Úvod > Aktuality > Přijďte ochutnat regionální uzené dobroty do Edenu na Vysočině

Přijďte ochutnat regionální uzené dobroty do Edenu na Vysočině

Vydáno 12. února 2018 Gurmánská turistika
Vůně masa z udírny, zabíjačkových specialit a masopustních sladkostí zaplní 17. února centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Na slavnosti moravského uzeného se sjedou vybraní uzenáři z celé Vysočiny, aby vám připomněli, jak má správně chutnat pravá moravská specialita.
Dějištěm letošních Uzených slavností, které mají představit tradiční moravskou kuchyni, bude  turistické centrum Edenv Bystřici nad Pernštejnem u Ždáru nad Sázavou.

Ochutnejte nejenom uzenářské a zabíjačkové speciality nebo uzené pivo minipivovaru Eden. Ke vstupence dostane každý návštěvník domácí zabíjačkovou polévku zdarma! Akce Uzené slavnosti se uskuteční pouze v sobotu 17. února 2017 od 9:30 do 18:00. Už jste někdy vyzkoušeli uzenou sůl nebo zauzené oříšky?
 

Děti jsou na Slavnostech vítány

Nouze nebude ani o zábavu pro děti. Na ty čeká divadlo, prohlídky hospodářských zvířat v mini ZOO farmy Eden anebo některé z přichystaných soutěží.
 

Turistické centrum EDEN – místo, které vás vtáhne do minulosti

Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem je statek, kde se setkává minulost s budoucností, historie s futuristickými vizemi. Zdejší interaktivní expozice vyprávějí návštěvníkům o životě na panském dvoře i na vsi.

Mezi expozicemi je replika horácké vesnice z konce 19. století i moderní ekopavilon připomínající pyramidu. Jeho část, zahloubená v zemi vedle statku, představuje technologie šetřící energii v domech. K vidění je v praxi i 14 způsobů vytápění. Stará řemesla si lze vyzkoušet ve staveních sousední vsi. Na pečení chleba je připravena pec ve mlýně, v další chalupě zase stojí tkalcovský stav.
Ve statku jsou kromě pivovaru i moštárnabylinková lékárna i dílny truhláře a kováře. V přízemí panského dvora je expozice věnovaná obdělávání půdy. V patře zase expozice, která vás vtáhne do panského bydlení.
Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost - budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko je krajinou protkanou nespočetným množstvím potoků, říček a řek, střežených tajemnými zříceninami, rozhlednami nebo kostely. Disponuje výbornými podmínkami pro letní i zimní aktivity jako jsou turistika, cykloturistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Další aktuality

9.11.
2018
Pivovarem roku se letos stal humpolecký Bernard

Pivovarem roku se letos stal humpolecký Bernard

Vysočina | Gurmánská turistika
24.10.
2018
Na Rohu hojnosti v Edenu ochutnáte prvorepublikové dobroty

Na Rohu hojnosti v Edenu ochutnáte prvorepublikové dobroty

Vysočina | Gurmánská turistika