Úvod > Aktuality > Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě - poplují s vámi i lední medvědi

Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě - poplují s vámi i lední medvědi

Vydáno 8. března 2018 Zážitky
Zimní plavby v současné době sice moc zimně navypadají, ale přesto nebo právě proto je na hladině Dalešické přehrady i na březích co obdivovat. Přijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, která vyplouvá vždy v neděli z přístaviště v Kramolíně. Zimní vyhlídková plavba vyplouvá každou březnovou neděli ve 13:00 hod. Nedělní plavba bude ozvláštěná i tím, že na palubě opět budou "lední medvědi" - otužilci z Třebíče. Přijďte si s nimi zaplavat, nebo jim alespoň fandit!
Loď HoráckoPřijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě - plavby s lodí Horácko pokračují přes celou zimu. Na počasí nezáleží - krytá i sluneční paluba je spolu s vybaveným lodním barem připravena za každého počasí.

Přehrada je krásná celý rok a z hladiny obzvlášť. Krásnou romantickou projížďku si můžete dopřát každou neděli ve 13 hodin, loď vyplouvá z přístaviště v Kramolíně.

Nedělní plavba bude tento týden obohacena nevšedním zážitkem. O ten se postarají Lední medvědi z Třebíče, tedy klub otužilých plavců, kteří se vrhnou do ledových vln Dalešické přehrady.
Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Z paluby lodě je Dalešická přehrada nejkrásnější. Na lodi se můžete plavit i s vašimi koly, bez problémů lze přepravit 20 kol, další pak podle aktuální obsazenosti. Zastavuje se v přístavišti Kramolín, Dalešice, autokemp Wilsonka, Třesov a Koněšín.

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Víte, že u nás máme hrad, který stojí na nepřístupném ostrově uprostřed jezera? Pokud jste trochu dobrodružné povahy, podnikněte výlet na Vysočinu k přehradě Dalešice. Budete-li mít štěstí, podaří se vám na tento hrad dostat suchou nohou...

Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice byla vybudována v katastru obce Kramolín v letech 1970 až 78 na řece Jihlavě. Na elektrárně je pro veřejnost otevřeno informační středisko.

Zimní plavba lodí po Dalešické přehradě

Zimní plavba lodí po Dalešické přehradě

Každou neděli od 13 hodin se můžete vydat na zimní plavbu lodí a užít si jedinečný zážitek, pokochat se okolní přírodou a zrelaxovat.