!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Výlety > Výlety za každého počasí > Do světa rostlin UNESCO i do vodního ráje

Do světa rostlin UNESCO i do vodního ráje

Projděte se malebným Průhonickým parkem, který byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO a nedalekou dendrologickou zahradou, užijte si zábavu ve vodním světě čestlického aquaparku, navštivte největší sbírku jedovatých hadů v ČR a nakonec se odreagujte při skvělém Adventure minigolfu v Praze Kunraticích.
Pohádková příroda pouze pár kilometrů od hranic hlavního města - to je Průhonický zámecký park, ve kterém byla natočena řada pohádek. Unikátní park o rozloze 250 hektarů se (spolu s centrem hlavního města) dostal na světový seznam chráněných památek UNESCO. Průhonický park sestává ze dvou části – dolní reprezentativní s malým rybníkem a výhledem na zámek, a méně známé, ale o to romantičtější horní částí se dvěma velkými rybníky, která se někdy označuje jako "obora". Celkem je zde na 23 km cest. Nedaleko parku se nachází také Dendrologická zahrada, která soustřeďuje přes 7000 různých druhů okrasných dřevin, trvalek a cibulovin na 72 hektarech. Je ideálním místem nejen pro milovníky květin, ale i pro ty, kteří hledají místo k odpočinku. Dětem je určeno velké dětské hřiště u vstupu do zahrady.

Po náročné vycházce vám jistě trochu vyhládne, a to je ten nejlepší čas zastavit se v blízkém Parkhotelu Průhonice s restaurací Tarouca, pojmenované po zdejším zámeckém pánu a zakladateli Průhonického parku. Zejména v V letním období je k dispozici posezení na velmi pěkné letní terase s lákavou nabídkou osvěžujícího občerstvení v letním období je k dispozici posezení na velmi pěkné letní terase s lákavou nabídkou osvěžujícího občerstvení.

Další naší zastávkou na trase je největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice, kde vás ve třech tématických palácích čeká spousta zábavy. Pro milovníky adrenalinu je kromě několika tobogánů k dispozici také atrakce spacebowl. Milovníci relaxace ocení Saunový svět s širokou škálou saunovacích procedur: finské a římské sauny, Infrasaunu, Bio saunu, Vulkán, Kello saunu a EDR saunu.

O několik kilometrů dále proniknete do světa plazů - v obci Dubeč se totiž nachází největší sbírka jedovatých hadů v ČR! K vidění tu nejsou pouze hadi, ale i různé druhy ještěrů. Prohlédnete si například varany, želvy, krokodýli, gekony, chřestýše, zmije, hroznýše, krajty, kobry, mamby i užovky. Při zpáteční cestě k Průhonicím projedete okolo Hostivařské přehrady, oblíbené rekreační zóny této části Prahy. Poslední zastávkou na naší trase je Adventure minigolf v Kunraticích, kde si užijete spoustu legrace a nevšední zábavy jak vy, tak vaše děti. Část hřiště je uvnitř haly a zhruba třetina jamek se nachází venku. Hraje se na umělé golfové trávě mezi palmami a květinami. Dominantou haly je také nádherné jezírko, kam už zapadl nejeden golfový míček! Pro děti je připravena "cesta za pirátským pokladem", na jejímž konci čeká na děti odměna ze 3 truhel pokladů.