Úvod > Aktuality > Festival Obzory zve outdoorové nadšence na přednášky, adrenalinové filmy a workshopy

Festival Obzory zve outdoorové nadšence na přednášky, adrenalinové filmy a workshopy

Vydáno 6. listopadu 2018 Zážitky
Osobnosti české scény extrémních sportů a cestování tento víkend 10. a 11. listopadu představí čerstvé expedice, podělí se o know-how pro oblíbené venkovní sporty, navíc se můžete těšit na orientální jídlo a projekce vybraných extrémních filmů. To vše v přátelské atmosféře fajn lidí spjatých s přírodou a pohybem v ní.
Dominikánská republikaNejvětší český cestovatelsko-outdoorový festival Obzory už popáté představí letošní nejúspěšnější expedice v čele s osobnostmi jako jsou Gábina a Petr Koukalovi, Alena Zárybnická, Honza Trávníček, Jiří a Ondra Švihálkovi, Ivo Petr, Kateřina Kašparová a dalšími cestovateli.

Na interaktivních workshopech nasbíráte know-how na skialpy, vodu, běžky, vysokohorskou turistiku i ferraty, naučíte se přežít v divočině, správně si zabalit batoh a získáte detailní tipy na konkrétní túry a výstupy nejen v Alpách. Taky si můžete zatancovat, zabubnovat, malovat henou, uvařit čaj nebo namalovat tibetskou mandalu.

KyrgystánCestovatelé se podívají mimo jiné do Jihovýchodní Asie, na ostrovy Atlantiku, do Nambie, Íránu, Bali anebo sousedního Německa. Vyslechnete si dobrodružnou cestu Toma Vejmoly, který se vydal tuktukem z Bankoku do ČR, anebo se seznámíte s horolezci a jejich výkony na sedmitisícovkách bývalého Sovětského svazu, dozvíte se o českém prvovýstupu v Sečuánu či získáte inspiraci k lezení v Rakousku. Cestovatelé vás "vezmou s sebou" do Laponska, Himaláje, na Nový Zéland, do Peru anebo do Gruzie a Ázerbajdžánu. Nebudou chybět ani Karpaty, Skandinávie nebo Alpy. Vodáci vám vylíčí své zážitky z Balkánu, Malawi, Kyrgystánu a třešničkou na pomyslném dortu bude Antarktida na kajaku.

ŠvýcarskoNa chodbách pak ve třech patrech potkáte desítky odborníků, s nimiž se můžete osobně poradit u jejich konzultačních i prodejních stánků a projdete si výstavu špičkových výrobků a novinek. Nebude chybět například outdoorové oblečení Faramugo a botky Prabos z unikátní české nanomembrány, komplexní rady na cesty od CK Kudrna, poradce pro cestovatelskou medicínu Ockovacicentrum.cz, nová kolekce oblečení od Hannah, vybavení značky High Peak, dámské péřové sukně SKHOOP, nafukovací čluny Gumotex anebo netradiční zájezdy do celého světa od Letuska.cz.

Třetí patro nabídne výhodný nákup značek 4camping, Montura, bambusové funkční oblečení od Pichincha wear, nádherné a originální nepálské, tibetské a indické látky, oblečení a dekorativní nábytek se slevou 20% od Sanu Babu, oblíbené průvodce Lonely Planet s 25% a 50% slevou, prodej originálních a ručně vyráběných masajských šperků a mnoho dalšího. Vstupenka na festival stojí 499 korun, celovíkendová pak 589 Kč. Festival se koná na Filozofické fakultě UK v Praze 1 (náměstí Jana Palacha 1/2).