Úvod > Výlety > Výlety pro děti > Procházka s dětmi za krásami Rožnova pod Radhoštěm

Procházka s dětmi za krásami Rožnova pod Radhoštěm

I s těmi nejmenšími můžete vyjít na Karlův kopec a vidět krásy Rožnova pod Radhoštěm z Jurkovičovy rozhledny. Trasa začíná na nultém kilometru v Rožnově pod Radhoštěm. Cestou k rozhledně se projdete městským parkem směrem k Valašskému muzeu v přírodě.
Odtud po zelené turistické značce vystoupáte na Karlův kopec. Příjemný výšlap, který bude bavit dospělé i děti. Čeká na vás zpevněná lesní cesta, kterou projedete i s kočárkem. Jurkovičova rozhledna dostala své jméno podle slovenského architekta Dušana Sámo Jurkoviče. Vydejte se po stopách známého architekta a objevte kouzlo výhledu do širokého okolí Rožnova pod Radhoštěm.
 
Délka a náročnost trasy: Tato trasa je vhodná pro kočárky. Nenáročná trasa, trvá cca 50 minut. První část trasy vede městským parkem, kde je zpevněná asfaltová cesta. U parkoviště Valašského muzea v přírodě se dostanete na lesní cestu, která vede k rozhledně. Jedná se o zpevněnou cestu, kterou lze projet i s kočárkem. Doporučujeme spíše terénní kočárek.

Mlýnská dolina: Chcete výlet plný dobrodružství a zážitků, na který děti jen tak nezapomenou? Vydejte se do Mlýnské doliny, jednoho z areálu Valašského Muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Mlýnská dolina je pro veřejnost otevřena od května do konce září. V měsících říjen až listopad je otevřeno jen o víkendech. Do této části areálu můžete jít na prohlídku pouze s průvodcem, prohlídka trvá přibližně jednu hodinu. Mlýnská dolina se nachází u hlavního vstupu. Zaparkovat můžete na parkovišti Valašského muzea v přírodě. Po zakoupení vstupenky vás bude v předem stanovený čas čekat v hlavní budově průvodce. Průvodce vás provede celým areálem. Prohlídka je opravdu zajímavá, průvodci prohlídku okoření vtipnými historkami, které děti rozhodně pobaví. Na začátku prohlídky se děti můžou seznámit s dopravními prostředky a zemědělskou technikou. Poté se přesunete do jednotlivých staveb, do kterých můžete nahlédnout, průvodce vám sdělí zajímavosti. Malí výletníci můžou spatřit v pohybu vodní mlýn, pilu a valchu. Další zajímavostí je lisovna oleje, stavba, kde se děti seznámí s historií výroby oleje na Valašsku. V dalších stavbách se děti dozví, co patří mezi základní povinnosti mlynářů nebo proč byla kovárna ve vesnici důležitým místem. Mlýnská dolina rozhodně stojí za návštěvu, čeká na vás přibližně 60 minut plných zajímavých informací a krásné procházky po chaloupkách.
 
Tip pro rodiče s dětmi: Doporučujeme výlet spojit s návštěvou Valašského muzea v přírodě. Při návštěvě Valašské dědiny se dostanete z areálu k rozhledně. V blízkosti rozhledny se nachází Gibon park, zábavní park pro celou rodinu. V Gibon parku najdete zajímavé atrakce, které budou bavit dospělé i děti. Starší děti a dospělí ocení lanovou dráhu a pro ty nejmenší jsou přichystané atrakce v lanovém centru Giboňáček. V prostředí zábavního parku se nachází i možnost občerstvení. Pokud máte doma ty nejmenší dobrodruhy, pak určitě oceníte občerstvení v Penzionu Anděl, kde je skvěle vybavený dětský koutek.
 
Praktické informace: Pokud si zvolíte cestu od Valašského muzea v přírodě, zaparkujte přímo na parkovišti muzea. V případě, že chcete jít celou trasu od nultého kilometru v Rožnově pod Radhoštěm, zaparkujte na městském parkovišti poblíž počátečního bodu výletu.