Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Skibusy Krkonoše 2023/2024
Sportovní akce

Skibusy Krkonoše 2023/2024

V Krkonoších v letošní zimní sezoně můžete opět využít skibusů, abyste se pohodlně dostali do hor. Skibusy tu jezdí až do druhé poloviny března 2024, někde až do dubna!

Skibus do Herlíkovic

Pokud jste z Prahy a chcete si přijet zalyžovat do Herlíkovic jen na jeden den, tak nechte auto v garáži a využijte partnerský skibus, který vás přiveze až přímo k lanovce. Skiareál Herlíkovice nově spolupracuje se službou CITY SKI, která je největším poskytovatelem jednodenních lyžařských zájezdů v ČR. Autobusy CITY SKI odjíždějí z Prahy ze stanice metra Palmovka v 7:00 hodin ráno, pokud není uvedeno jinak. Trasa z Prahy vede přes Mladou Boleslav a je expresní. Autobus tedy nemá žádné plánované zastávky, aby vás dovezl do Herlíkovic co nejrychleji a vy si mohli vychutnat ranní manšestr. Pokud bydlíte na této trase a chtěli byste také vyzkoušet 400 metrů převýšení na našich sjezdovkách, stačí předem pěkně poprosit a možná vám autobus přibrzdí u vašeho města či vesnice. Jízdní řád najdete zde.
 

Skibusy ve SkiResortu Černá hora – Pec pod Sněžkou

Šetřete kroky, od hotelu nebo z parkoviště vás ke sjezdovkám dovezou CITY busy. Autobusové spojení mezi areály zajišťují barevné páteřní linky. Unikátním dopravním spojem je SkiTour – speciální rolba mezi areály, díky které se lyžaři z areálu na Černé hoře dostanou během pár minut do areálu Pec pod Sněžkou.
  • Páteřní linky zajištují zdarma přepravu mezi pěti areály SkiResortu. Červená linka na trase Pec pod Sněžkou – Velká Úpa – Janské Lázně (Černá hora) a zpět. Modrá linka na trase Černý DůlJanské Lázně (Černá hora) a zpět. Žlutá linka na trase Svoboda nad ÚpouJanské Lázně (Černá hora) a zpět. Oranžová linka jezdí na trase Pec pod SněžkouVelká Úpa. Provoz těchto linek: 23. 12. 2023 – 17. 3. 2024.
  • Střediskové skibusy zajištují přesun lyžařů 
od parkovišť a hotelů k nejbližším sjezdovkám. V Peci pod Sněžkou jezdí CITY busy zdarma, v Černém Dole a Janských Lázních je nutné prokázat se při vstupu do skibusu kartou hotelu, či penzionu, který si tuto službu hradí (tzv.skibusenky).
  • Speciální rolba – Unikátní propojení, jediné svého druhu v Česku. Z areálu Černá hora (Janské Lázně), potažmo vrcholu Černé hory se můžete pomocí roleb a na lyžích přesunout do areálu Pec pod Sněžkou. Provoz roleb SkiTour od 23. 12. 2023 - 17. 03. 2024 v případě příznivých sněhových podmínek. Provoz v čase 9:00 – 15:30 (odjezdy v intervalu cca 15 min.) Jízda rolbou je s platným časovým skipasem zdarma. Jednotlivá jízda: 50 Kč. Informace o provozu roleb naleznete zde.
  • Večerní skibusy – Bezplatně přepravují lyžaře ke sjezdovkám s večerním lyžováním. Na trasách Janské Lázně; centrální parkoviště P1 – sjezdovka Protěž a zpět, dále na trase Velká Úpa; náměstí – Pec pod Sněžkou; sjezdovka Javor a zpět, a na lyžovačku v Pece pod Sněžkou.
 

Skibusy v Rokytnici nad Jizerou

V Rokytnici nad Jizerou je v zimní sezoně provozován Skibus, který jezdí mezi devíti zastávkami po celé Rokytnici. Bus jezdí denně od 8:00 do 14:20 od Hostince U Kroupů nebo náměstí přes Studenov a Modrou Hvězdu až na Horní Domky.

Rokytnický SKIBUS budou moci lyžaři v letošní sezóně opět využívat zcela zdarma, a to v období od 25.12.2023 do 31.3.2024.
 

Skibus Bedřichov – Hromovka – Špindlerův Mlýn (centrum) – Svatý Petr – Medvědín

Ve skiareálu můžete využít tyto linky skibusů:
• SKIBUS 1 – Bedřichov – Hromovka – Centrum – LD Svatý Petr – LD Medvědín (do 1. 4. 2024)
• SKIBUS 2 – Medvědín – Svatý Petr – Stoh (do 1. 4. 2024)
• SKIBUS 3 – Horal – Svatý Petr – Medvědín (do 1. 4. 2024)
• SKIBUS 4 – Labská – Hromovka – Medvědín – Svatý Petr (do 1. 4. 2024)

Info o skibusech najdete zde. Mimoto jezdí také MHD Špindlerův Mlýn, který bere lyže. Přibližně jedou za hodinu jede pro trase Labská – Bedřichov – Hromovka – Medvědín – Centrum Svatý Petr.
 

SKIBUSem z Jilemnice na Mísečky

SKIBUS z Jilemnice na Mísečky jede od 20.12.2023 – 31.3.2024 vozem jilemnického střediska. Spoje SKIBUSu na Mísečky jsou pro cestující zajišťovány stále bezplatně. Autobus vyráží z Jilemnice v 8:00, nazpět z Míseček jede v 17:00 hodin.
 

Městský skibus Harrachov

Městský skibus v Harrachově vás sveze k sjezdovkám a na běžecké tratě v Jakuszycích 2x denně tam a 3x denně zpět. Pro držitele Harrachov Card je jízdné zdarma, pro ostatní: 20 Kč dospělí (nad 15 let), 10 Kč děti (do 15 let). Výhodou je, že autobus jezdí denně od 23.12.2023 do 19.3.2024.Jízdní řád je k dispozici zde.

Trasa skibusu: Jakuszyce – Harrachov – Rýžoviště. První autobus vyráží ze zastávky Harrachov, Resident v 8:10, k lanovce na Rýžovišti dorazí v 8:30. První spoj z Jakuszyc vyráží v 10:10. Úplný jízdní řád naleznete zde.
 

Skibus v areálu SKiMU, Malá Úpa

Ski areálem projíždí skibus SKiMU. Doprava je pro návštěvníky SKiMU s platným skipasem, ve sjezdové lyžařské výstroji, s celoroční skibusenkou (k zapůjčení u SKiMU Partnerů) a pro děti do 6 let zdarma. V ostatních případech činí jízdné 50 Kč bez ohledu na délku trasy. Skibusem se dostanete až do areálu U Kostela. Provozovatel si vyhrazuje právo na změnu jízdního řádu skibusu v případě nepříznivých povětrnostních a sněhových podmínek a dále pro případ nesjízdnosti silnic. Služba pouze pro zákazníky a smluvní partnery Ski areálu Malá Úpa. Skibus je provozován za předpokladu, že je většina lyžařských zařízení Ski areálu Malá Úpa v provozu.

Trasa skibusu:
Linka jezdí po trase: Horní Maršov – Pomezky a zpět (autobus pro 30 osob), v provozu od 25.12.2023 do 17.3.2024.Ve dnech večerního lyžování jezdí skibus od 17:30 do 21:30 nonstop.
 

Skibus Rejdice

Rezervace skibusu možná na tel.č. 602 377 428. Pro skupiny zdarma (v rámci okolí Rejdic).

Aktuality

Velikonoční veselí

Zábavné odpoledne s velikonoční tematikou.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Špindlerovská pouť 2024

O víkendu 28. – 30. června 2024 se koná 31. ročník Špindlerovské pouti. Užijte si ve Špindlerově Mlýně víkend plný zábavy.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Lyžuj lesy 2024

Cílem projektu Lyžuj lesy je přilákat děti na atraktivní závody a následně je formou přihlášení do vybraného lyžařského klubu přivést k pravidelnému sportování. Letos se uskuteční čtyři závody.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Městské kluziště ve Špindlerově Mlýně na sídlišti Bedřichov

Hledáte místo, kde si v zimě pěkně zabruslit? Zkuste bruslení pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně. Městské veřejné kluziště najdete na sídlišti Bedřichov. Osvětlená ledová plocha je v zde provozu od listopadu do března.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Run Labe Run 2024

Trasa závodu zavede běžce do okolí Labe na trase vedoucí ze Špindlerova Mlýna k Děčínskému zámku.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Krkonošská 70

Veřejný závod v běhu na lyžích je legendárním závodem hlídek, ale i jednotlivců. Krkonošská 70 se ze série závodů Stopa pro život řadí mezi nejstarší, nejdelší a nejnáročnější závod. Závod je veřejný, startují registrovaní i neregistrovaní závodníci.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Mistrovství České republiky ve snow volejbalu Špindlerův Mlýn

Turnaj ve volejbale na sněhu v České republice opět ve Špindlerově Mlýně. Přijďte se podívat na ty nejlepší hráče, kteří přijedou v rámci evropské tour nebo se zúčastněte přímo vy v turnaji pro veřejnost.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

FIS World Cup 2024 ve freestyle snowboardingu

Jeden z finálových závodů série FIS Světového poháru ve freestyle snowboardingu, se uskuteční ve Skiareálu Sv. Petr Špindlerův Mlýn. Profesionální závodníci se zde utkají o body do SP ve druhé polovině března.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Železobetonový obloukový most přes Labe – technická památka Špindlerova Mlýna

Dominantou Špindlerova Mlýna je bílý železobetonový obloukový most v centru města, který byl postaven v roce 1911. Tato technická památka dnes slouží pouze pro pěší.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Museum of Bricks ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Naučná stezka Prameny Labe – poznejte zajímavosti Krkonoš

Naučná stezka Prameny Labe měří 18 km a na svých zastaveních seznamuje s přírodními zajímavostmi této části Krkonoš. Při procházce uvidíte spourtu přírodních zajímavostí, mezi něž patří například Pančavský vodopád, který je nejvyšší v České republice.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Zimní testovací jízdy na monolyži

Máte jedinečnou šanci vyzkoušet si jízdu na monolyži (monoski), jedinečného "nádobíčka" pro zimní radovánky na svazích v České republice. Monoski zaručí lyžařům dokonalý pocit rychlosti a krásné carvingové oblouky, stejně tak pocit surfaře v prašanu a mimo sjezdovku.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně

Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR, to jsou vaše jedinečné zážitky na sněhu. Dráha se nachází ve Špindlerově Mlýně a při jejím zdolávání si užijete bezmála 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Koloběžková dráha ve Špindlerově Mlýně

Sjezd na silniční koloběžce od Špindlerovy boudy do centra Špindlerova Mlýna zajišťujeme s plným servisem. Z centra Špindlerova Mlýna Vás vyvezeme nahoru ke Špindlerově boudě, kde Vám zapůjčíme koloběžku s helmou.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Výlety na čtyřkolkách v Podkrkonoší

Výlet na motorových čtyřkolkách s instruktorem – průvodcem po Špindlerově Mlýně, Podkrkonoší a okolí pro vás bude zážitkem, na jaký se jen tak nezapomíná. Celodenní výlety a akce organizujeme v Podkrkonoší i po celé ČR.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Lyžařská škola ve Špindlerově Mlýně

Příjemnou a zábavnou formou vás naučíme ovládat lyže a snowboard, zdokonalíme vaše dovednosti a dodáme více jistoty na svahu. Pokročilým lyžařům předáme trendy moderního lyžování a nabídneme zdokonalující tréninky.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Villa Hubertus ve Špindlerově Mlýně

V centru Špindlerova Mlýna se nachází restaurace, která vás překvapí rozmanitým sortimentem výborné české a mezinárodní kuchyně.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Hotel Jelínek a restaurace Trautenberk Špindlerův Mlýn

Hotel s více než 80letou historií prošel rekonstrukcí a výsledkem veškerého snažení je příjemné prostředí, kde se budete cítit jako doma. Restaurace Trautenberk vám poskytne výborný kulinářský zážitek z tradiční, poctivé české a regionální krkonošské kuchyně.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Hotel Start Špindlerův Mlýn

Rodinný hotel s přátelskou atmosférou a milým personálem. Do centra i na sjezdovku je to jen kousek. Hotel je skvělou volbou pro rodiny s dětmi a ideální základnou pro aktivní dovolenou v Krkonoších.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Bufetová snídaně v hotelu Lomnice

Jste ubytování ve Špindlu a nemáte snídani v ceně ubytování? Můžete se nasnídat u nás. Náš hotel Lomnice nabízí možnost snídaně pro všechny zájemce o snídani.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Restaurace Lebeda

Ať je počasí, že by psa ven nevyhnal, nebo obloha plná hvězd, v krkonošské restauraci Lebeda si budete lebedit s dobrým jídlem a kvalitním vínem.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Hotel Soyka Špindlerův Mlýn

Hotel Soyka Špindlerův Mlýn nabízí celkem 26 pokojů, které nabídnou výhled na panoramata Krkonoš či sjezdovky ve Svatém Petru a poklidný les.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Hotel Olympie ve Špindlu – přijeďte za relaxem a sportem do Krkonoš

Hotel Olympie – Špindlerův Mlýn je připraven poskytnout svým klientům perfektní služby pro aktivní odpočinek a relaxaci. Vydat se sem můžete v létě i v zimě. Stačí si jen vybrat…
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Hotel Astra ve Špindlerově Mlýně

Hotel Astra se nachází v centru nejvyšších českých hor Krkonoš v nadmořské výšce 800 m.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj