. První autobus vyráží ze zastávky Harrachov, Resident v 8:10, k lanovce na Rýžovišti dorazí v 8:30. První spoj z Jakuszyc vyráží v 10:10. Úplný jízdní řád naleznete zde.
 

Skibus v areálu SKiMU, Malá Úpa

Ski areálem projíždí dva skibusy SKiMU. Doprava je pro návštěvníky SKiMU s platným skipasem, ve sjezdové lyžařské výstroji, s celoroční skibusenkou (k zapůjčení u SKiMU Partnerů) a pro děti do 6 let zdarma. V ostatních případech činí jízdné 50 Kč bez ohledu na délku trasy. Po dohodě s řidičem je možné pokračovat zeleným skibusem až do areálu U Kostela. Provozovatel si vyhrazuje právo na změnu jízdního řádu skibusu v případě nepříznivých povětrnostních a sněhových podmínek a dále pro případ nesjízdnosti silnic. Služba pouze pro zákazníky a smluvní partnery Ski areálu Malá Úpa. Skibus je provozován za předpokladu, že je většina lyžařských zařízení Ski areálu Malá Úpa v provozu.

Trasy skibusů:
  • Zelená linka: Horní Maršov – Pomezky a zpět (autobus pro 30 osob), v provozu od 25.12.2021 do 20.3.2022. 
  • Modrá linka není od sezóny 2021/22 v provozu, díky novému propojení areálů Pomezky a U Kostela. Bus tak není třeba.
Ve dnech večerního lyžování jezdí modrá linka skibusu od 17:30 do 21:30 nonstop.
 

Skibus Rejdice

Rezervace skibusu možná na tel.č. 602 377 428. Pro skupiny zdarma (v rámci okolí Rejdic).
6.8.
Krkonošská 50

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj
3.2.
4.2.
Světový pohár žen v alpském lyžování

Světový pohár žen v alpském lyžování

Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj
5.7.
10.7.
Řemeslnické léto ve Vrchlabí – textilní malovánky

Řemeslnické léto ve Vrchlabí – textilní malovánky

Vrchlabí, Královéhradecký kraj
23.9.
24.9.
Krakonošova stovka 2022

Krakonošova stovka 2022

Vrchlabí, Královéhradecký kraj
Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj
Zimní testovací jízdy na monolyži

Zimní testovací jízdy na monolyži

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj
Koloběžková dráha ve Špindlerově Mlýně

Koloběžková dráha ve Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Villa Hubertus ve Špindlerově Mlýně

Restaurace Villa Hubertus ve Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj
Hotel Jelínek a restaurace Trautenberk Špindlerův Mlýn

Hotel Jelínek a restaurace Trautenberk Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj
Hotel Start Špindlerův Mlýn

Hotel Start Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj
Bufetová snídaně v hotelu Lomnice

Bufetová snídaně v hotelu Lomnice

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj