Úvod > Výlety > Výlety pro děti > Za trpaslíky a Sněhurkou do Jetřichovických stěn

Za trpaslíky a Sněhurkou do Jetřichovických stěn

Romantické Jetřichovické stěny s pískovcovými skalními městy i samostatně stojícími skalními věžemi najdete v západní části Českého Švýcarska. Mezi nejznámější patří Rudolfův kámen, Vilemínina stěna a Mariina skála, z jejichž vrcholků se otvírá malebný výhled do okolí.

Kde bydlí trpaslíci a Sněhurka? Přece v Rynarticích!

Trpasličí skálaOkolím Jetřichovic vás provede několik značených turistických tras i naučná stezka. K nejhezčím a nejtajemnějším místům patří Pavlínino údolí, asi 3,5 km dlouhé kaňonovité údolí říčky Chřibské Kamenice. Poblíž Greislova mlýna najdete skalní výklenek zvaný Rusalčina jeskyně.

U silnice na okraji Rynartic začínají schody, které vás dovedou k Trpasličí jeskyni. Stezku ve skalách a reliéfy Sněhurky a trpaslíků vytesal kolem roku 1870 místní lidový umělec a rynartický hospodář Eduard Vater, dílo dokončil jeho syn Ernst. Za trpaslíky budete sice muset absolvovat výstup do stráně, ale tam na vás i vaše děti bude čekat Sněhurka i se sedmi trpaslíky.

Najít je všechny je celkem zábavná hra. Že objevíte všech 7 trpaslíků nezaručujeme. I když jsou trpaslíci nedaleko od sebe a jsou barevní, zjeví se vám vždy, když to nejméně čekáte. Určitě je všechny najdete, ale dá to zabrat.
Celý popis